Aktualności

Wystawa fotografii z Afganistanu Mateusza Jaźwieckiego

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od 4 do 24 grudnia w Muzeum Rzemiosła w Krośnie można oglądać wystawę fotografii Mateusza Jaźwieckiego. Wystawa składa się z trzech reportaży o życiu w Afganistanie.

 

Wystawa fotografii dokumentalnej Afganistan składa się z trzech reportaży opowiadających o wybranych aspektach życia w tym kraju. Czarno-białe cykle swoją estetyką nawiązują do klasycznej szkoły fotoreportażu.

Mateusz Jaźwiecki celowo pomija tak ponad miarę wyolbrzymiane w mediach przemoc i śmierć. Poprzez swoje zdjęcia próbuje przybliżyć widzowi codzienność Afganistanu. Z fotografii wyłania się obraz kraju, który mimo zniszczeń spowodowanych kilkoma dekadami wojen, wciąż żyje i odradza się. Prezentowane historie, mimo iż często trudne i dramatyczne, zawierają w sobie cząstkę optymizmu. Jest tak w przypadku serii portretów pracowników warsztatów protetycznych, którzy udowadniają, że nawet będąc osobą niepełnosprawną można godnie żyć i pracować. Podobnie przesłanie niesie reportaż z jedynej w kraju szkoły dla niewidomych dzieci, który pokazuje, że nawet w niesprzyjających warunkach można nieść pomoc potrzebującym.

Trzecia część wystawy to cykl analogowych fotografii, które powstały w trakcie wielogodzinnych wędrówek po stolicy Afganistanu – Kabulu oraz leżącej w centralnej części kraju historycznej miejscowości Bamyan.



Mateusz Jaźwiecki (ur. 1986 w Krośnie) – fotograf dokumentalny. Absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Université d’Angers we Francji. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie. W swojej twórczości szczególnie koncentruje się na aktualnych problemach społecznych. Podczas ponad rocznego pobytu w Afganistanie dokumentował życie codzienne mieszkańców tego kraju.

Wystawa Afganistan, Mateusz Jaźwiecki
Wystawa: od 4 do 24 grudnia 2014 roku
Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Piwnica PodCieniami, Rynek 5, Krosno

Źródło: Materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

ActiveCam 3.1 - nowa…

ActiveCam 3.1 to kamera stworzona dla ludzi lubiących wyzwania –...

Wystawa "Amator…

Zamknięta w sobie, ekscentryczna, dziwna, specyficzna. Tak mówią o Vivian...

World Press Photo 20…

Zwycięzcą 58. edycji największego międzynarodowego konkursu fotografii prasowej World Press...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google