Aktualności

PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS. Dwa nowe superzoomy od Canona

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Canon poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty  dwóch nowych modeli aparatów z serii PowerShot SX.


PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS. Wyposażone w 42- i 30-krotny zoom optyczny, oba modele łączą w sobie doskonałą optykę z niezwykle małą, kompaktową konstrukcją, dzięki czemu są idealne, by uchwycić każdy wyjątkowy moment w wysokiej jakości.

Uchwyć każdy szczegół
Stworzony, aby pomóc użytkownikom odnaleźć się w każdej sytuacji, PowerShot SX520 HS jest wyposażony w 42-krotny zoom optyczny, który umożliwia uchwycenie szerokiej gamy obiektów, od niezapomnianych wakacyjnych pejzaży, po wydarzenia codzienne. 24 mm szerokokątny obiektyw jest idealny do fotografowania rozległych scen, podczas gdy imponująca, maksymalna ogniskowa 1008 mm umożliwia rejestrowanie szczegółów oddalonych obiektów.PowerShot SX520 HS posiada ulepszony tryb kadrowania Zoom Framing Assist Auto, który automatycznie dostosowuje zbliżenie do fotografowanych obiektów. Gdy przedmiot zbliża się do granicy ujęcia, aparat sam wykrywa i oddala obraz zatrzymując fotografowany obiekt w kadrze. Także w przypadku zbliżania się obiektu, aparat automatycznie oddala perspektywę tak, by utrzymać rozmiar fotografowanego obiektu w odpowiednich proporcjach.

Kompaktowy i lekki PowerShot SX400 IS posiada 30-krotny zoom optyczny - idealny do uchwycenia szczególnych momentów, których nie chcielibyśmy przegapić. Dzięki niewielkiej konstrukcji aparat można mieć zawsze przy sobie. Duży, wygodny grip w połączeniu z ogromnym zakresem ogniskowych 24-720 mm pozwala lepiej niż kiedykowiek uchwycić każdą sytuację. Oba nowe modele umożliwiają także fotografowanie szybko poruszających się obiektów - krótki czas reakcji migawki, usprawniony algorytm oraz szybki autofocus daje gwarancję, że nigdy nie stracisz wyjątkowych okazji fotograficznych.


Zaprojektowany, by osiągać nieosiągalne
Canon pomaga użytkownikom przekraczać granice w fotografii i umożliwia rejestrowanie różnych sytuacji, dlatego dwa nowe modele posiadają optyczny stabilizator obrazu z technologią Intelligent IS, która pozwala tworzyć wyraźne i ostre zdjęcia. Wykrywając do 8 różnych typów scen, inteligentna technologia IS analizuje oddzielnie każdą z nich i automatycznie dostosowuje tryb stabilizacji, zapewniając zawsze ostre zdjęcia i stabilne filmy, które oddają prawdziwą atmosferę wspomnień.

PowerShot SX520 HS wyposażony jest w system HS, który łączy procesor DIGIC 4+ z wysoce czułą 16 MP matrycą CMOS z tylnym podświetleniem. Tym samym zapewnia ostre i szczegółowe zdjęcia, zachowując realizm kolorów nawet w warunkach słabego oświetlenia. Z kolei wyposażony w 16 MP matrycę CCD oraz procesor DIGIC 4+ model PowerShot SX400 IS doskonale nadaje się do fotografowania szerokiej gamy scen, od wschodów, po zachody słońca, uzyskując za każdym razem wspaniałe rezultaty.


Odkrywaj swoją kreatywność
PowerShot SX520 HS posiada tryb Creative Shot, który pomaga uwalniać wewnętrzne pokłady kreatywności. Wystarczy nacisnąć spust migawki i aparat automatycznie wybierze jeden z 46 efektów kreatywnych pogrupowanych w cztery kategorie. Tryb Creative Shot pozwala uzyskać nową perspektywę tworząc dodatkowo pięć różnych wersji jednego ujęcia - każde z innym efektem. Z kolei PowerShot SX400 IS posiada szeroką gamę filtrów kreatywnych, takich jak rybie oko czy zdjęcia monochromatyczne.

Wyjątkowo ergonomiczny uchwyt
Kompaktowa i lekka konstrukcja nowych modeli PowerShot sprawia, że fotografowanie staje się łatwe i wygodne. PowerShot SX520 HS i PowerShot SX400 IS wyposażono w zupełnie nowe gripy, które zaprojektowano na wzór funkcjonalnych rozwiązań wykorzystanych w aparatach serii EOS, zapewniając jednocześnie wygodę i ergonomię charakterystyczną dla lustrzanek cyfrowych Canon.

PowerShot SX520 HS - kluczowe cechy:

 • Uchwyć bliskie i oddalone obiekty z 42-krotnym zoomem
 • Z łatwością zatrzymaj w kadrze każdy obiekt
 • Ciesz się stabilnym i wygodnym fotografowaniem
 • Twórz wspaniałe zdjęcia z systemem HS i Intelligent IS
 • Wykorzystaj swoją kreatywność
 • Nagrywaj filmy w jakości Full HD za pomocą jednego przycisku
 • Ciesz się łatwością rejestrowania w trybie Smart Auto
 • Odkrywaj świat z pełnym trybem manualnym (Full Manual)
 • Uchwyć każdą sytuację

PowerShot SX400 IS - kluczowe cechy:

 • Elastyczne fotografowanie z dużym, 30-krotnym zoomem
 • Fantastyczne ujęcia jeszcze łatwiejsze z trybem Smart Auto
 • Znakomite wyniki: 16 MP matryca i Intelligent IS
 • Zabawa z filtrami kreatywnymi
 • Wygodny, ergonomiczny uchwyt
 • Nagrywanie filmów HD
 • Jeszcze więcej zdjęć na jednym ładowaniu baterii

 Pełne specyfikacje aparatów dostępne są na stronach: SX520 HS i SX400 IS.


Źródło: Materiały prasowe firmy Canon


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Kalibracja taniego m…

Dopiero co wydaliśmy małą fortunę na nasz aparat, a tutaj...

Fujifilm X100s - pie…

Na zorganizowanej wczoraj konferencji firma Fujifilm udostępniła przykładowe zdjęcia wykonane...

Rusza kolejna edycja…

Otaczający nas cyfrowy świat, niemal jak w filmowym matrixie to...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google