Aktualności

Trzy nowe modele kamerek sportowych GoPro

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma GoPro zaprezentowało oficjalnie trzy nowe modele kamerek. Nowa generacja przyniesie długo wyczekiwany, pełnoprawny tryb 4K, a także dotykowy ekran, choć… nie w tym samym urządzeniu jednocześnie.

 

Oferta kamerek sportowych GoPro powiększyła się o trzy modele. Na samym szczycie znajduje się  model GoPro HERO4 Black. Tradycyjnie znacząco zwiększyła się wydajność urządzenia. Producent twierdzi, że procesor liczy dane dwa razy szybciej niż w poprzedniku, co ma bezpośredni wpływ na jakość zapisywanego obrazu. HERO4 w wersji Black potrafi rejestrować filmy w rozdzielczości 4K z prędkością 30 kl/s, a po zejściu do standardowgo Full HD prędkość może wzrosnąć do 120 kl/s, co z kolei umożliwia osiągnięcie efektu slow-motion z obrazem o świetnej jakości. Możliwe jest także zapisanie 12-megapikselowych zdjęć z prędkością 30 kl/s. Wśród nowości warto wymienić tryby Auto Low Light (automatyczne dobranie klatkarzu w zależności od warunków oświetleniowych), Night Photo i Night Lapse, a także możliwość ręcznego ustawienia wielu parametrów - limitu czułości ISO, balansu bieli, wyostrzenia, ekspozycji, a także ustawień kolorów. Cena wersji Black w USA to okolo 500 dolarów.

 

 

O 100 dolarów tańszy jest model GoPro HERO4 Silver. Większość parametrów i funkcji pokrywa się z wersją Black. Jest łączność Wi-Fi i Bluetooth, ulepszone nagrywanie audio i ten sam zestaw nowych trybów. Brakuje możliwości płynnego filmowania w rozdzielczości 4K, w Full HD maksymalna prędkość to 60 kl/s, a 120 kl/s kamerka osiąga jedynie w HD 720p. "Na osłodę" użytkownicy wersji srebrnej otrzymają jednak coś, czego nie ma w wersji czarnej - dotykowy ekran LCD.

 

 

Najprostszy, oraz najtańszy model w całej ofercie to GoPro HERO. Za około 130 dolarów użytkownik otrzyma sprzęt nagrywający filmy w rozdzielczości Full HD z prędkością 30 kl/s i 60 kl/s w rozdzielczości HD 720p. GoPro HERO nie ma Wi-Fi ani Bluetooth, a zdjęcia mają rozdzielczość 5 megapikseli. W niektórych zastosowaniach atutem będą za to niewielkie wymiary i niska waga (110 gramów).

 

 

Źródło: www.gopro.com


 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Genesis ESOX - nowy …

Firma NEXT77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis informuje o wprowadzeniu...

Nowe wersje Adobe Li…

Jest już dostępna nowa wersja programu Lightroom 5.5 oraz wtyczki...

Wojtek Wieteska - …

W warszawskim Kinie Atlantica odbędzie się pokaz fotografii Wojtka Wieteski...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google