Aktualności

Już jest legendarny kalendarz Pirelli 2015

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Najnowszy kalendarz Pirelli nosi tytuł "Dziewczyny z Kalendarza 2015", a 12 dziewcząt to gwiazdy modelingu, takie jak Adriana Lima, Natalie Vodianova, Isabeli Fontana, Gigi Hadid czy Joan Smalls, które zostały ubrane w lateksowe kreacje, aby ponownie przewartościować pojęcie kobiecego piękna. Autor najnowszego wydania, Steven Meisel jest jednym z najbardziej utytułowanych fotografów mody, znanym ze swojego eklektyzmu oraz powściągliwej osobowości.


O kalendarzu Meisel że "(..) są to kluczowe wzorce estetyczne w dzisiejszym świecie. Reprezentują stereotypy, które moda i rynek gwiazd narzucają nam obecnie. Nie chciałem tworzyć kalendarza koncepcyjnego lub łączyć go z jakimś konkretnym miejscem, ale raczej stworzyć 12 plakatów, w których kobieta w całej swojej zmysłowości, jest głównym bohaterem 12 bardzo różnych obrazów. Ponieważ  miałem całkowitą swobodę twórczą, ograniczyłem wykorzystanie ubrań i akcesoriów i uznałem za bardzo ekscytujące eksperymentowanie z kolorami, makijażem i materiałami. To było bardzo satysfakcjonujące doświadczenie".

Najnowszy kalendarz Pirelli 2015 autorstwa Stevena Meisela stanowi 42 edycję wydawanego od 1964 roku  kalendarza, tworzonego przez 33 różnych fotografów. Tegoroczna została zaprezentowana w Mediolanie. Fotografie do prestiżowego wydawnictwa włoskiej firmy oponiarskiej powstawały w Nowym Jorku w maju 2014 roku. Autorką stylizacji była Carine Roitfeld.


Źródło: Materiały prasowe wydawcy


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa "Sześć …

Jan Paweł Trzaska operator filmowy, fotograf i zapalony podróżnik, we...

Wystawa fotografii T…

W dniach od 5. czerwca do 4. lipca w Muzeum...

Plener „Pejzaż i arc…

Sigma ProCentrum serdecznie zaprasza na uznany już za kultowy plener...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google