Aktualności

Seagate Personal Cloud - wydajny i bezpieczny sposób archiwizacji twoich zdjęć

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Seagate zgodnie z zapowiedzią do sprzedaży wprowadza dwa produkty: Seagate Personal Cloud oraz Seagate Personal Cloud 2-Bay, przeznaczony dla bardziej wymagających użytkowników Seagate twierdzi, że tym, co wyróżnia Personal Cloud od konkurencji, jest łatwość przesyłania zapisanej treści do smartfonów, dekoderów STB, tabletów, komputerów PC lub telewizorów za pośrednictwem aplikacji Seagate Media.


Firma zdecydowała się stworzyć urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz zwykłego dysku w chmurze pełniłoby również funkcję backupową. Dzięki oprogramowaniu Seagate Mobile Backup oraz Dashboard, Seagate Personal Cloud pozwoli stworzyć kopie zapasowe dla komputerów PC i Mac, pamięci USB oraz urządzeń mobilnych z systemami iOS i Android.

Sprzęt opracowano z myślą o uproszczeniu wyszukiwania, otwierania i odtwarzania wideo, muzyki oraz zdjęć na wybranym urządzeniu. Po połączeniu z routerem bezprzewodowym i pobraniu bezpłatnej aplikacji Seagate Media użytkownicy otrzymują dostęp do intuicyjnego interfejsu, który umożliwia łatwe i komfortowe odtwarzanie treści. Aplikacja Seagate Media jest kompatybilna z szeroką gamą platform i obsługuje następujące urządzenia:

  •     Telewizory i odtwarzacze Blu-ray: LG Smart TV (modele z 2012 r. lub nowsze), Samsung Smart TV
  •     i odtwarzacze Blu-ray firmy Samsung (modele z 2012 r. lub nowsze z funkcją SmartHub),
  •     Odtwarzacze mediów strumieniowych: Roku, Google Chromecast i Apple TV (przez Apple AirPlay),
  •     Smartfony z systemem iOS, Android oraz Windows Phone,
  •     Tablet iPad, Kindle oraz z systemami Android i Windows 8/RT.


Personal Cloud może też bezpośrednio przesyłać treść do urządzeń obsługujących standard DLNA, takich jak Sony PlayStation 3/4 i Microsoft Xbox 360/One. Użytkownicy mogą bezpiecznie pobierać i udostępniać treść przechowywaną na dysku również poza domem. Aplikacja Seagate Media umożliwia przeglądanie i odtwarzanie plików w ten sam sposób, jak podczas przebywania w zasięgu sieci domowej.

 


Użytkownicy, którzy korzystają z chmur publicznych, mogą skonfigurować urządzenia Seagate Personal Cloud w taki sposób, aby uzupełniały usługę chmurową funkcjami backupu i synchronizacji. Stacje Personal Cloud mogą automatycznie tworzyć kopie zapasowe w popularnych serwisach chmurowych, takich jak Amazon S3, Box, Baidu, Dropbox, Google Drive, HiDrive i Yandex.Disk, zapewniając dodatkowy poziom ochrony. Dla tych, którzy po prostu potrzebują dodatkowej kopii najnowszych danych z dysku internetowego, dostępna jest opcja synchronizacji z usługami Baidu, Dropbox i Google Drive.

Ilość przenośnych urządzeń komputerowych stale zwiększa się, jednocześnie coraz wyraźniej zaznacza się trend uzyskiwania dostępu do treści za pośrednictwem chmurowej pamięci masowej. Produkt taki jak Seagate Personal Cloud oferuje nowe podejście do przechowywania danych w chmurze, pozwalając konsumentom wykorzystać potencjał usług chmurowych ponosząc małe koszty, a jednocześnie zachować kontrolę nad treścią i korzystać z niej w dowolnym miejscu — powiedział Stephen Baker, wiceprezes analiz branżowych w The NPD Group.

 Seagate wyposażyła stacje Personal Cloud we wbudowany menedżer aplikacji, który umożliwia instalowanie dodatkowych funkcji. Interfejs przypominający sklep z aplikacjami oferuje dostęp do różnorodnych programów, takich jak WordPress, BitTorrent Sync i ElephantDrive. Firma stworzyła również pakiet SDK, który pozwoli webdeweloperom na tworzenie nowego autorskiego oprogramowania do stacji Personal Cloud.

Urządzenie Personal Cloud 2-Bay jest przeznaczone dla użytkowników, którzy chcą dysponować więcej niż jedną kopią najważniejszych danych w przypadku mało prawdopodobnej awarii dysku. Stacja Personal Cloud 2-Bay —wyposażona w dwa dyski wewnętrzne — jest domyślnie skonfigurowana tak, aby automatycznie kopiowała całą treść z jednego dysku na drugi, zapewniając podwójną ochronę. Użytkownicy, którym zależy na jak największej pojemności, mogą utworzyć pojedynczy wolumen danych z obu dysków.

 Stacja Seagate Personal Cloud trafi do sklepów w lutym w wersjach o pojemności 3, 4 i 5 TB. Stacja Seagate Personal Cloud 2-Bay będzie dostępna w wersjach o pojemności 4, 6 i 8 TB. Oba modele Seagate Personal Cloud będzie można kupić w sklepach sieci Media Markt, Saturn, Komputronik, Xcom, Media Expert, RTV Euro/Ole Ole i Neo24/Neonet.

 

Źródło: informacje prasowe Seagate


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Konkurs Kwadratowe M…

Miejski  przewodnik społecznościowy Citigram  zaprasza do udziału w konkursie „Kwadratowe...

Samyang Roadshow Eur…

W listopadzie marka Samyang rusza z nowym, europejskim cyklem warsztatów...

Nowa lampa Quadralit…

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, informuje...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google