Aktualności

Nowy Samyang V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang informuje o wprowadzeniu do oferty nowego obiektywu filmowego serii V-DSLR 50mm T1.5 AS UMC, którego oficjalna premiera odbędzie się na nadchodzących targach fotograficznych Photokina 2014 w Kolonii.


Zaprezentowany obiektyw o ogniskowej 50mm, będzie uzupełnieniem oferty koreańskiego producenta. Wypełni tym samym lukę pomiędzy modelami Samyang o ogniskowych 35mm i 85mm. Wraz z wersją filmową w ofercie pojawi się także wersja fotograficzna obiektywu. Dzięki temu marka Samyang będzie mogła zaoferować kompletny zestaw jasnych obiektywów o wyjątkowo szerokim i użytecznym zakresie ogniskowych gotów sprostać oczekiwaniom zarówno filmowców jak i fotografów.


Samyang 50 mm T1.5 AS UMC został zaprojektowany do aparatów i kamer wyposażonych w matrycę światłoczułą formatu 24x36mm lub mniejszego. Oferuje pole widzenia wynoszące 46.2 stopnia, a dzięki dużej jasności wynoszącej T1.5 (f/1.4) ponadprzeciętnie radzi sobie w słabych warunkach oświetleniowych, zapewniając doskonałą plastykę obrazu oraz małą głębie ostrości. Na konstrukcję optyczną obiektywu składa się dziewięć soczewek umieszczonych w sześciu grupach (w tym jedna soczewka asferyczna oraz jedna hybrydowa asferyczna). Dla zapewnienia wysokiego kontrastu oraz wiernego odwzorowania barw soczewki pokryte zostały wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC.


Mocną stroną obiektywu Samyang 50 mm T1.5 VDSLR jest wyjątkowo delikatne i plastyczne odwzorowanie nieostrości znajdujących się poza płaszczyzną ostrości, czyli tzw. bokeh. Dzięki przysłonie zbudowanej z ośmiu listków, obiekty znajdujące się poza głębią ostrości odwzorowane są niezwykle miękko, co docenią zawodowi filmowcy oraz fotografowie specjalizujący się w fotografii portretowej.


Nowy obiektyw Samyang 50 mm T1.5 VDSLR zostanie po raz pierwszy zaprezentowany na targach fotograficznych Photokina 2014. Samyang serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr XX w hali XX na targach w Kolonii w dniach 16 – 21.09.2014. Dla osób zainteresowanych uczestnictwem w targach Photokina 2014 Samyang przygotował bezpłatne wejściówki. Zapraszamy do śledzenia oficjalnej strony internetowej www.samyang.pl oraz profilu firmy na portalach społecznościowych, gdzie już niedługo pojawią się informacje o bezpłatnych wejściówkach: facebook.com/samyangpl.Źródło: Materiały prasowe firmy Samyang


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „jaCień“ Kam…

Kamila Sammler - ukończyła Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Kobieta...

Fujifilm X-Pro1 - zd…

Najwyższa jakość aparatów serii X kolejny raz potwierdzona. Zapraszamy do...

"Idea –Materia,…

"Idea –Materia, Inny Potencjał Fotografii" przedstawia wybór prac 31 twórców...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google