Aktualności

Nowe akcesoria Fujifilm do aparatów serii X

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Fujifilm wprowadza na rynek serię nowych akcesoriów do bezlusterkowca klasy premium, modelu X-T1: dwa uchwyty, pasek na nadgarstek, powiększoną muszlę oczną oraz zestaw osłon do złącza synchronizacji, gniazda dodatkowej lampy błyskowej i złącza pionowego uchwytu na baterie.

 

Uchwyty do aparatu X-T1: MHG-XT Large (duży) i MHG-XT Small (mały)*


Najważniejsze zalety:

 • Zintegrowana konstrukcja i sprawdzone komponenty. Uchwyt składa się z podstawy wykonanej z bloku aluminiowego oraz części chwytnej zaprojektowanej tak, by idealnie pasowała do korpusu aparatu. Dzięki precyzyjnemu wzornictwu uchwyt wygląda stylowo i solidnie, oferując pewny chwyt.
 • Optymalne wyważenie pozwala zachować odpowiednią odległość od podstawy korpusu aparatu, gdy używany jest obiektyw o dużej średnicy. Odległość między uchwytem a podstawą korpusu aparatu została zwiększona o 8 mm, aby uniknąć sytuacji, w której obiektywy o dużej średnicy, takie jak XF 23mm i XF 55-200 mm, zahaczają o głowicę statywu.
 • Po zamontowaniu uchwytu użytkownik nadal ma dostęp do komory baterii i gniazda karty pamięci, a ponadto może podłączyć łącznik prądu stałego. Nie ma potrzeby odłączania uchwytu MHG-XT Large lub MHG-XT Small w celu otwarcia pokrywy baterii, więc dostęp do baterii i karty pamięci jest łatwy nawet wtedy, gdy uchwyt jest używany razem ze statywem. Dzięki możliwości podłączenia łącznika prądu stałego (specjalnie zaprojektowanego dla tej serii) z zamontowanym uchwytem można zasilać aparat na potrzeby fotografowania poklatkowego lub z długim czasem naświetlania.
 • Lepsza współpraca ze statywem. Uchwyt jest wyposażony w gniazdo do montażu statywu umieszczone precyzyjnie w takim miejscu, że oś obrotu statywu jest dostosowana do osi optycznej obiektywu, dzięki czemu przesuwanie obiektywu w poziomie i kadrowanie odbywa się bez przemieszczenia obrotowego. Ponadto w podstawie znajduje się wypustka o szerokości 38 mm, która służy jako płytka szybkozłączki do zamocowania statywu z szyną montażową (tzw. dovetail).

* MHG-XT Large to większy uchwyt niż standardowy model MHG-XT, natomiast wersja MHG-XT Small składa się wyłącznie z podstawy. Można ją podłączyć zależnie od zastosowania i preferencji do jednego z czterech dostępnych wariantów uchwytów, w tym do pionowego uchwytu na baterie VG-XT1.

Pasek na nadgarstek do serii X: GB-001


Pasek na nadgarstek zapewnia lepszy chwyt aparatu, aby można go było wygodnie nosić w jednej ręce. Jednocześnie można też podpiąć do aparatu pasek naramienny.


Obsługiwane modele:

 • X-T1 i X-T1 z uchwytem MHG-XT, MHG-XT Large, MHG-XT Small lub VG-XT1
 • X-E2 i X-E2 z uchwytem MHG-XE lub HG-XE1
 • X-Pro1 i X-Pro1 z uchwytem HG-XPro1 lub MHG-XPro1
 • X-E1 i X-E1 z uchwytem MHG-XE lub HG-XE1
 • X-M1 i X-M1 z uchwytem HG-XM1
 • X-A1 i X-A1 z uchwytem HG-XM1
 • X-S1
 • HS50
 • X100
 • X100S

Powiększona muszla oczna do aparatu X-T1: EC-XT


Kopułowata muszla oczna skutecznie blokuje światło, ułatwiając korzystanie z wizjera. Jest wykonana z miękkiego materiału, więc mogą jej używać nawet fotografowie noszący okulary.

Zestaw osłon do aparatu X-T1: CVR-XT


Zapasowy zestaw osłon składa się z trzech części: osłony do złącza synchronizacji, osłony do gniazda dodatkowej lampy błyskowej i osłony do złącza pionowego uchwytu na baterie. Zestaw umożliwia więc łatwą wymianę w razie utraty oryginalnych osłon.

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Szkolenia profesjona…

Podstawą w profesjonalnej obróbce zdjęć jest zachowanie maksymalnej jakości zdjęć...

Anton Solomoukha - W…

W pracach Antona wszystko jest ważne i nieprzypadkowe - postać,...

Poznaj sekrety i pra…

W dniach 18-21 listopada w czterech miastach Polski Fujifilm organizuje...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google