Aktualności

FinePix XP80 - rób i udostępniaj zdjęcia w każdych warunkach!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

FUJIFILM Corporation (Prezes: Shigehiro Nakajima) ogłasza wprowadzenie nowego aparatu FinePix XP80, który umożliwi sportowcom nie tylko wykonywanie wspaniałych zdjęć i filmów, ale także ich błyskawiczne udostępnianie. Ten odporny na wodę, upadki, mróz i kurz aparat kompaktowy o rozdzielczości 16,4 megapikseli oferuje bezprzewodową łączność, pozwalającą w łatwy sposób udostępniać i zdalnie wykonywać zdjęcia smartfonem lub tabletem, a do tego oferuje zaawansowane funkcje fotografowania.

 


Niezwykle wytrzymały pod czterema względami
Aparat FinePix XP80 idealnie sprawdza się podczas wypoczynku na świeżym powietrzu i uprawiania sportów takich jak snowboarding, narciarstwo czy kolarstwo górskie. Jest zgodny z normą IP68*, co oznacza, że jest wodoodporny do głębokości 15 metrów, może wytrzymać upadek z wysokości do 1,75 metra**, będzie działać w temperaturze do -10 °C i jest odporny na kurz i piasek. Dodatkową ochronę zapewnia mechanizm podwójnej blokady chroniący pokrywę akumulatora i karty pamięci przed przypadkowym otwarciem oraz uchwyt z przodu aparatu i oparcie dla kciuka zapewniające pewny chwyt.

Zdalne wykonywanie zdjęć i natychmiastowe udostępnianie zdjęć i filmów
FinePix XP80 obsługuje łączność bezprzewodową umożliwiającą zdalne wykonywanie zdjęć. Wystarczy pobrać i zainstalować aplikację Fujifilm Camera Remote, a następnie nacisnąć dedykowany przycisk Wi-Fi umieszczony na aparacie. Aby jak najlepiej wykorzystać bezprzewodową komunikację LAN, użytkownicy mogą nie tylko robić zdalnie zdjęcia z urządzenia, lecz także korzystać z funkcji zbliżania lub oddalania, aby precyzyjnie dopasować obraz. Dostępna jest także opcja kręcenia w ten sposób filmów.
Poza zdalnym robieniem zdjęć łączność bezprzewodowa w aparacie XP80 umożliwia wybieranie zdjęć lub filmów***, które zostaną przesłane do smartfona, tabletu*4 czy komputera.

 Wyświetlacz LCD z powłoką antyrefleksyjną
Aby aparat FinePix XP80 można było używać zarówno w jasny, słoneczny dzień, jak i w niesprzyjających warunkach pogodowych, tylny wyświetlacz LCD pokryto powłoką antyrefleksyjną ułatwiającą przeglądanie lub komponowanie zdjęć nawet na plaży czy w śnieżny dzień. Jasność wyświetlacza LCD jest automatycznie regulowana w zależności od intensywności światła w otoczeniu.

Tryb kamery sportowej
Podczas przebywania na wolnym powietrzu użytkownicy aparatu XP80 mogą nie tylko robić zdjęcia, ale również skorzystać z różnych funkcji związanych z nagrywaniem filmów, w tym nowego trybu kamery sportowej. Tryb ten jest dostępny z opcjonalnym obiektywem sportowym, który przekształca model XP80 w aparat o stałej ogniskowej 18 mm*5, co umożliwia korzystanie z niego bez udziału użytkownika. Aparat można zatem zamontować na ciele danej osoby lub na elemencie wyposażenia sportowego, aby znaleźć się w samym centrum akcji. W trybie kamery sportowej tylny wyświetlacz LCD automatycznie wyłącza się podczas nagrywania dłuższych filmów.

Jeśli chodzi o bardziej tradycyjne nagrania, aparat XP80 pozwala rejestrować obraz w jakości Full HD (1920x1080) i oferuje tryb rozpoznawania sceny dobierający optymalne ustawienia, a także zaawansowane filtry do tworzenia atrakcyjnych efektów. Częstym problemem podczas nagrywania filmów na wolnym powietrzu jest szum wiatru, jednak tutaj został on ograniczony dzięki funkcji filtra wiatru. Samo rejestrowanie filmów ułatwia specjalny przycisk do nagrywania, a także kilka funkcji edycyjnych dostępnych bezpośrednio w aparacie, w tym przycinanie filmów pozwalające usunąć zbędne fragmenty nagrania oraz łączenie filmów umożliwiające połączenie kilku filmów w jeden plik.

 Zdjęcia wysokiej jakości bez rozmyć
Aparat XP80 jest wyposażony w obiektyw z zoomem optycznym 5x, który oferuje ustawienie szerokokątne 28 mm przeznaczone do fotografowania krajobrazów i malowniczych okolic. Zakres przybliżenia optycznego można podwoić do 10x dzięki technologii inteligentnego zoomu cyfrowego firmy Fujifilm. Natomiast funkcja optycznej stabilizacji obrazu ogranicza do minimum skutki poruszenia aparatem.

