Aktualności

Już jest legendarny kalendarz Pirelli 2015

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Najnowszy kalendarz Pirelli nosi tytuł "Dziewczyny z Kalendarza 2015", a 12 dziewcząt to gwiazdy modelingu, takie jak Adriana Lima, Natalie Vodianova, Isabeli Fontana, Gigi Hadid czy Joan Smalls, które zostały ubrane w lateksowe kreacje, aby ponownie przewartościować pojęcie kobiecego piękna. Autor najnowszego wydania, Steven Meisel jest jednym z najbardziej utytułowanych fotografów mody, znanym ze swojego eklektyzmu oraz powściągliwej osobowości.


O kalendarzu Meisel że "(..) są to kluczowe wzorce estetyczne w dzisiejszym świecie. Reprezentują stereotypy, które moda i rynek gwiazd narzucają nam obecnie. Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ  miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie".

Najnowszy kalendarz Pirelli 2015 autorstwa Stevena Meisela stanowi 42 edycję wydawanego od 1964 roku  kalendarza, tworzonego przez 33 różnych fotografów. Tegoroczna została zaprezentowana w Mediolanie. Fotografie do prestiżowego wydawnictwa włoskiej firmy oponiarskiej powstawały w Nowym Jorku w maju 2014 roku. Autorką stylizacji była Carine Roitfeld.


Źródło: Materiały prasowe wydawcy


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Miesiąc Fotografii w…

Zbliża się Miesiąc Fotografii w Krakowie 2014. 12. edycja jednego...

Otwarcie Studia Quan…

Firma Q Media, wyłączny dystrybutor sprzętu studyjnego marki Quantuum, oraz...

Fujifilm X-T1 i walo…

W ostatnich dniach miała miejsce oficjalna polska premiera aparatu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google