Aktualności

Samyang sponsorem wyprawy „Cho Oyu 8201 – Samyang Ski Expedition 2014”

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang Polska ma ogromną przyjemność poinformować, że został sponsorem tytularnym wyprawy „Cho Oyu 8201 – Samyang Ski Expedition”, ambitnego przedsięwzięcia o charakterze sportowym, mającego na celu pierwszy polski zjazd narciarski z ośmiotysięcznika Cho Oyu.


„Cho Oyu 8201 – Samyang Ski Expedition 2014” to przedsięwzięcie sportowe, mające na celu dokonanie zjazdu na nartach z szóstej co do wysokości góry naszej planety Cho Oyu (8201 m n.p.m.). Do tej pory nikt z Polaków nie dokonałem takiego wyczynu.


Aleksander Ostrowski, 26 - latek z Wetliny ma już na swoim koncie trudne zjazdy narciarskie z m.in. Piku Lenina, najwyższego szczytu Gruzji – Kazbek czy techniczne zjazdy pozatrasowe w polskich i słowackich Tatrach, Iranie, Armenii, w Alpach. Pikanterii całemu przedsięwzięciu dodaje fakt, że Olek zdecydował się na samotną działalność górską na ośmiotysięczniku.

Tak opisywał swój cel przed wyjazdem: „Górę chcę zdobyć klasycznie od strony tybetańskiej. Po zdobyciu szczytu rozpocznę zjazd na nartach drogą podejścia, który zakończę najniżej jak to będzie możliwe (okolice ABC – baza wysunięta, ok. 5600 m n.p.m.). Użycie nart pozwoli mi na szybsze przemieszczanie się między obozami w kopnym śniegu podczas aklimatyzacji, jak również skróci czas przebywania na niebezpiecznej wysokości. Początek ekspedycji planuję na koniec sierpnia, a zakończenie na połowę października” Aleksander Ostrowski tuż po przylocie do Katmandu (Nepal) i załatwieniu niezbędnych formalności, ruszy drogą lądową do Tybetu do miejscowości Tingri. Następnie dotrze do tzw. bazy chińskiej (4700 m n.p.m.) skąd ruszy z karawaną jaków do bazy głównej (5600 m n.p.m.) pod Cho Oyu, gdzie powinien dotrzeć po ok. 14 dniach od wylotu z Polski. Wsparcie marki Samyang jest nie tylko finansowe, ale również sprzętowe. Z wyprawy powstanie film i relacja zdjęciowa. Na potrzeby realizacji materiału, Samyang wyposażył narciarza w dwa obiektywy: Samyang 8 mm Fish – eye oraz Samyang 12 mm. Dzięki niewielkim gabarytom oraz niskiej wadze, obiektywy powinny idealnie sprawdzić się na wysokości powyżej 8000 m n.p.m. Dodatkowo będzie to również doskonały test dla produktów firmowanych logotypem Samyang, gdyż po raz pierwszy sprzęt ten dotrze tak wysoko.

Marka Samyang, producent wysokiej klasy obiektywów fotograficznych i filmowych, został partnerem kolejnej elektryzującej, nie tylko środowisko wspinaczkowe i górskie, inicjatywy w Polsce. Wcześniej marka Samyang objęła mecenat nad wystawą Memoriału Piotra Morawskiego „Miej odwagę!”

Marka Samyang od lat wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wysokiej klasy optykę fotograficzną i filmową. Swoją ofertę kieruje do zawodowych filmowców, fotografów, jak i pasjonatów. Obiektywy Samyang znalazły ogromne uznanie w środowisku fotograficznym i filmowym, dzięki jakości porównywalnej z największymi markami oraz przystępnej cenie. Samyang został doceniony m.in. na największych, międzynarodowych festiwalach i imprezach: Camerimage 2013, Focus on Imaging 2012, Photokina 2012 czy Roadshow 2013 oraz 2014.

Źródło: Materiały prasowe firmy Samyang

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotografia artystycz…

12 grudnia br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul....

Jak wykonywać fotogr…

Podoba Ci się fotografia marko, a nie wiesz od czego...

Superjasny obiektyw …

Po nieustającej od lat wojnie na megapiksele, można zauważyć coraz...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google