Wydajna matryca 16,4 MPix
Aparat XP80 jest wyposażony w matrycę CMOS 16,4 MPix 1/2,3 cala, która zapewnia imponujące rezultaty w różnych warunkach, co w połączeniu z zaawansowanym procesorem przekłada się na szybkie działanie aparatu, który rejestruje obrazy z szybkością do 10 klatek na sekundę w pełnej rozdzielczości lub aż 60 klatek na sekundę w obniżonej rozdzielczości (2 MPix). Aby uzyskać dostęp do tych zawrotnych szybkości, wystarczy użyć specjalnego przycisku do zdjęć seryjnych umieszczonego z tyłu aparatu. Tryb rejestracji w odstępach to dodatkowa funkcja automatycznie uruchamiająca migawkę w regularnych odstępach czasu ustawionych przez użytkownika.

 Uniwersalność aparatu zapewnia także tryb rozpoznawania sceny, który szybko wykrywa aktualną scenę i dobiera optymalne ustawienia ostrości, ekspozycji i czasu naświetlenia, aby uzyskać jak najlepszy rezultat. O tym, jak bardzo aparat XP80 nadaje się do fotografii sportowej, świadczą ponadto tryby zdjęć podwodnych i podwodnych makro.

Z myślą o kreatywnych zastosowaniach aparat wyposażono w 11 zaawansowanych filtrów (lista poniżej) oraz w możliwość wielo-klatkowego przetwarzania obrazu polegającego na tym, że po wykonaniu dwóch lub więcej ujęć można je połączyć w obraz HDR (High Dynamic Range), na którym szczegóły są zachowane zarówno w ciemnych, jak i jasnych partiach. Należy jeszcze wspomnieć o funkcji dynamicznej panoramy 360°, która umożliwia wykonywanie rewelacyjnych zdjęć panoramicznych jednym przyciskiem.

Aparat XP80 jest wyposażony w następujące zaawansowane filtry:

 • Filtr Szkic tworzy zdjęcia podobne do rysunków
 • Filtr Wzmocnienie kolorów zwiększa kontrast i nasycenie kolorów.
 • Filtr Zmiękczona ostrość nadaje obrazom zmiękczony wygląd.
 • Filtr Ciemna tonacja pozwala uzyskać ciemniejsze tonacje.
 • Filtr Jasna tonacja zwiększa jasność i jednocześnie zmniejsza kontrast w celu uzyskania jaśniejszych tonacji.
 • Filtr Aparat zabawkowy dodaje cieniowaną ramkę w celu uzyskania efektu zdjęcia wykonanego aparatem zabawkowym.
 • Filtr Miniatura dodaje rozmycie w górnych i dolnych partiach obrazu w celu uzyskania efektu miniatury.
 • Filtr Krzyżowe błyski dodaje efekt wybuchu gwiazdy do jasnych obiektów.
 • Filtr Dynamiczna tonacja tworzy fantazyjny efekt.
 • Filtr Rybie oko dodaje do zdjęć efekt rybiego oka.
 • Filtr Częściowy kolor zachowuje jeden kolor (do wyboru: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy), jednocześnie zmieniając resztę zdjęcia na obraz czarno-biały


Najważniejsze zalety aparatu FinePix XP80:

 • Odporny na wodę do głębokości 15 m, na upadek z wysokości 1,75 m, na mróz do -10 °C oraz odporny na kurz
 • Matryca BSI CMOS 16,4 megapiksela o przekątnej 1/2,3”
 • 5-krotny zoom optyczny z ustawieniem szerokokątnym 28 mm
 • Bezprzewodowa łączność ze smartfonami i tabletami
 • Nagrywanie filmów w jakości Full HD
 • Tryb kamery sportowej
 • Optyczna stabilizacja obrazu
 • 11 zaawansowanych filtrów
 • Obrazy HDR (High Dynamic Range)
 • Dynamiczna panorama 360°

 

 


* Standardy zabezpieczeń produktów przed wodą i kurzem określone przez IEC (Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną)
** Zastosowano metodę pomiarów zgodną z normą MIL-Standard 810F Method5 16.5-Shock, która określa wytrzymałość towarów zamawianych przez armię amerykańską i została opracowana przez Departament Obrony USA.
*** Aplikacja FUJIFILM Camera Remote dla systemu iOS może nie zapisywać określonych formatów plików wideo, jeśli nie można ich odtworzyć na smartfonie. W takim przypadku należy ustawić tryb filmu na jakość niższą od HD (1280x720).
*4 Smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android™, iPhone/iPad
*5 odpowiednik formatu 35 mm

Źródło: Fujifilm

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wyniki Sony World Ph…

Znamy już zwycięzców wszystkich kategorii tegorocznej edycji Sony World Photography...

Narodowe Archiwum Cy…

Z okazji uzyskania okrągłej liczby fanów, Narodowe Archiwum Cyfrowe opublikowało...

Wystawa "Moja p…

Od 7 października w Holu Starego Ratusza w Legnicy będzie...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google