Aktualności

EIZO ColorEdge CG318-4K - 31-calowy monitor w rozdzielczości 4K

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 EIZO wprowadza do sprzedaży ColorEdge CG318-4K - 31-calowy monitor w rozdzielczości 4K (4096 x 2160) zgodnej ze specyfikacjami organizacji Digital Cinema Initiatives (DCI). ColorEdge CG318-4K został stworzony z myślą o zastosowaniach w mediach i przemyśle rozrywkowym (np. w kinie i telewizji), gdzie coraz częściej używa się wysokich rozdzielczości, co wymaga odpowiednich rozwiązań do wyświetlania obrazów 2D, 3D CGI i efektów specjalnych oraz do przeprowadzania kompozycji i korekcji kolorów.

 

Monitor może stanowić zarówno narzędzie edycji, jak i punkt odniesienia. Świetnie nadaje się też dla profesjonalistów z dziedziny fotografii i druku, którzy potrzebują monitora o wysokiej rozdzielczości i gęstości pikseli.

ColorEdge CG318-4K wyposażono w panel LCD z technologią IPS, podświetleniem LED i szeroką gamą kolorów, która odtwarza 98% przestrzeni kolorów DCI-P3 i 99% przestrzeni kolorów Adobe RGB. Monitor ma także szerokie kąty widzenia (178°) i umożliwia ustawienie jasności na maksymalnym poziomie 350 cd/m2. Kontrast 1500:1 pozwala na zachowanie głębi ciemnych tonów nawet przy patrzeniu na ekran z boku.ColorEdge CG318-4K ma wbudowany czujnik pozwalający na wygodną, automatyczną kalibrację. EIZO oferuje także dwa dedykowane programy do kalibracji, ColorNavigator NX i ColorNavigator 6, które dają możliwość ustawienia docelowych wartości jasności, krzywej gamma czy punktu bieli oraz wygenerowania profilu ICC. Dołączone do monitora oprogramowanie ColorNavigator 6 jest przeznaczone dla indywidualnych użytkowników potrzebujących dodatkowych funkcji, takich jak ręczne dopasowanie właściwości skalibrowanego monitora. Z kolei ColorNavigator NX, dostępny do pobrania za darmo na stronie www.eizoglobal.com, jest skierowany do firm i organizacji, które chcą scentralizować proces kontroli jakości swoich monitorów.

Zarządzanie kolorem dla modelu CG318-4K i innych wybranych modeli z serii ColorEdge jest możliwe dzięki oprogramowaniu ColorNavigator Network. Jest to bezpieczne rozwiązanie oferujące usługi hostingowe w chmurze, pozwalające administratorom przeprowadzać kontrolę jakości monitorów klienckich ColorEdge z zainstalowaną aplikacją ColorNavigator NX.

Korzystając z programów ColorNavigator Network i ColorNavigator NX, administratorzy mogą zautomatyzować proces kalibracji i kontroli jakości wszystkich monitorów z serii ColorEdge znajdujących się w jednej lub wielu lokalizacjach. Pozwala to zaoszczędzić setki tysięcy godzin rocznie, zapewniając przy tym wierne odtworzenie kolorów na wszystkich monitorach ColorEdge.


CG318-4K jest jednocześnie praktyczny i miły dla oka – jego zgrabna obudowa sprawia, że doskonale wygląda w środowisku pracy. Wyposażono go w podświetlane przyciski LED (przydatne w słabo oświetlonych pomieszczeniach), rączkę do przenoszenia monitora, uchwyt na kable z tyłu obudowy oraz trzy porty USB downstream z boku. Ma również ergonomiczną stopkę z zakresem regulacji wysokości 149 mm, możliwością nachylenia 40° (-5° - 35°) i obrotu 344°.

Monitor wyposażono w dwa wejścia DisplayPort (1.2) oraz dwa złącza HDMI. Wejścia DisplayPort obsługują natywną rozdzielczość 4096 x 2160 z częstotliwością odświeżania 60 Hz, a wejścia HDMI z częstotliwością odświeżania 30 Hz.

ColorEdge CG318-4K oferuje także funkcje szczególnie przydatne przy edycji wideo i postprodukcji. Jedną z nich jest tabela LUT 3D, dopasowująca każdy kolor z tabeli RGB z osobna. Z kolei ColorNavigator NX daje możliwość emulacji filmu - korzystając z tabeli LUT 3D, twórcy mogą przekonać się, jak będzie wyglądał ich produkt dla odbiorcy końcowego.

Jednolity poziom jasności i kolorów jest zapewniony dzięki autorskiej technologii EIZO DUE (Digital Uniformity Equalizer). Technologia ta gwarantuje, że współczynnik Delta-E na całym ekranie nie przekroczy wartości 3, a także kompensuje zmiany temperatury kolorów i jasności spowodowane wahaniami temperatury w otoczeniu.

Dodatkowe funkcje

  •  Kalibracja w fabryce gwarantująca jednolitość kolorów.
  •  Wyświetlanie 10-bitów1 (ponad miliard kolorów jednocześnie) z 16-bitowej tabeli LUT za pośrednictwem wejścia DisplayPort.
  •  7 predefiniowanych trybów pracy: DCI, EBU, Rec.709, SMPTE-C, Adobe RGB, sRGB i CAL.
  •  Technologia modulacji jasności, zmniejszająca migotanie obrazu i zmęczenie oczu.
  •  Kaptur zapobiegający odbijaniu się światła od ekranu.
  •  5-letnia gwarancja

 

Źródło: www.alstor.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa fotografii G…

Na wystawie zostanie zaprezentowanych blisko 60 znakomitych, czarno-białych fotografii wykonanych...

Konkurs Varta Selfie…

Firma Varta poraz kolejny zorganizowała konkurs dla użytkowników swoich urządzeń....

Genesis ESOX - nowy …

Firma NEXT77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis informuje o wprowadzeniu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google