Aktualności

Fotografia artystyczna z Anitą Andrzejewską

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

12 grudnia br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) zaprasza pasjonatów fotografii artystycznej na autorskie warsztaty „Światło i ekspresja w obrazie”. Zajęcia poprowadzi fotografka, graficzka i podróżniczka - Anita Andrzejewska.


Warsztaty przygotowane są z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki fotografii artystycznej oraz techniki srebrowej. Podczas zajęć uczestnicy przedstawią swoje dotychczasowe prace  i interesujące ich zagadnienia, aby później pod okiem prowadzącej stworzyć spójny zestaw fotografii, który będzie ich własną, autorską wypowiedzią. W ciągu trwania warsztatu uczestnicy będą mogli poznać możliwości tradycyjnej fotografii srebrowej, jako środka ekspresji. Zajęcia mają przede wszystkim charakter praktycznej, indywidualnej pracy, z naciskiem na proces ciemniowy. Nie zabraknie też czasu na wykłady, prezentacje i wzajemne dzielenie się doświadczeniami.


Zagadnienia, którym poświęcone będą zajęcia teoretyczne i praktyczne: Praca nad kompozycją, forma i treść jako spójna całość, światło jako kluczowy aspekt obrazu fotograficznego oraz interpretacja negatywu w procesie pozytywowym – tonalność odbitki i jej ekspresja.

Anita Andrzejewska jest absolwentką grafiki na krakowskiej ASP, ilustratorką książek dla dzieci, graficzną, fotografką i podróżniczką. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie i antycznym mieście Jazd. Zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Jej fotografie wystawiane były w Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji.


Warsztaty rozpoczną się 12 grudnia br. w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14). Więcej informacji nt. Programu na stronie www.wsfoto.art.pl oraz www.facebook.com/wsfoto


Źródło: Materiały prasowe Warszawskiej Szkoły Fotografii i Grafiki Projektowej

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Noc Muzeów w ZPAF

Już jutro rusza kolejna edycja Nocy Muzeów. Na tę okazję...

Zapowiedź aktualizac…

Firma FUJIFILM poinformowała, że 19 grudnia  udostępniona zostanie aktualizacja oprogramowania...

Wystawa fotografii '…

Już po raz drugi w galerii fundacji "Archeologia fotografii", w...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google