Aktualności

Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Next 77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis, informuje o rozszerzeniu oferty o wersję lampy błyskowej Stroboss 58 przeznaczoną do aparatów Nikona. Ta nowatorska konstrukcja jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Jest w pełni kompatybilna z systemem błysku Nikon i-TTL, a oprócz tego może być sterowana i wyzwalana radiowo za pomocą zdalnego sterownika Genesis Stroboss Navigator.

Genesis Stroboss 58N uzupełnia ofertę marki Genesis w zakresie reporterskich lamp błyskowych współpracujących z automatycznymi systemami pomiaru światła TTL aparatów. Do tej pory lampy Genesis Stroboss 58 były dostępne jedynie w wersji dla aparatów Canon. Wprowadzenie wersji przeznaczonej specjalnie dla kamer Nikona pozwoli ich użytkownikom cieszyć się nie tylko z łatwej pracy w trybach automatycznych, ale – co najważniejsze – z unikalnego sposobu zasilania lamp Stroboss.

Genesis Stroboss 58N w pełni współpracuje z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru światła błyskowego i-TTL. Pozwala to na wydajną i wygodną pracę z aparatem nie tylko w trybie manualnym, ale także przy użyciu trybów półautomatycznych i automatycznych, co docenią i profesjonaliści, i amatorzy. Lampa pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje aparatu, takie jak: synchronizacja błysku na pierwszą i drugą kurtynę, synchronizacja błysku z krótkimi czasami migawki (nawet do 1/8000s), korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego oraz blokadę ekspozycji.


Ponadto Genesis Stroboss 58N może być zastosowana jako element zestawu pracującego z wykorzystaniem systemu zdalnego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi Nikon CLS. Stroboss 58N może pełnić zarówno funkcję lampy sterującej (Master), jak i sterowanej (Slave), i może być dowolnie zestawiana z innymi urządzeniami zgodnymi z CLS. Możliwe jest też zastosowanie radiowego systemu sterowania i wyzwalania lamp błyskowych Genesis Navigator. Jest on oferowany w specjalnej wersji dla lamp serii Stroboss i pozwala na bezprzewodową regulację siły błysku i synchronizację z migawką aparatu do poziomu 1/250s. Lampa może być też wyzwalana z użyciem fotoceli (w trybie standardowym lub z pominięciem przedbłysków pomiarowych). Z uwagi na to, że Genesis Stroboss 58N wyposażona jest w standardową stopkę typu ISO i gniazdo Jack 2.5mm, możliwe jest wykorzystywanie wyzwalaczy radiowych innych marek.

Lampa Genesis Stroboss 58N zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym zaprojektowanym specjalnie do lamp serii Stroboss. Ma niewielkie rozmiary i masę, ale dużą pojemność (2000 mAh). Jest to aktualnie unikalne rozwiązanie, nie wymaga korzystania z uciążliwych w obsłudze akumulatorów i baterii typu AA zasilających inne lampy reporterskie. Naładowana w 100% bateria Genesis Stroboss 58N pozwala wykonać do 650 błysków z pełną mocą lampy.

Sprzedawana z lampą ładowarka zapewnia dokładne sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora i gwarantuje krótki czas ładowania. Wyczerpany akumulator ładowany jest do pełna w czasie 3h. Poza standardową ładowarką, która dodawana jest w zestawie,  oddzielnie oferowany jest też adapter z wtyczką do gniazda zapalniczki samochodowej. Dzięki temu baterię lampy można ładować w samochodzie, co docenią zwłaszcza osoby wykorzystujące światło błyskowe w plenerze.

Położenie głowicy palnika ma szeroki zakres regulacji i pozwala na swobodne odbijanie światła od ekranów, blend i ścian. Szeroki zakres zoomu palnika pokrywa swoim zasięgiem pole widzenia obiektywu o ogniskowych 24-105 mm (~84-23°, dla formatu 35mm).

Po zastosowaniu wbudowanej szerokokątnej nakładki lampa rozsyła światło dla ogniskowej 14 mm (kąt ok. 115°). W głowicy znajduje się też dodatkowy, wysuwany biały ekran odbijający światło.


Najważniejsze cechy lampy Genesis Stroboss 58N:

 • współpraca z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru błysku i-TTL (HSS, korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego, blokada ekspozycji, wyzwolenie błysku na pierwszą i drugą kurtynę migawki, kontrola poprzez menu aparatu)
 • pełna zgodność z systemem bezprzewodowego sterowania lampami błyskowymi Nikon Creative Lighting System (Master, Slave)
 • radiowe sterowanie i wyzwalanie lampy w systemie Genesis Stroboss Navigator (synchronizacja z migawką do 1/250s, 4 kanały, 16 grup)
 • możliwość wyzwalania za pomocą wbudowanej fotoceli lub poprzez złącze Jack 2.5mm
 • zasilanie z litowo-jonowego akumulatora VB-18 o pojemności 2000 mAh, który zapewnia zapas energii na wykonanie do 650 błysków pełną mocą lampy oraz krótki czas ładowania (<1,5s)
 • duża siła błysku (GN 58) i stabilna temperatura barwowa (5600K ± 200K)
 • pełna kontrola nad mocą błysku w trybie manualnym (regulacja od 1/1-1/128 mocy w krokach co 1/3 działki EV)
 • ruchoma głowica palnika (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie)
 • szeroki zakres zoomu palnika (24-105 mm) oraz wbudowany panel rozpraszający światło (do 14 mm)
 • możliwość aktualizacji firmware poprzez złącze USB

Sprzedawany komplet zawiera:

 • lampę Genesis Stroboss 58N,
 • akumulator Genesis VB-18,
 • ładowarkę Genesis VC-18
 • i przewód zasilający,
 • podstawkę,
 • pokrowiec.

 

Lampa Genesis Stroboss 58N jest już dostępna w sklepach w cenie 679,- zł (sugerowana cena detaliczna z VAT).

Źródło: Materiały prasowe dystrybutora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Islandia – kraj pełe…

Pejzaże islandzkie dalekie są od szarości i monotonni. Ta niewielka...

Sześć produktów Sony…

Aż sześć produktów firmy otrzymało nagrody przyznawane co roku przez...

Świąteczny cashback …

Z okazji zbliżających się świąt firma Canon przygotowała specjalną ofertę...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google