Aktualności

Recsea prezentuje nową obudowę podwodną dla Canona G1X MK II

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Recsea przygotowała podwodną obudowę RECSEA WHC-G1XMKII do zaprezentowanego w tym roku zaawansowanego aparatu kompaktowego Canon G1X MK II. Japoński producent deklaruje wytrzymałość obudowy na zanurzenie i ciśnienie panujące pod wodą do 100 metrów głębokości.


Przeznaczona dla aparatu Canon G1X MK II obudowa firmy Recsea WHC-G1XMKII, wykonana jest ze stopu aluminium i waży 1,2 kg. Obudowa ta posiada przyciski i pokrętła pozwalające na pełną obsługę wszystkich funkcji aparatu.

 Elementy metalowe obudowy został wykonane z galwanizowanej nierdzewnej stali. Elementy szklane: szkło portu, tylne szklane okno obudowy zostały wykonane z wykorzystaniem szkła akrylowego. Pokrętła i przyciski zostały wykonane za pomocą tworzyw sztucznych.

 Z obudową można stosować zewnętrzne podwodne lampy błyskowe. Obudowa umożliwia podłączenie przewodów optycznych zewnętrznej lampy błyskowej za pomocą dołączonego adaptera. Obudowa pozwala również na używanie wbudowanej w aparacie lampy błyskowej. W zestawie dołączono dyfuzor rozpraszający światło wbudowanej lampy błyskowej pod wodą, podłączany do portu obiektywu, ułatwiający wykonywanie zdjęć podwodnych.

 W obudowie podwodnej RECSEA WHC-G1XMKII zastosowano znany z innych produktów RECSEA opatentowany system otwierania obudowy ułatwiający wyjmowanie aparatu na powierzchni oraz zabezpieczający zestaw przed otwarciem pod wodą.

 W zestawie z obudową podwodną RECSEA otrzymamy również pasek na rękę. Do każdej obudowy RECSEA dołączany jest adapter M67 o gwincie 67 mm, pozwalający na używanie pod wodą wielu akcesoriów innych producentów, np. soczewek makro. Obudowa zgodna jest z wieloma akcesoriami firmy RECSEA.

 

Źródło: Recsea


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Wstyd” - Ol…

Wystawa "Wstyd", będącą efektem współpracy Olgi Świąteckiej i Moniki Redzisz,...

Pixel Vertax D16 - n…

Firma Next77, wyłączny dystrybutor marki Pixel w Polsce, informuje o...

Wystawa "Uwikła…

Początek kolekcji Joanny i Krzysztofa Madelskich sięga lat 90. i...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google