Aktualności

Nagrody EISA 2014 dla Fujifilm X-T1 oraz obiektywu Fujinon XF56mm

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

FUJIFILM Corporation (prezes i dyrektor generalny: Shigehiro Nakajima) ma zaszczyt poinformować, że aparat Fujifilm-T1 oraz obiektyw XF56mmF1.2 R zostały nagrodzone przez sędziów prestiżowego konkursu European Imaging and Sound Association (EISA).


Przez ostatnie lata aparaty Fujifilm z serii X niezmienne triumfowały na konkursach EISA: w 2011 r. FUJIFILM X100 zdobył odznaczenie Najlepszy produkt - zaawansowany aparat kompaktowy, a model FUJIFILM X-Pro1 został wyróżniony tytułem Europejskiego profesjonalnego aparatu systemowego 2012-2013. W zeszłym roku nagrodzono aparat Fujifilm X100s.

 


1. Zaawansowany systemowy aparat kompaktowy 2014-2015: Fujifilm X-T1 – aparat klasy premium z wymienną optyką

"Fujifilm X-T1 ma w sobie ducha lustrzanki jak żaden inny aparat bezluerkowy. Jego styl retro z tradycyjnymi pokrętłami i przyciskami przyciąga klientów, jednak najważniejsza jest jakość wykonania i jakość obrazu. To właśnie dzięki nim aparat został nagrodzony.

Zostało dowiedzione, że matryca gwarantuje najwyższą jakość obrazu nawet przy wysokich czułościach. Zastosowany w X-T1 wizjer elektroniczny jest jednym z najlepszych na rynku, natomiast prędkość działania, w tym działanie autofokusa, przewyższa możliwości innych modeli znajdujących się na rynku. Poczynając od prędkości działania autofokusa, a kończąc na funkcjonalości WI-FI trudno znaleźć model aparatu bezlusterkowego, który mógłby dorównać X-T1. Wszystko to w połączeniu z uszczelnianym, odpornym na niekorzystne warunki pogodowe korpusem sprawia, że X-T1 jest zwycięzcą w swojej kategorii.”

 


2. Systemowy obiektyw bezlusterkowy 2014-2015: FUJINON XF56mmF1.2 R

Idealny do portretów, Fujinon XF56 oferuje wyjątkową ostrość obrazku już przy przysłonie F1.2 oraz piękne rozmycie tła (bokeh). Dzięki zastosowaniu dwóch elementów ze szkła niskodyspersyjnego, aberracja chromatyczna jest świetnie kontrolowana i praktycznie niewidoczna na zdjęciach. To porządnie zbudowany obiektyw, który został wyposażony w manualny pierścień przysłony.

Fujifilm kontynuuje prace nad rozwojem linii aparatów i obiektywów serii X, które są doskonałymi narzędziami pracy zarówno dla zaawansowanego amatora, jak i profesjonalisty.

 

Źródło: Materiały prasowe Fujifilm


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

BEIKS ROADSHOW 2013

Firma Beiks zaprasza na kolejną, ósmą już edycję BEiKS RoadShow...

Fotografia Dzikiej P…

Od 2 stycznia w Galerii Bielskiej BWA można oglądać wystawę...

Street Warsaw – Nie …

Wystawa Street Warsaw – nie do pary? będzie podsumowaniem warsztatów...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Reklamy Google