Aktualności

W świecie żywiołów – czyli przyroda w obiektywie Michała Budzyńskiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Czy istnieje recepta na idealny kadr? Kiedy są najlepsze warunki do fotografowania przyrody i dlaczego obiektyw o długiej ogniskowej jest najlepszy do zdjęć krajobrazowych? – na te i inne pytania opowiada Michał Budzyński – Fotograf miesiąca portalu Szeroki Kadr.

 
Michał Budzyński jest związany z fotografią przyrodniczą od blisko 7 lat. Jak mówi sam artysta, wybrał ten kierunek „ponieważ mieszkałem w Bielsku-Białej – mieście otoczonym z każdej strony górami. Przyroda od zawsze była obecna w moim życiu. Tak naprawdę miałem bliżej do lasów i w góry niż do centrum miasta. Chciałem oddać to w swoich fotografiach. Oddać piękno tego świata. Coś, czego ludzie mieszkający w mieście nie są w stanie dostrzec”. Dzięki nieszablonowemu podejściu do fotografii, jego zdjęcia cieszą się uznaniem na całym świecie. Za swoje prace był nagradzany w prestiżowych konkursach, takich jak: BBC Wildlife Photographer of the Year (sukces powtórzył cztery lata z rzędu), National Wildlife’s Photo Contest, Mamorial Maria Luisa, GDT Fritz Polking Award czy Przyroda nie zna granic – Príroda nepozná hranice. Swoje prace prezentował w muzeach i galeriach m.in. w Niemczech, Hiszpanii, Anglii i na Słowacji oraz na wielu wystawach krajowych (Warszawa, Bytom, Toruń, Bielsko-Biała, Kraków, Zakopane).

 
W wywiadzie dla portalu Szeroki Kadr Michał Budzyński uchyla rąbka tajemnicy swoich zdjęć, opowiada o roli światła w kompozycji przyrodniczych kadrów, o znaczeniu podróży w życiu fotografa oraz o ułatwieniach, jakie niesie za sobą nowoczesna technologia. Dla wszystkich miłośników fotografii Michał Budzyński przygotował ponadto zadanie domowe pod tytułem „Drzewo”. Autor zwycięskiej pracy zostanie nagrodzony zestawem Szerokiego Kadru.

 

 

Cały wywiad z Michałem Budzyńskim oraz szczegóły dotyczące konkursu dostępne są na stronie:
www.szerokikadr.pl/fotograf-miesiaca/michal-budzynski

 

Źródło: Informacje prasowe Akademia Nikona

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowy bezlusterkowiec…

Firma Ricoh zaprezentowała nowy bezlusterkowiec z wymienną optyką sygnowany marką...

Wystawa "On the…

Węgierski Instytut Kultury zaprasza na wystawę "On the ground. Budapeszt...

Wystawa „Fotografia …

Z początkiem czerwca warszawski okręg ZPAF zaprasza na kolejną wystawę...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google