Aktualności

Już jest legendarny kalendarz Pirelli 2015

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Najnowszy kalendarz Pirelli nosi tytuł "Dziewczyny z Kalendarza 2015", a 12 dziewcząt to gwiazdy modelingu, takie jak Adriana Lima, Natalie Vodianova, Isabeli Fontana, Gigi Hadid czy Joan Smalls, które zostały ubrane w lateksowe kreacje, aby ponownie przewartościować pojęcie kobiecego piękna. Autor najnowszego wydania, Steven Meisel jest jednym z najbardziej utytułowanych fotografów mody, znanym ze swojego eklektyzmu oraz powściągliwej osobowości.


O kalendarzu Meisel że "(..) są to kluczowe wzorce estetyczne w dzisiejszym świecie. Reprezentują stereotypy, które moda i rynek gwiazd narzucają nam obecnie. Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ  miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie".

Najnowszy kalendarz Pirelli 2015 autorstwa Stevena Meisela stanowi 42 edycję wydawanego od 1964 roku  kalendarza, tworzonego przez 33 różnych fotografów. Tegoroczna została zaprezentowana w Mediolanie. Fotografie do prestiżowego wydawnictwa włoskiej firmy oponiarskiej powstawały w Nowym Jorku w maju 2014 roku. Autorką stylizacji była Carine Roitfeld.


Źródło: Materiały prasowe wydawcy


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Sigma aktualizacja f…

Firma Sigma poinformowała w dniu dzisiejszym o wprowadzeniu aktualizacji firmware...

ActiveCam 3.1 - nowa…

ActiveCam 3.1 to kamera stworzona dla ludzi lubiących wyzwania –...

Świąteczne promocje …

Firma Fujifilm Polska poinformowała, że już dziś, dzień przed Mikołajkami...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google