Aktualności

Uwaga do użytkowników lustrzanki Nikon D810

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Nikon opublikowała notę serwisową dotyczącą zgłoszeń od użytkowników cyfrowych lustrzanek Nikon D810 o pojawiających się jasnych plamkach podczas długich ekspozycji, a także w przypadku niektórych zdjęć zrobionych przy ustawieniu Obszar zdjęcia o wartości 1.2× (30 × 20).

 

Treść noty serwisowej:

Dziękujemy za wybór firmy Nikon jako dostawcy sprzętu fotograficznego.

Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń od użytkowników cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych Nikon D810 z informacją, że czasami zauważalne są jasne plamki przy długim czasie ekspozycji, a także w przypadku niektórych zdjęć zrobionych przy ustawieniu Obszar zdjęcia o wartości 1.2× (30 × 20).

Po przyjrzeniu się sprawie ustaliliśmy, że jasne plamki mogą czasami być zauważalne podczas fotografowania z długimi czasami ekspozycji, a także w przypadku zdjęć zrobionych przy ustawieniu Obszar zdjęcia o wartości 1.2× (30 × 20).

W razie potrzeby punkty serwisowe Nikon bezpłatnie naprawią te aparaty, które zostały już zakupione.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności, które mogły wyniknąć z tego problemu.

Identyfikacja produktów, w których występuje problem
Aby sprawdzić, czy problem ten występuje w danym aparacie, kliknij przycisk Numery seryjne produktów, których dotyczy problem poniżej i wpisz numer seryjny aparatu D810 zgodnie z instrukcją. Na podstawie numeru seryjnego określimy, czy w danym egzemplarzu występuje ten problem. Jeśli okaże się, że tak, użytkownik otrzyma dodatkowe instrukcje. Jeśli stwierdzimy, że w aparacie nie ma tego problemu, można nadal z niego korzystać bez obaw, że problem wystąpi.

> Numery seryjne produktów, których dotyczy problem

Uwaga: aparaty z czarną kropką w gnieździe statywu na spodzie korpusu, takie jak pokazany na zdjęciu poniżej, zostały już sprawdzone i wprowadzono w nich niezbędne poprawki. Jeśli w aparacie jest czarna kropka, można bez problemu go używać, nawet jeśli jego numer seryjny jest jednym z wymienionych powyżej.Czarna kropka oznacza, że kontrola i niezbędne poprawki zostały już wykonane.

Serwis produktów, w których występuje problem
Jeśli jesteś właścicielem aparatu D810, którego dotyczy ten problem, skontaktuj się z najbliższym punktem serwisowym firmy Nikon. Pracownicy serwisu zmodyfikują niektóre wartości regulacji matrycy i zaktualizują oprogramowanie aparatu, aby rozwiązać ten problem. Po naprawie będzie występować mniej jasnych punktów przy długich ekspozycjach i na zdjęciach zrobionych przy ustawieniu Obszar zdjęcia o wartości 1.2× (30 × 20). Ponieważ w aparacie D810 zwiększono rozdzielczość obrazu i ostrość, nawet po naprawie tego problemu jasne kropki mogą być bardziej zauważalne w przypadku ekspozycji ponad 30 s niż na zdjęciach zrobionych starszymi aparatami z tym samym czasem ekspozycji. W takim przypadku można zmniejszyć występowanie jasnych kropek poprzez ustawienie w aparacie D810 w funkcji Redukcja szumów – dł. naśw. wartości Wł. Więcej szczegółów znajduje się na stronach 124/299 instrukcji obsługi.


Źródło: Nikon


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa Kasi Fortuny…

Ney Gallery&Prints zaprezentuje cykl fotografii Kasi Fortuny. Wystawa Siła piękna...

Fotografowanie nocą …

Zdjęcia nocne to fotografia gry świateł, więc zapomnijmy o lampie...

Nowy Firmware do X-P…

Firma Fujifilm poinformował dziś o przygotowaniu dwóch nowych aktualizacji oprogramowania...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google