Aktualności

Leica przedstawia nowy mode Leica M-P

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Leica zaprezentowała nowy aparat dalmierzowy z wymiennymi obiektywami. Model oznaczony jako M-P wyposażony został m.in. w matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli. Metalowa obudowa, wykonana z odlewu magnezu, wykończona została syntetyczną skórą.

Leica Camera AG, Wetzlar, przedstawia kolejny model w segmencie aparatów dalmierzowych. Leica M-P oferuje wszystkie zalety bliźniaczej Leiki M. Litera „P” w nazwie sugeruje, że jest jeszcze bardziej dyskretna i nierzucająca się w oczy. Leica M-P dołączyła do serii M stworzonej z myślą o zaspokojeniu wymagań profesjonalnych fotografów.

Bufor pamięci Leiki M-P został zwiększony do 2 GB - jest to dwukrotnie więcej niż w Leice M. Gwarantuje on natychmiastową gotowość aparatu do pracy w każdej sytuacji fotograficznej. Daje to przewagę podczas fotografowania szybko zmieniających się scen, kiedy trzeba wykonać serię zdjęć. Dzięki temu fotograf może pozwolić sobie na większą spontaniczność podczas chwytania decydującego momentu.

Leica M-P jest wyjątkowo wytrzymała, została zaprojektowana z myślą, aby służyła fotografowi przez całe życie. Ekran LCD został pokryty wyjątkowo odpornym na zarysowania szkłem szafirowym. Jest to materiał nieomal niezniszczalny i oferuje ochronę przed zarysowaniem i czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo specjalne powłoki zastosowane po obu stronach szkła przykrywającego wyświetlacz ułatwiają przeglądanie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Wielu użytkowników aparatów M zakrywało „czerwoną kropkę”, w celu uzyskania bardziej minimalistycznego i nie rzucającego się w oczy wyglądu. Aby sprostać ich oczekiwaniom został pominięty czerwony logotyp, zatem o tym z jakim aparatem mamy do czynienia informuje tylko subtelny grawer na górnej płycie korpusu.

Leica M-P posiada dźwignię selektora ramek, dzięki której można zasymulować możliwy do uzyskania kadr z różnych długości ogniskowych. Ramki są wyświetlane w parach 28 mm i 90 mm, 35 mm i 135 mm oraz 50 mm i 75 mm. W ten sposób nie potrzeba zamieniać obiektywu by zobaczyć jak będzie wyglądał kadr z wykorzystaniem innej ogniskowej.

Leica M-P jest już dostępna u autoryzowanych dilerów w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrno-chromowanej w cenie 29000 zł. Leica M-P będzie sprzedawana równolegle z Leiką M.

 

 

Źródło: www.leica-camera.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowe obiektywy Fujif…

Firma FUJIFILM podczas targów CES w Las Vegas zaktualizowała harmonogram...

Fujifilm X-T1 w ręka…

Mohammed Kamal jest marokańskim profesjonalnym fotografem. Sprawdźcie co może zdziałać...

Paweł Jaszczuk – Kin…

Od 8 listopada w Leica Gallery Warszawa będzie można oglądać...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google