Aktualności

Koniec kompaktów? Fujifilm skupi się na rozwoju bezlusterkowców

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

logoJapoński gigant na swojej stronie internetowej opublikował oficjalny dokument przedstawiający strategię firmy na najbliższe lata. Zgodnie z jego treścią, Fujifilm skupi się głównie na rozwoju aparatów z systemu X, a także wprowadzi na rynek nowe obiektywy systemowe oraz zwiększy ich produkcję i dostępność. Takie stanowisko może  oznaczać całkowite odejście firmy od dalszej produkcji aparatów kompaktowych z serii FinePix dla grupy najmniej wymagających użytkowników oraz zastąpienie ich innymi rozwiązaniami.


Producent już w zeszłym roku wprowadzając na rynek drukarkę Instax Share SP-1 słusznie zauważył, że wśród użytkowników fotografujących smartfonami brakuje urządzeń umożliwiających łatwy i natychmiastowy wydruk zdjęć.

Fujifilm wspomina również o dalszych planach zwiększenia swojego udziału na rynku papierów fotograficznych oraz gotowych albumów fotograficznych. Będzie też kontynuować sprzedaż i produkcję aparatów do fotografii natychmiastowej z serii Instax, które w ostatnich latach odniosły w Polsce i Europie spory sukces, głównie wśród młodzieży.

Dokument pod nazwą “Vision 2016” dotyczący strategii rozwoju Fujifilm na najbliższe lata dostępny jest w całości na stronie holdingu w języku angielskim.

Źródło: www.fujifilmholdings.com

Komentarze  

 
0 #1 jurek_x 2014-11-18 22:56
Zaraz-zaraz: seria X to przecież także kompakty! X100, X30, X-S1... Jeżeli te typy będą rozwijane, to jest to całkiem dobra strategia. Pozwoli skoncentrować kapitał na mniejszej liczbie inwestycji, co może zaowocować szybszym postępem.
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Jak wykonywać fotogr…

Podoba Ci się fotografia marko, a nie wiesz od czego...

Panasonic oficjalnie…

Panasonic zaprezentował nowy systemowy obiektyw dla serii LUMIX G. Lekki...

Fujifilm X-E2 - rece…

Aparaty Fujifilm serii X z wymienną optyką cieszą się sporą...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Reklamy Google