Aktualności

Recsea prezentuje nową obudowę podwodną dla Canona G1X MK II

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Recsea przygotowała podwodną obudowę RECSEA WHC-G1XMKII do zaprezentowanego w tym roku zaawansowanego aparatu kompaktowego Canon G1X MK II. Japoński producent deklaruje wytrzymałość obudowy na zanurzenie i ciśnienie panujące pod wodą do 100 metrów głębokości.


Przeznaczona dla aparatu Canon G1X MK II obudowa firmy Recsea WHC-G1XMKII, wykonana jest ze stopu aluminium i waży 1,2 kg. Obudowa ta posiada przyciski i pokrętła pozwalające na pełną obsługę wszystkich funkcji aparatu.

 Elementy metalowe obudowy został wykonane z galwanizowanej nierdzewnej stali. Elementy szklane: szkło portu, tylne szklane okno obudowy zostały wykonane z wykorzystaniem szkła akrylowego. Pokrętła i przyciski zostały wykonane za pomocą tworzyw sztucznych.

 Z obudową można stosować zewnętrzne podwodne lampy błyskowe. Obudowa umożliwia podłączenie przewodów optycznych zewnętrznej lampy błyskowej za pomocą dołączonego adaptera. Obudowa pozwala również na używanie wbudowanej w aparacie lampy błyskowej. W zestawie dołączono dyfuzor rozpraszający światło wbudowanej lampy błyskowej pod wodą, podłączany do portu obiektywu, ułatwiający wykonywanie zdjęć podwodnych.

 W obudowie podwodnej RECSEA WHC-G1XMKII zastosowano znany z innych produktów RECSEA opatentowany system otwierania obudowy ułatwiający wyjmowanie aparatu na powierzchni oraz zabezpieczający zestaw przed otwarciem pod wodą.

 W zestawie z obudową podwodną RECSEA otrzymamy również pasek na rękę. Do każdej obudowy RECSEA dołączany jest adapter M67 o gwincie 67 mm, pozwalający na używanie pod wodą wielu akcesoriów innych producentów, np. soczewek makro. Obudowa zgodna jest z wieloma akcesoriami firmy RECSEA.

 

Źródło: Recsea


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Made in Pho…

W środę 30 października br. o godz. 17.00, Dolnośląskie Centrum...

Konkurs "Fotogr…

Przypominamy o rozpoczęciu kolejnego cyklicznego konkursu na Fotografię Miesiąca. Liczymy,...

Wystawa Waldemara Ja…

Od 28 stycznia w warszawskiej Galerii Kordegarda można oglądać wystawę...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google