Aktualności

CZAS NA FOTOEDUKACJĘ Młody fotograf z Poznania laureatem ogólnopolskiego konkursu

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

W Poznaniu nie brakuje fotograficznych talentów. Jakub Walczak z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu, zajął pierwsze miejsce w ramach Lekcji 1 III edycji konkursu organizowanego w ramach ogólnopolskiego programu „Akcja (foto)edukacja”. Nagroda – aparat fotograficzny NIKON, pozwoli na dalsze szlifowanie umiejętności młodego fotografa. Uczeń ma szansę na stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł.

 


„Akcja (foto)edukacja” to już III edycja edukacyjnego programu NIKON Polska przygotowanego z myślą o młodzieży szkolnej, aby wyrównać jej dostęp do wiedzy fotograficznej. Składają się na niego atrakcyjne, multimedialne lekcje, przygotowywane pod okiem pedagoga i specjalistów w obszarze fotografii. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymają aparaty fotograficzne, a zwycięzca III edycji – stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł. Nagroda w postaci warsztatów po każdej lekcji, a na koniec edycji wyposażenia pracowni fotograficznej czeka również na najlepsze szkoły.

W kategorii indywidualnej Jury postanowiło nagrodzić Jakuba Walczaka z Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu. Nie każdy potrafi podejść odpowiednio blisko, tak by znaleźć się w samym sercu wydarzeń. Na podstawie zgłoszonych fotografii można powiedzieć, że Jakub nie ma z tym najmniejszych problemów. Jest tam, gdzie fotograf powinien się znaleźć. Zróżnicowanie nadesłanych kadrów przekonuje, że autor potrafi nie tylko zrobić dobre zdjęcie, ale też odnaleźć je na tle pozostałych ujęć. „Mimo różnorodnej kompozycji kadrów zdjęcia są spójne – nie tylko ze względu na tematykę i miejsce wykonania, ale też z powodu konsekwentnej post edycji. I tu na koniec dołożymy łyżkę dziegciu do całej beczki miodu.”-orzekło Jury.


Do zwycięzcy trafi aparat fotograficzny marki NIKON. Ma on szansę również na zdobycie nagrody głównej – stypendium naukowego w wysokości 10 000zł.


Dostępna jest już druga lekcja pt. „Fotografia otworkowa – wczoraj i dziś” uczy jak kreatywnie wykorzystywać niedoskonałości techniczne. Zdjęcia można zgłaszać do 28 listopada br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


„Akcja (foto)edukacja” trwa cały rok szkolny. Finał III edycji planowany jest na 26 czerwca 2015 r.


Więcej informacji na temat projektu Akcja (foto)edukacja” można znaleźć na stronie: www.szerokikadr.pl/lekcje

 

Źródło: Materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wypożyczalnia sprzęt…

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wszystkich pasjonatów fotografii chcących zacząć przygodę z...

Nowe obiektywy Fujif…

Firma FUJIFILM podczas targów CES w Las Vegas zaktualizowała harmonogram...

Niesamowity projekt …

SnapPiCam to aparat w wersji zrób to sam. Po jego...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google