Aktualności

Nowe Lampy marki Broncolor

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na tegoroczny targach Photokina 2014 w Kolonii zostaną zaprezentowane nowe produkty marki Broncolor - lampa światła ciągłego HMI oraz kompaktowe lampy błyskowe przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i fotoamatorów.

 
Siros - nowe lampy kompaktowe

Nowe lampy kompaktowe łącza w sobie ultrakrótkie czasy trwania błysku i ładowania z niezawodnością i intuicyjna obsługą. Będą dostępne w dwóch wersjach - standardowej „Basic” oraz zaawansowanej „S”. W obu wersjach produkowane są modele o maksymalnej energii błysku 400J i 800J.Stała temperatura barwowa i szybkość
Kształt krzywej charakterystycznej błysku w nowej lampie Siros S jest kontrolowany przez cyfrowy system ECTC gwarantujący stałą temperaturę barwową w całym zakresie regulacji 9 działek przysłony (min. 2J) oraz krótkie czasy trwania błysku do 1/13 000 (t0.5). Czas ładowania wynosi od 0,02 do 0,65 dla energii 400J.

Sterowanie i wyzwalanie błysku. bronColor app. Hyper Sync
Wbudowany interfejs WiFi umożliwia bezprzewodowe sterowanie lampami z poziomu tabletu lub smartfona przy użyciu aplikacji bronControl.Ogromną zaletą, niespotykaną w dotychczas produkowanych w lampach studyjnych, jest możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami ekspozycji migawek szczelinowych (lustrzanek cyfrowych), sięgających 1/8000 sekundy (technologia Hyper Sync). Dzięki temu obie wersje lamp Siros z wbudowanymi odbiornikami Pocket Wizard (po założeniu opcjonalnych palników HS) mogą współpracować z systemowymi lampami reporterskimi lub – wykorzystywane indywidualnie – oświetlać w plenerze szybko poruszające się obiekty „zamrażając” ich ruch błyskiem o czasie trwania 1/8000 (t0.1)

Broncolor RFS 2 i Pocket Wizard
Ponieważ wielu użytkowników reporterskich lamp błyskowych posługuje się radiowym systemem wyzwalania błysku Pocket Wizard, w ofercie Broncolor obok lamp z wbudowanymi odbiornikami Broncolor RFS2.1 znajdą się także lampy Siros wyposażone w odbiorniki zgodne z systemem Pocket Wizard.

Szeroki wybór akcesoriów
Lampy Siros są w pełni kompatybilne z szerokim zakresem akcesoriów i modyfikatorów systemu Broncolor oferujących nieograniczone możliwości twórcze. Dwa nowe reflektory zostały zaprojektowane specjalnie do lamp Siros – reflektor parasolkowy, który jednocześnie chroni palnik lampy podczas transportu oraz reflektor L40 zoptymalizowany pod względem rozmiarów i wzbogacony o zestaw plastrów miodu zapinanych na zatrzaski.

HMI 1600

System Broncolor HMI, w skład którego wchodziły lampy o zakresie mocy 200-800W, został poszerzony o nowe lampy wyładowcze HMI F1600 przeznaczone do pracy na planach filmowych i w studiach fotograficznych.

Spełniają one standard „flicker-free” oraz gwarantują zachowanie stałej temperatury barwowej podczas długotrwałej pracy. Do lampy przeznaczony jest dedykowany zasilacz HMI 800.1600 umożliwiający regulację jasności w zakresie 50-100%.

Wśród akcesoriów dodatkowych znajduje się reflektor Open Face z wrotami oraz reflektor PAR wraz z soczewkami zmieniającymi kąt wiązki światła, filtr dyfuzyjny, filtr konwersyjny oraz soczewka Fresnela. Dostępne są także adaptery umożliwiające podłączenie lampy do reflektorów Broncolor Para oraz softboksów. Dzięki dużej mocy i wydajności sprzęt ten może współpracować na planie zdjęciowym z systemem światła błyskowego Broncolor.

Nowa lampę będzie można kupić w zestawach z zasilaczem i jednym z wymienionych wyżej reflektorów lub adapterem do reflektora Para. Nowe produkty będą dostępne w sprzedaży od połowy stycznia 2015 r.

 

Źródło: Materiały prasowe producenta.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa kamera sportowa…

Do sprzedaży w Polsce trafiła zapowiadana kamera sportowa Polaroid Cube....

O czym warto pamięta…

Definicja: „profesjonalista, to człowiek zarabiający dzięki swojej profesji na życie”....

Fujifilm wprowadza n…

W ślad za sukcesem cyfrowych aparatów fotograficznych Fujifilm Real 3D...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google