Aktualności

Produkty DataColor w ofercie Alstor

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Alstor, dystrybutor między innymi monitorów Eizo, rozszerza swoją ofertę w zakresie produktów do zarządzania kolorem o rozwiązania Datacolor. Datacolor to producent rozwiązań dedykowanych na rynek foto, graficzny i video oraz przemysłowych, stosowanych w poligrafii. W Alstor dostępne będą produkty z popularnej linii Spyder™.


Marka Datacolor znana jest polskim konsumentom od wielu lat. Znany i ceniony w środowiskach graficznych i fotograficznych Spyder dostępny jest w kolejnej, czwartej odsłonie. Gwarantuje najwyższą jakość pomiarów, a jednocześnie stanowi doskonałą alternatywę dla droższych produktów konkurencji.


W ofercie dystrybutora znalazły się sztandarowe produkty DataColor z serii Spyder™: Spyder4 EIite™, Spyder4 Pro™ i Spyder4 Express™. Najbogatsza z wersji Spyder4 Elite™ umożliwia kalibrowanie monitorów, projektorów, telewizorów, tabletów i smartfonów. Kalibrator ma czujnik mierzący poziom oświetlenia stanowiska pracy, mający wpływ na postrzeganie kolorów przez użytkownika. Użytkownik ma możliwość skalibrowania monitora do dowolnych parametrów wartości Gamma i temperatury barwowej bieli. Może generować profile w standardzie ICC 2, ICC 4.

Natomiast podstawowa wersja Spyder4 Express to doskonałe narzędzie dla użytkowników rozpoczynających pracę z kolorem. Intuicyjne oprogramowanie przeprowadza użytkownika przez kolejne etapy procesu kalibracji. Niestety są też ograniczenia – użytkownik może kalibrować tylko jeden monitor, wartości gamma i temperatura bieli są ustawione domyślnie, bez możliwości zmiany, a oprogramowanie generuje wyłącznie profile ICC 2.

Wszystkie modele z serii Spyder4 mają możliwość tworzenia profili smartfonów/tabletów i poprawnego wyświetlania na nich zdjęć. W tym celu konieczne jest pobranie darmowej aplikacji dostępnej w sklepie Android i AppStorze. Jest to niezależna przeglądarka zdjęć obsługująca profile kolorów.


Osoby, którzy nie zechcą poprzestać na kalibracji monitorów i innych urządzeń wyświetlających zainteresuje SpyderPRINT™ – zaawansowany zestaw do tworzenia profili drukarek (RGB).
W komplecie znajduje się spektrofotometr wraz ze specjalnymi prowadnicami pozwalającym na łatwe i precyzyjne wczytywanie wydrukowanych wzorców kolorów. Dołączone oprogramowanie w intuicyjny sposób przeprowadza użytkownika przez wszystkie etapy pracy.

Uzupełnieniem oferty Datacolor są akcesoria dla fotografów – SpyderCUBE i SpyderCHECKR – wzorce, które ułatwiają i znacznie przyspieszają proces postprodukcji wykonanych zdjęć: korektę ekspozycji i kolorystyczną. SpyderCHECKR, umieszczony w poręcznym plastikowym etui wzorzec 48 barw pozwala na kalibrację barwną cyfrowych aparatów fotograficznych, precyzyjny balans bieli oraz na bazie zdjęcia wzornika SpyderCHECKR wykonanego w czasie sesji fotograficznej, utworzenie „szablonu” pozwalającego na automatyczną korekcję kolorystyczną wykonanych zdjęć w np.: Adobe Photoshop lub Adobe Lightroom w odniesieniu do plików RAW.

Kolejnym produktem znacząco zwiększającym efektywność korekcji barwnej plików RAW jest SpyderCUBE. Sześcian wykonany z trwałego materiału w technologii pigmentowej posiada referencyjne pola neutralnej szarości, odniesienie do bieli i głębokiej czerni. Wykorzystanie SpyderCUBE w sesji fotograficznej, pozwoli nie tylko szybko uzyskać prawidłowy balans bieli, ekspozycję czy dobrać odpowiedni poziom czerni, ale dzięki przestrzennej budowie pozwoli wybrać te pola referencyjne, które definiują światło główne w danej ekspozycji.

SpyderLENSCAL to rozwiązanie, na które czekali zaawansowani użytkownicy aparatów cyfrowych. To tablica referencyjna składająca się z pola celowniczego oraz ustawionej pod kątem 45 stopni linii z naniesioną podziałką centymetrową, służąca do korekty ostrości wykonywanych zdjęć „zestawu”, w skład którego wchodzi cyfrowy aparat fotograficzny + konkretny obiektyw. Możliwe jest to w zaawansowanych aparatach cyfrowych, posiadających możliwość korekt systemu autofocus. Zestaw nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania. Korekt dokonuje się w menu aparatu cyfrowego.

Producent stworzył też 3 zestawy, w skład których wchodzą produkty dedykowane do określonych grup odbiorców. Opakowanie w formie poręcznej walizki ułatwia transport i zabezpiecza delikatne urządzenia przed uszkodzeniem.

SpyderCAPTURE PRO™ zawiera: Spyder4ELITE, SpyderCHECKR, SpyderCUBE i SpyderLENS CAL
SpyderSTUDIO™ zawiera: SpyderPRINT, Spyder4ELITE, SpyderCUBE
SpyderHD™ zawiera: Spyder4ELITE, SpyderCHECKR, SpyderCUBE
Ciekawostką, która zainteresuje nie tylko profesjonalistów jest Spyder4™TV HD. To zestaw umożliwiający kalibrację telewizorów. Urządzenie dzięki uniwersalnemu systemowi mocowań można zainstalować na dowolnym odbiorniku (bez względu na technologię czy wymiary) i w prosty sposób przeprowadzone zostaną pomiary wyświetlanego obrazu oraz zasugerowane niezbędne korekty.
Ceny detaliczne poszczególnych produktów przedstawiają się następująco:
Kalibratory: Spyder4 EIite™ 904zł, Spyder4 Pro™ 646 zł, Spyder4 Express™ 429 zł, Spyder4™TV HD 512 zł
SpyderPRINT™ 1499 zł
Wzorce: SpyderCUBE 207 zł, SpyderCHECKR 620 zł, SpyderCHECKR PRO (SpyderCUBE i SpyderCHECKR) 775 zł, SpyderLENSCAL 285 zł
Zestawy: SpyderCAPTURE PRO™ 1602 zł, SpyderSTUDIO™ 2248 zł, SpyderHD™ 1441 zł

Wszystkie produkty objęte są 2-letnią gwarancją.

Więcej informacji o produktach DataColor znaleźć można na stronie polskiego dystrybutora, firmy Alstor.

Źródło: Materiały prasowe firmy Alstor


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Aparaty Fujifilm Ins…

Od dnia 14.02 Aparaty Fujifilm Instax można nabyć w 250...

Lowepro ProTactic - …

Lowepro przełamuje kolejne granice natychmiastowego dostępu do sprzętu w nowym,...

II edycja warsztatów…

Tokina zaprasza na II edycję podziemnego pleneru fotograficznego w Kopalni...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google