Aktualności

Firma Freecom przedstawia trzy dyski SSD

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Freecom przestawił trzy nowe dyski półprzewodnikowe (SSD): ultra mały mSSD, Mobile Drive Mg SSD oraz Tough Drive SSD. Dyski oferują wysoką jakość konstrukcji. Są jednymi z najcieńszych i najbardziej wydajnych pamięci dostępnych na rynku.

Jedną z przedstawionych nowości jest mSSD, minidysk SSD z portem USB 3.0 i szybkością przesyłania danych do 430MB/s, co czyni go jednym z najszybszych zewnętrznych mikrodysków SSD dostępnych na rynku oraz co najmniej cztery razy szybszym niż standardowe dyski twarde. Technologia SSD, w której został wykonany, oferuje również szereg innych korzyści w stosunku do tradycyjnych dysków twardych: dysk SSD nie ma części ruchomych, nie generuje hałasu podczas pracy, zużywa mniej energii i jest znacznie bardziej wytrzymały.

 

 

Lżejszy niż piłka golfowa, Freecom mSSD waży zaledwie 29g i ma wymiary: 80mm x 35 mm x 9 mm, zachowując równowagę między mobilnością i wydajnością. Dysk dostępny jest w eleganckiej, matowej, aluminiowej obudowie.Freecom mSSD dostępny jest w pojemności 256 GB, w sugerowanej cenie detalicznej producenta 1199 PLN.

 

 

Freecom rozbudował rodzinę Mobile Drive Mg o pamięci półprzewodnikowe. Dostępne w pojemnościach  128GB i 256GB, wszystkie modele SSD wyposażone są w złącze USB 3.0. Najwyższy model, 256GB, posiada również interfejs Thunderbolt, zapewniający wygodny i szybki transfer danych. Freecom Mg SSD zapewnia transfer danych o prędkości do 415MB/s.
Freecom Mobile Drive Mg SSD 128GB waży 132g i ma wymiary 120mm x 81mm x 10mm. Model 256GB SSD z Thunderbolt waży 175g i ma wielkość 129mm x 81mm x 129mm. Sugerowana cena detaliczna producenta dla modelu Freecom Mobile Drive Mg SSD 128GB wynosi 599 PLN; dla modelu 256GB - 1199 PLN. Za model 256GB z interfejsem USB 3.0 i Thunderbolt trzeba zapłacić 1499 PLN. Wszystkie napędy są wyposażone w kabel USB 3.0, złącze Thunderbolt jest również dostępne z najwyższym modelem, posiadającym ochronną obudowę.

 

 

 

Freecom Tough Drive SSD dysk o pojemności 256GB w konkurencyjnej cenie. Dysk spełnia normę IP55 i jest odporny na wodę i kurz. Wytrzymuje także upadek z 4 metrów, a dodatkowo posiada silikonową osłonę, chroniącą przed zadrapaniami i zapewniającą dodatkową przyczepność. Tough Drive SSD zapewnia superszybkie przesyłanie danych z prędkością do 415MB/s. Najnowszy Tough Drive został wyposażony w końcówkę USB 3.0, która może być schowana, kiedy nie korzystamy z dysku, lub wyjęta, kiedy chcemy podłączyć dysk do komputera. Dzięki temu nie musimy się martwić, że zgubimy nasz kabel USB 3.0. Freecom Tough Drive SSD waży zaledwie 180g i posiada wymiary 140mm x 80mm x 19mm, dzięki czemu mieści się w kieszeni i można go mieć zawsze przy sobie.

 

 

Źródło: www.freecom.com


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Plener Fujiklub.pl -…

Fotograficzna część XI edycji pleneru fotograficznego Fujiklub dobiegła wprawdzie końca,...

Nowe lampy błyskowe …

Firma Q Media – wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum, wprowadza...

Wystawa "Zawiro…

Muzeum Historii Fotografii zaprasza na wystawę, prezentującą prace pionierów japońskiej...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google