Aktualności

Fujifilm prezentuje aparaty FinePix S9900W i S9800 z ultradługim zoomem optycznym 50x

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma FUJIFILM (Prezes: Shigehiro Nakajima) zapowiada premierę aparatów hybrydowych FinePix S9900W i S9800 wyposażonych w obiektywy z zoomem optycznym 50x pozwalające maksymalnie urozmaicić fotografowanie. Wśród pozostałych zalet obu produktów należy wymienić 5-osiowy system stabilizacji obrazu podczas nagrywania filmów, które można rejestrować w jakości Full HD, a także gamę filtrów zapewniających kreatywne efekty. Aparat S9900W oferuje także bezprzewodową komunikację LAN.Zaawansowany zoom optyczny 50x
Bez wątpienia główną zaletą modeli S9900W i S9800 jest obiektyw Fujinon z zoomem optycznym 50x. Nowo opracowany obiektyw oferuje jasną maksymalną przysłonę F2,9-F6,5 oraz bardzo szeroki zakres optyczny 24-1200 mm*, który w połączeniu z technologią inteligentnego zoomu cyfrowego firmy Fujifilm daje prawdziwie imponujące powiększenie 100x. Oznacza to, że już żaden obiekt nie leży poza zasięgiem tych aparatów. Ponadto tryb super-makro umożliwia łatwe wykonywanie bogatych w szczegóły zdjęć z odległości zaledwie 1 cm**.

O wysoką jakość obrazu dba odpowiednio skonstruowana optyka obiektywu, w której wykorzystano 3 elementy asferyczne i 2 elementy ze szkła ED. Aberracje zostały ograniczone do minimum, więc użytkownicy mogą być pewni, że uzyskają świetne zdjęcia w całym zakresie wartości. Ostrość obrazu zapewnia także układ stabilizacji obrazu z przesunięciem obiektywu, który ogranicza skutki poruszenia aparatem zwłaszcza podczas korzystania z dużego przybliżenia. Aby jeszcze bardziej zwiększyć stabilność, dźwignię regulacji zoomu umieszczono z boku obiektywu, przez co można lewą ręką sterować przybliżeniem, a prawą zwalniać spust migawki.

 Szybka, wysokiej klasy matryca
Zastosowana w aparatach S9900W i S9800 matryca CMOS 16,2 MPix 1/2,3 cala jest podświetlana od tyłu, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty nawet przy maksymalnej czułości ISO 12800. W połączeniu z szybkim ogniskowaniem oznacza to, że zdjęcia są wykonywane naprawdę błyskawicznie.
Modele S9900W i S9800 są gotowe do pracy w zaledwie sekundę, a przygotowanie autofokusa zajmuje najpierw niecałe 0,15 s, a przed kolejnymi zdjęciami tylko 0,6 s. Aby szybko zarejestrować serię ujęć w pełnej rozdzielczości, należy użyć trybu zdjęć seryjnych wykonywanych z szybkością 10 klatek na sekundę (maksymalnie 10 klatek).

Filmy w jakości Full HD z zaawansowaną stabilizacją
Poza wydajnym rejestrowaniem zdjęć aparaty S9400W i S9200 równie dobrze nadają się do kręcenia filmów, które można nagrywać w jakości Full HD (1920 x 1080) z szybkością do 60 klatek na sekundę. Korzystając z automatycznego rozpoznawania sceny podczas nagrywania filmu, aparat sam dobiera optymalne ustawienia do danej sytuacji. Dodatkową uniwersalność zapewnia siedem zaawansowanych filtrów, które umożliwiają wzbogacenie filmów o kreatywne efekty, a także tryb nagrywania w zwolnionym tempie 480 kl./s *** oraz specjalny, łatwo dostępny przycisk do nagrywania filmów. Dzięki niemu zdążysz zarejestrować każde wydarzenie.

 

 W trosce o płynność filmów i ich profesjonalny wygląd firma Fujifilm opracowała nowy, 5-osiowy układ stabilizacji obrazu, który łączy w sobie 2-osiową stabilizację optyczną i 3-osiową stabilizację elektroniczną i ogranicza do minimum niekorzystne skutki poruszenia aparatem. Ruch aparatu jest ściśle kontrolowany nie tylko w pionie i w poziomie, ale również podczas obrotu, a nawet wtedy, gdy użytkownik rejestruje obraz idąc.

Po nagraniu filmu można skorzystać z dodatkowych funkcji przycinania i łączenia filmów. Pierwsza z nich pozwala łatwo usunąć zbędne fragmenty nagrania, a druga umożliwia połączenie kilku filmów w jeden plik do dalszej obróbki w aparacie.

Łatwe udostępnianie obrazów dzięki łączności bezprzewodowej
Model S9900W ma funkcję, dzięki której użytkownicy mogą za pomocą tabletu lub smartfonu*4 zdalnie obsługiwać aparat, a także szybko przesyłać swoje zdjęcia i filmy*5 na smartfony lub tablety.

