Aktualności

Firma Freecom przedstawia trzy dyski SSD

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Freecom przestawił trzy nowe dyski półprzewodnikowe (SSD): ultra mały mSSD, Mobile Drive Mg SSD oraz Tough Drive SSD. Dyski oferują wysoką jakość konstrukcji. Są jednymi z najcieńszych i najbardziej wydajnych pamięci dostępnych na rynku.

Jedną z przedstawionych nowości jest mSSD, minidysk SSD z portem USB 3.0 i szybkością przesyłania danych do 430MB/s, co czyni go jednym z najszybszych zewnętrznych mikrodysków SSD dostępnych na rynku oraz co najmniej cztery razy szybszym niż standardowe dyski twarde. Technologia SSD, w której został wykonany, oferuje również szereg innych korzyści w stosunku do tradycyjnych dysków twardych: dysk SSD nie ma części ruchomych, nie generuje hałasu podczas pracy, zużywa mniej energii i jest znacznie bardziej wytrzymały.

 

 

Lżejszy niż piłka golfowa, Freecom mSSD waży zaledwie 29g i ma wymiary: 80mm x 35 mm x 9 mm, zachowując równowagę między mobilnością i wydajnością. Dysk dostępny jest w eleganckiej, matowej, aluminiowej obudowie.Freecom mSSD dostępny jest w pojemności 256 GB, w sugerowanej cenie detalicznej producenta 1199 PLN.

 

 

Freecom rozbudował rodzinę Mobile Drive Mg o pamięci półprzewodnikowe. Dostępne w pojemnościach  128GB i 256GB, wszystkie modele SSD wyposażone są w złącze USB 3.0. Najwyższy model, 256GB, posiada również interfejs Thunderbolt, zapewniający wygodny i szybki transfer danych. Freecom Mg SSD zapewnia transfer danych o prędkości do 415MB/s.
Freecom Mobile Drive Mg SSD 128GB waży 132g i ma wymiary 120mm x 81mm x 10mm. Model 256GB SSD z Thunderbolt waży 175g i ma wielkość 129mm x 81mm x 129mm. Sugerowana cena detaliczna producenta dla modelu Freecom Mobile Drive Mg SSD 128GB wynosi 599 PLN; dla modelu 256GB - 1199 PLN. Za model 256GB z interfejsem USB 3.0 i Thunderbolt trzeba zapłacić 1499 PLN. Wszystkie napędy są wyposażone w kabel USB 3.0, złącze Thunderbolt jest również dostępne z najwyższym modelem, posiadającym ochronną obudowę.

 

 

 

Freecom Tough Drive SSD dysk o pojemności 256GB w konkurencyjnej cenie. Dysk spełnia normę IP55 i jest odporny na wodę i kurz. Wytrzymuje także upadek z 4 metrów, a dodatkowo posiada silikonową osłonę, chroniącą przed zadrapaniami i zapewniającą dodatkową przyczepność. Tough Drive SSD zapewnia superszybkie przesyłanie danych z prędkością do 415MB/s. Najnowszy Tough Drive został wyposażony w końcówkę USB 3.0, która może być schowana, kiedy nie korzystamy z dysku, lub wyjęta, kiedy chcemy podłączyć dysk do komputera. Dzięki temu nie musimy się martwić, że zgubimy nasz kabel USB 3.0. Freecom Tough Drive SSD waży zaledwie 180g i posiada wymiary 140mm x 80mm x 19mm, dzięki czemu mieści się w kieszeni i można go mieć zawsze przy sobie.

 

 

Źródło: www.freecom.com


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wprowadzenie apartu …

Firma FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego czwartego aparatu...

Elżbieta Dzikowska i…

Od 12 grudnia w Muzeum Ziemi Chełmskiej można oglądać wystawę...

Wystawa "Warsza…

Galeria Fundacji Archeologii Fotografii zaprasza na wystawę Tadeusza Sumińskiego. Wystawa...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google