Aktualności

Samyang - nowe obiektywy już wkrótce w sprzedaży

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang informuje, że uzupełnia ofertę o nowe obiektywy fotograficzne i filmowe. 29 kwietnia 2014 roku do sprzedaży trafią obiektywy fotograficzne Samyang 35mm f/1.4 Canon AE, 300mm f/6.3 Mirror DSLR oraz seria VDSLR: Samyang 10mm T3.1, 12mm T2.2 oraz 7.5mm T3.8.

 

Spośród nowości sygnowanych logotypem Samyang, bardzo ciekawie zapowiada się obiektyw 35mm f/1.4 z mocowaniem Canon EF w wersji z AE (Auto Exposure), która do tej pory była wyłącznie zarezerwowana dla obiektywów z bagnetem Nikon F. Najnowsza wersja obiektywu oznaczona symbolem AE, została wyposażona w mikroprocesor, dzięki któremu możliwe jest elektroniczne potwierdzenie ostrości z pozycji korpusu. Konstrukcja obiektywu została bez zmian, nadal gwarantując doskonałą jakość optyczną i mechaniczną. Samyang 35mm f/1.4 został zaprojektowany do współpracy z lustrzankami cyfrowymi Canon, wyposażonymi w matryce pełnoklatkowe i APS-C.

 

W ofercie Samyanga znajdzie się również lekki i kompaktowy obiektyw lustrzany 300mm f/6.3 Mirror UMC CS w wersji DSLR z mocowaniami Canon EF, Nikon F, Sony A oraz Micro 4/3. W budowie optycznej znajduje się 8 elementów umieszczonych w 8 grupach. Soczewki zostały pokryte antyrefleksyjnymi powłokami wielowarstwowymi (UMC) nowej generacji, minimalizującymi powstawanie odblasków i podnoszącymi kontrast. Duża ogniskowa, wyjątkowo przystępna cena oraz niewielkie gabaryty (obiektyw waży zaledwie 260g) sprawiają, że szkło może stać się nieodłącznym towarzyszem użytkowników lustrzanek „w terenie”.

Obiektywy Samyang 10mm f/2.8 ED AS NCS CS oraz Samyang 12 mm f/2.0 NCS CS niespełna miesiąc po pojawieniu się w regularnej sprzedaży, doczekały się już swoich odpowiedników w wersji filmowej: Samyang 10mm T3.1 Cine oraz 12mm T2.2 Cine. Obiektywy filmowe Samyang VDSLR posiadają pierścienie przysłony i ostrości wyposażone w zębatki pozwalające kontrolować ich pracę za pomocą systemów Follow Focus. Pozwala on na bezszelestną oraz płynną zmianę wspomnianych parametrów podczas filmowania.

 

W obiektywach Samyang 10mm T3.1 Cine oraz 12mm T2.2 Cine zastosowano nanokrystaliczną powłokę antyrefleksyjną (NCS), która zapewnia lepszą transmisję światła, większą odporność na odblaski oraz wyższy kontrast, co pozytywnie wpływa na rozdzielczość optyczną obiektywów.Samyang 12 mm w wersji fotograficznej jak i filmowej, wypełnia lukę wśród obiektywów przeznaczonych do aparatów bezlusterkowych z matrycą APS-C o tak dużym kącie widzenia i jasności. Obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach wyposażonych w matrycę o dużej rozdzielczości (powyżej 24 mln pikseli). Firma Samyang Optics przyzwyczaiła użytkowników swojej optyki do świetnej jakości w przystępnej cenie. Nie inaczej jest w przypadku obiektywów 10mm oraz 12 mm, które pod względem parametrów i możliwości optycznych z powodzeniem mogą konkurować z najlepszymi szerokokątnymi konstrukcjami stało- i zmiennogniskowymi dostępnymi na rynku.Całość oferty dopełnia obiektyw Samyang 7.5mm T3.8 Fish-eye Cine. Jest to wersja filmowa precyzyjnie zaprojektowanego obiektywu manualnego typu rybie oko, dającego diagonalne pole widzenia równe 180 stopni. Mimo niewielkich gabarytów obiektyw Samyang 7.5mm T3.8 Cine pozwala uzyskać obraz o doskonałych parametrach i wyjątkowej plastyce, a minimalna odległość ostrzenia wynosi zaledwie 0,09 metra.Specyfikacja - Samyang 7.5mm T3.8 Fish-eye Cine
Specyfikacja - Samyang 10mm T3.1 Cine
Specyfikacja - Samyang 12mm T2.2 Cine
Specyfikacja - Samyang 35mm f/1.4 Canon AE
Specyfikacja - Samyang 300mm f/6.3 Mirror UMC CS w wersji DSLR

 

Źródło: Materiały prasowe Samyang

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Rusza kolejna edycja…

Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to...

Sprawdź obiektyw Fuj…

Fujifilm uruchomił niedawno aplikację internetową dzięki której możemy przetestować wszystkie...

Nowe paski Joby

Marka JOBY uzupełnia swoją gamę ergonomicznych produktów i wprowadza dwa...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google