Aktualności

Nowe Lampy marki Broncolor

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Na tegoroczny targach Photokina 2014 w Kolonii zostaną zaprezentowane nowe produkty marki Broncolor - lampa światła ciągłego HMI oraz kompaktowe lampy błyskowe przeznaczone zarówno dla profesjonalistów jak i fotoamatorów.

 
Siros - nowe lampy kompaktowe

Nowe lampy kompaktowe łącza w sobie ultrakrótkie czasy trwania błysku i ładowania z niezawodnością i intuicyjna obsługą. Będą dostępne w dwóch wersjach - standardowej „Basic” oraz zaawansowanej „S”. W obu wersjach produkowane są modele o maksymalnej energii błysku 400J i 800J.Stała temperatura barwowa i szybkość
Kształt krzywej charakterystycznej błysku w nowej lampie Siros S jest kontrolowany przez cyfrowy system ECTC gwarantujący stałą temperaturę barwową w całym zakresie regulacji 9 działek przysłony (min. 2J) oraz krótkie czasy trwania błysku do 1/13 000 (t0.5). Czas ładowania wynosi od 0,02 do 0,65 dla energii 400J.

Sterowanie i wyzwalanie błysku. bronColor app. Hyper Sync
Wbudowany interfejs WiFi umożliwia bezprzewodowe sterowanie lampami z poziomu tabletu lub smartfona przy użyciu aplikacji bronControl.Ogromną zaletą, niespotykaną w dotychczas produkowanych w lampach studyjnych, jest możliwość synchronizacji błysku z krótkimi czasami ekspozycji migawek szczelinowych (lustrzanek cyfrowych), sięgających 1/8000 sekundy (technologia Hyper Sync). Dzięki temu obie wersje lamp Siros z wbudowanymi odbiornikami Pocket Wizard (po założeniu opcjonalnych palników HS) mogą współpracować z systemowymi lampami reporterskimi lub – wykorzystywane indywidualnie – oświetlać w plenerze szybko poruszające się obiekty „zamrażając” ich ruch błyskiem o czasie trwania 1/8000 (t0.1)

Broncolor RFS 2 i Pocket Wizard
Ponieważ wielu użytkowników reporterskich lamp błyskowych posługuje się radiowym systemem wyzwalania błysku Pocket Wizard, w ofercie Broncolor obok lamp z wbudowanymi odbiornikami Broncolor RFS2.1 znajdą się także lampy Siros wyposażone w odbiorniki zgodne z systemem Pocket Wizard.

Szeroki wybór akcesoriów
Lampy Siros są w pełni kompatybilne z szerokim zakresem akcesoriów i modyfikatorów systemu Broncolor oferujących nieograniczone możliwości twórcze. Dwa nowe reflektory zostały zaprojektowane specjalnie do lamp Siros – reflektor parasolkowy, który jednocześnie chroni palnik lampy podczas transportu oraz reflektor L40 zoptymalizowany pod względem rozmiarów i wzbogacony o zestaw plastrów miodu zapinanych na zatrzaski.

HMI 1600

System Broncolor HMI, w skład którego wchodziły lampy o zakresie mocy 200-800W, został poszerzony o nowe lampy wyładowcze HMI F1600 przeznaczone do pracy na planach filmowych i w studiach fotograficznych.

Spełniają one standard „flicker-free” oraz gwarantują zachowanie stałej temperatury barwowej podczas długotrwałej pracy. Do lampy przeznaczony jest dedykowany zasilacz HMI 800.1600 umożliwiający regulację jasności w zakresie 50-100%.

Wśród akcesoriów dodatkowych znajduje się reflektor Open Face z wrotami oraz reflektor PAR wraz z soczewkami zmieniającymi kąt wiązki światła, filtr dyfuzyjny, filtr konwersyjny oraz soczewka Fresnela. Dostępne są także adaptery umożliwiające podłączenie lampy do reflektorów Broncolor Para oraz softboksów. Dzięki dużej mocy i wydajności sprzęt ten może współpracować na planie zdjęciowym z systemem światła błyskowego Broncolor.

Nowa lampę będzie można kupić w zestawach z zasilaczem i jednym z wymienionych wyżej reflektorów lub adapterem do reflektora Para. Nowe produkty będą dostępne w sprzedaży od połowy stycznia 2015 r.

 

Źródło: Materiały prasowe producenta.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wprowadzenie apartu …

Firma FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego czwartego aparatu...

Fotografie Zdzisława…

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na kolejną niezwykle interesującą wystawę. Tym...

BEiKS RoadShow 2014

Firma BEiKS zaprasza na kolejną, dziewiątą edycję BEiKS Roadshow 2014,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google