 

 

 


Wystarczy pobrać i zainstalować darmową aplikację Fujifilm Camera Remote, a następnie używając dedykowanego przycisku Wi-Fi umieszczonego na korpusie aparatu cieszyć się możliwością korzystania z bezprzewodowego połączenia LAN. Korzystając z bezprzewodowej obsługi aparatu użytkownicy mogą dodatkowo zmniejszać lub zwiększać kąt widzenia aparatu, aby precyzyjnie dopasować kadr, również podczas rejestrowania filmów.
Obrazy można z łatwością przesyłać do smartfonów i tabletów, które umożliwiają oglądanie ich w całej okazałości. Dzięki łączności Wi-Fi®*6 modelu S9900W można także tworzyć kopie zapasowe obrazów i filmów z aparatu bezpośrednio w pamięci komputera.

Szeroki wybór funkcji fotografowania
Podobnie jak inne aparaty hybrydowe Fujifilm, modele S9900W i S9800 wyposażone są w liczne funkcje związane z fotografowaniem. 11 zaawansowanych filtrów pozwala wzbogacić zdjęcia o rozmaite efekty:

 • Filtr Szkic pozwala uzyskać efekt rysunku.
 • Filtr Dynamiczna tonacja tworzy fantazyjny efekt.
 • Filtr Częściowy kolor zachowuje jeden, wybrany kolor (czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski lub fioletowy) z jednoczesną zmianą reszty zdjęcia na czarno-biały obraz.
 • Filtr Wzmocnienie kolorów podkreśla kontrast i nasycenie barw.
 • Filtr Zmiękczona ostrość nadaje obrazom zmiękczony wygląd.
 • Filtr Ciemna tonacja przyciemnia barwy.
 • Filtr Jasna tonacja zwiększa jasność przy jednoczesnym zmniejszeniu kontrastu w celu uzyskania jaśniejszych tonacji.
 • Filtr Aparat zabawkowy dodaje cieniowane ramki w celu uzyskania efektu zdjęcia wykonanego aparatem zabawkowym.
 • Filtr Miniatura dodaje rozmycie w górnych i dolnych partiach obrazu w celu uzyskania efektu miniatury.
 • Filtr Krzyżowe błyski tworzy efekt wybuchu gwiazdy na jasnych obiektach.
 • Filtr Rybie oko dodaje do zdjęć efekt rybiego oka.

Ponadto oba aparaty oferują wieloklatkowe przetwarzanie obrazu polegające na tym, że po wykonaniu dwóch lub więcej ujęć można je połączyć w obraz HDR (High Dynamic Range). Dodatkowo tryb rejestracji z interwałometrem pozwala na automatycznie uruchomienie migawki w regularnych odstępach czasu, zdefiniowanych przez użytkownika. Zdjęcia można wykonywać w odstępach czasowych do 10 minut przez maksymalnie 6 godzin.

 Każde ujęcie można wykadrować i obejrzeć na tylnym wyświetlaczu LCD lub we wbudowanym wizjerze elektronicznym. W obu modelach wizjer ten ma rozdzielczość 920 000 punktów i jest niezwykle jasny, zapewniając łatwy podgląd ujęć nawet w słoneczne dni.

Najważniejsze zalety aparatów Fujifilm FinePix S9900W i S9800

 • Zoom optyczny 50x (24-1200 mm*)
 • Matryca BSI CMOS 16,2 MPix, 1/2,3 cala
 • Maksymalna czułość ISO 12800
 • Zdjęcia seryjne z maksymalną szybkością 10 kl./s
 • 5-osiowa stabilizacja obrazu podczas nagrywania filmów
 • Filmy w jakości Full HD (1920 x 1080 60i)
 • Elektroniczny wizjer o rozdzielczości 920 000 punktów
 • 11 zaawansowanych filtrów
 • Dynamiczna panorama 360°
 • Obrazy HDR (High Dynamic Range)
 • Zasilanie bateriami AA (wystarczającymi na zrobienie ok. 300)
 • Bezprzewodowa łączność ze smartfonami i tabletami (tylko model S9900W)


* odpowiednik formatu 35 mm
** przy ogniskowej 24 mm
*** Rozmiar obrazu 320×120
*4 Smartfony i tablety z systemem operacyjnym Android™, iPhone/iPad
*5 Niektórych filmów, których nie można odtworzyć na smartfonach, nie można zapisać w wersji iOS aplikacji FUJIFILM Camera Remote. Spróbuj w trybie filmu o rozmiarze mniejszym niż HD (1280 x 720).
*6 Wi-Fi® jest zarejestrowanym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance®.

 

Źródło: FujifilmKomentarze  

 
-1 #1 Argus 2015-01-23 08:43
Ciekawe czy jakość zdjęć będzie lepsza czy równie fatalna jak w S1?
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowy Samyang V-DSLR …

Samyang informuje o wprowadzeniu do oferty nowego obiektywu filmowego serii...

Wystawa rysunku i fo…

Tytuł „Opowieści (nie)znane” obejmuje kilka cykli rysunków i serię fotografii....

Wystawa fotografii Z…

Wystawa fotograficzna pt. „La Petite France – Strasbourg” została zrealizowana w 2006...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google