Aktualności

Niesamowity projekt aparatu SnapPiCam w serwisie Kickstarter

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

SnapPiCam to aparat w wersji zrób to sam. Po jego zamówieniu użytkownik dostanie części, z których sam może złożyć działający aparat z wymiennymi obiektywami. Prawdziwa gratka dla fotografów, którzy mają zacięcie do majsterkowania.

SnapPiCam to nowy pomysł na aparat zbudowany w oparciu o moduł Raspberry Pi. Wymienne obiektywy oraz całkowita otwartość w kwestii sprzętowej jak i programowej to główne zalety pomysłu. Projekt rośnie w oczach – w ciągu półtorej godziny od startu kampanii na Kickstarterze zebrał już 3000 funtów.

Twórca projektu, Gregory L Holloway, zaprojektował całą konstrukcję w oparciu o platformę Raspberry Pi wyposażoną w moduł kamery. Holloway zaprojektował specjalną, kompaktową obudowę w której umieścił system pozwalający na zmianę obiektywu i na ładowanie aparatu.

Autor proponuje cztery różne modele aparatów. Wystarczy wesprzeć autora kwotą od 30 do 45 funtów, by otrzymać swój zestaw. W każdym zestawie znajdziemy moduł Raspberry Pi wraz z kamerą o rozdzielczości 5 megapikseli, obudowę, wbudowaną baterię, którą można ładować poprzez port USB i oczywiście obudowę do samodzielnego montażu. Każdy aparat ma łączność Wi-Fi. Wszystkie wersje aparatów począwszy od kwoty 35 funtów są wyposażone w dotykowy ekran LCD o przekątnej 2,8 cala.

Jakość fotografii przypomina poziom aparatów w smartfonach z niższej półki, więc na pewno nikogo nie rzuci na kolana. Jednak w projekcie nie chodzi o jakość, tylko o zabawę związaną z wymiennymi obiektywami! W końcu żaden smartfon nie daje możliwości użycia rybiego oka, obiektywu macro, czy długiego telezoomu.

 

 

Źródło: www.kickstarter.comDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nikon na wakacjach!

Firma Nikon po raz kolejny organizuje letnią akcję promocyjną ''JESTEM...

Wystawa fotografii „…

Od 10 do 16 maja br. w salach wystawienniczych w...

Aktualizacja oprogra…

Firma nikon udostępniła w dniu dzisiejszym najnowszą wersję programu ViewNX...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google