Aktualności

Genesis Stroboss 58N – nowa lampa reporterska dla aparatów Nikon

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Next 77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis, informuje o rozszerzeniu oferty o wersję lampy błyskowej Stroboss 58 przeznaczoną do aparatów Nikona. Ta nowatorska konstrukcja jest pierwszą lampą na rynku zasilaną specjalnie zaprojektowanym akumulatorem litowo-jonowym o dużej pojemności. Jest w pełni kompatybilna z systemem błysku Nikon i-TTL, a oprócz tego może być sterowana i wyzwalana radiowo za pomocą zdalnego sterownika Genesis Stroboss Navigator.

Genesis Stroboss 58N uzupełnia ofertę marki Genesis w zakresie reporterskich lamp błyskowych współpracujących z automatycznymi systemami pomiaru światła TTL aparatów. Do tej pory lampy Genesis Stroboss 58 były dostępne jedynie w wersji dla aparatów Canon. Wprowadzenie wersji przeznaczonej specjalnie dla kamer Nikona pozwoli ich użytkownikom cieszyć się nie tylko z łatwej pracy w trybach automatycznych, ale – co najważniejsze – z unikalnego sposobu zasilania lamp Stroboss.

Genesis Stroboss 58N w pełni współpracuje z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru światła błyskowego i-TTL. Pozwala to na wydajną i wygodną pracę z aparatem nie tylko w trybie manualnym, ale także przy użyciu trybów półautomatycznych i automatycznych, co docenią i profesjonaliści, i amatorzy. Lampa pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie funkcje aparatu, takie jak: synchronizacja błysku na pierwszą i drugą kurtynę, synchronizacja błysku z krótkimi czasami migawki (nawet do 1/8000s), korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego oraz blokadę ekspozycji.


Ponadto Genesis Stroboss 58N może być zastosowana jako element zestawu pracującego z wykorzystaniem systemu zdalnego wyzwalania i sterowania lampami błyskowymi Nikon CLS. Stroboss 58N może pełnić zarówno funkcję lampy sterującej (Master), jak i sterowanej (Slave), i może być dowolnie zestawiana z innymi urządzeniami zgodnymi z CLS. Możliwe jest też zastosowanie radiowego systemu sterowania i wyzwalania lamp błyskowych Genesis Navigator. Jest on oferowany w specjalnej wersji dla lamp serii Stroboss i pozwala na bezprzewodową regulację siły błysku i synchronizację z migawką aparatu do poziomu 1/250s. Lampa może być też wyzwalana z użyciem fotoceli (w trybie standardowym lub z pominięciem przedbłysków pomiarowych). Z uwagi na to, że Genesis Stroboss 58N wyposażona jest w standardową stopkę typu ISO i gniazdo Jack 2.5mm, możliwe jest wykorzystywanie wyzwalaczy radiowych innych marek.

Lampa Genesis Stroboss 58N zasilana jest akumulatorem litowo-jonowym zaprojektowanym specjalnie do lamp serii Stroboss. Ma niewielkie rozmiary i masę, ale dużą pojemność (2000 mAh). Jest to aktualnie unikalne rozwiązanie, nie wymaga korzystania z uciążliwych w obsłudze akumulatorów i baterii typu AA zasilających inne lampy reporterskie. Naładowana w 100% bateria Genesis Stroboss 58N pozwala wykonać do 650 błysków z pełną mocą lampy.

Sprzedawana z lampą ładowarka zapewnia dokładne sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora i gwarantuje krótki czas ładowania. Wyczerpany akumulator ładowany jest do pełna w czasie 3h. Poza standardową ładowarką, która dodawana jest w zestawie,  oddzielnie oferowany jest też adapter z wtyczką do gniazda zapalniczki samochodowej. Dzięki temu baterię lampy można ładować w samochodzie, co docenią zwłaszcza osoby wykorzystujące światło błyskowe w plenerze.

Położenie głowicy palnika ma szeroki zakres regulacji i pozwala na swobodne odbijanie światła od ekranów, blend i ścian. Szeroki zakres zoomu palnika pokrywa swoim zasięgiem pole widzenia obiektywu o ogniskowych 24-105 mm (~84-23°, dla formatu 35mm).

Po zastosowaniu wbudowanej szerokokątnej nakładki lampa rozsyła światło dla ogniskowej 14 mm (kąt ok. 115°). W głowicy znajduje się też dodatkowy, wysuwany biały ekran odbijający światło.


Najważniejsze cechy lampy Genesis Stroboss 58N:

 • współpraca z aparatami marki Nikon w systemie pomiaru błysku i-TTL (HSS, korekta światła błyskowego, bracketing światła błyskowego, blokada ekspozycji, wyzwolenie błysku na pierwszą i drugą kurtynę migawki, kontrola poprzez menu aparatu)
 • pełna zgodność z systemem bezprzewodowego sterowania lampami błyskowymi Nikon Creative Lighting System (Master, Slave)
 • radiowe sterowanie i wyzwalanie lampy w systemie Genesis Stroboss Navigator (synchronizacja z migawką do 1/250s, 4 kanały, 16 grup)
 • możliwość wyzwalania za pomocą wbudowanej fotoceli lub poprzez złącze Jack 2.5mm
 • zasilanie z litowo-jonowego akumulatora VB-18 o pojemności 2000 mAh, który zapewnia zapas energii na wykonanie do 650 błysków pełną mocą lampy oraz krótki czas ładowania (<1,5s)
 • duża siła błysku (GN 58) i stabilna temperatura barwowa (5600K ± 200K)
 • pełna kontrola nad mocą błysku w trybie manualnym (regulacja od 1/1-1/128 mocy w krokach co 1/3 działki EV)
 • ruchoma głowica palnika (od 0° do 360° w poziomie, od -7° do 90° w pionie)
 • szeroki zakres zoomu palnika (24-105 mm) oraz wbudowany panel rozpraszający światło (do 14 mm)
 • możliwość aktualizacji firmware poprzez złącze USB

Sprzedawany komplet zawiera:

 • lampę Genesis Stroboss 58N,
 • akumulator Genesis VB-18,
 • ładowarkę Genesis VC-18
 • i przewód zasilający,
 • podstawkę,
 • pokrowiec.

 

Lampa Genesis Stroboss 58N jest już dostępna w sklepach w cenie 679,- zł (sugerowana cena detaliczna z VAT).

Źródło: Materiały prasowe dystrybutora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nikon Capture NX-D B…

Firma Nikon udostępniła wersję testową programu Capture NX-D, przeznaczonego do...

Wystawa „Mandale” - …

Budowanie harmonii wokół siebie, porządkowanie rzeczywistości, równowaga  - to główne...

Fujifilm X-T1 i walo…

W ostatnich dniach miała miejsce oficjalna polska premiera aparatu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google