Aktualności

Nowe akcesoria Fujifilm do aparatów serii X

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Fujifilm wprowadza na rynek serię nowych akcesoriów do bezlusterkowca klasy premium, modelu X-T1: dwa uchwyty, pasek na nadgarstek, powiększoną muszlę oczną oraz zestaw osłon do złącza synchronizacji, gniazda dodatkowej lampy błyskowej i złącza pionowego uchwytu na baterie.

 

Uchwyty do aparatu X-T1: MHG-XT Large (duży) i MHG-XT Small (mały)*


Najważniejsze zalety:

 • Zintegrowana konstrukcja i sprawdzone komponenty. Uchwyt składa się z podstawy wykonanej z bloku aluminiowego oraz części chwytnej zaprojektowanej tak, by idealnie pasowała do korpusu aparatu. Dzięki precyzyjnemu wzornictwu uchwyt wygląda stylowo i solidnie, oferując pewny chwyt.
 • Optymalne wyważenie pozwala zachować odpowiednią odległość od podstawy korpusu aparatu, gdy używany jest obiektyw o dużej średnicy. Odległość między uchwytem a podstawą korpusu aparatu została zwiększona o 8 mm, aby uniknąć sytuacji, w której obiektywy o dużej średnicy, takie jak XF 23mm i XF 55-200 mm, zahaczają o głowicę statywu.
 • Po zamontowaniu uchwytu użytkownik nadal ma dostęp do komory baterii i gniazda karty pamięci, a ponadto może podłączyć łącznik prądu stałego. Nie ma potrzeby odłączania uchwytu MHG-XT Large lub MHG-XT Small w celu otwarcia pokrywy baterii, więc dostęp do baterii i karty pamięci jest łatwy nawet wtedy, gdy uchwyt jest używany razem ze statywem. Dzięki możliwości podłączenia łącznika prądu stałego (specjalnie zaprojektowanego dla tej serii) z zamontowanym uchwytem można zasilać aparat na potrzeby fotografowania poklatkowego lub z długim czasem naświetlania.
 • Lepsza współpraca ze statywem. Uchwyt jest wyposażony w gniazdo do montażu statywu umieszczone precyzyjnie w takim miejscu, że oś obrotu statywu jest dostosowana do osi optycznej obiektywu, dzięki czemu przesuwanie obiektywu w poziomie i kadrowanie odbywa się bez przemieszczenia obrotowego. Ponadto w podstawie znajduje się wypustka o szerokości 38 mm, która służy jako płytka szybkozłączki do zamocowania statywu z szyną montażową (tzw. dovetail).

* MHG-XT Large to większy uchwyt niż standardowy model MHG-XT, natomiast wersja MHG-XT Small składa się wyłącznie z podstawy. Można ją podłączyć zależnie od zastosowania i preferencji do jednego z czterech dostępnych wariantów uchwytów, w tym do pionowego uchwytu na baterie VG-XT1.

Pasek na nadgarstek do serii X: GB-001


Pasek na nadgarstek zapewnia lepszy chwyt aparatu, aby można go było wygodnie nosić w jednej ręce. Jednocześnie można też podpiąć do aparatu pasek naramienny.


Obsługiwane modele:

 • X-T1 i X-T1 z uchwytem MHG-XT, MHG-XT Large, MHG-XT Small lub VG-XT1
 • X-E2 i X-E2 z uchwytem MHG-XE lub HG-XE1
 • X-Pro1 i X-Pro1 z uchwytem HG-XPro1 lub MHG-XPro1
 • X-E1 i X-E1 z uchwytem MHG-XE lub HG-XE1
 • X-M1 i X-M1 z uchwytem HG-XM1
 • X-A1 i X-A1 z uchwytem HG-XM1
 • X-S1
 • HS50
 • X100
 • X100S

Powiększona muszla oczna do aparatu X-T1: EC-XT


Kopułowata muszla oczna skutecznie blokuje światło, ułatwiając korzystanie z wizjera. Jest wykonana z miękkiego materiału, więc mogą jej używać nawet fotografowie noszący okulary.

Zestaw osłon do aparatu X-T1: CVR-XT


Zapasowy zestaw osłon składa się z trzech części: osłony do złącza synchronizacji, osłony do gniazda dodatkowej lampy błyskowej i osłony do złącza pionowego uchwytu na baterie. Zestaw umożliwia więc łatwą wymianę w razie utraty oryginalnych osłon.

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Polish "Misia…

Galerii Imaginarium zaprasza na wystawę Polish "Misia" Borysa Makarego. "Maskotka,...

Nowy aparat Nikon CO…

Firma Nikon prezentuje nowy aparat kompaktowy dla entuzjastów fotografowania dzikiej...

Czytnik modułowy - L…

Firma Lexar zaprezentowała modułowy hub USB przeznaczony dla zawodowych fotografów....

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google