Aktualności

Nowy obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 w sprzedaży już od marca!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Polski dystrybutor marki Tokina – firma Next77 – już na początku marca wprowadzi do sprzedaży najnowszy obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8. Model ten zaprezentowany został podczas targów Photokina 2014 i jest następcą obiektywu AT-X 11–16 PRO DX II F2.8


Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 jest udoskonaloną wersją niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego za jakość oraz możliwości, obiektywu AT-X 11-16 PRO DX II F2.8 przeznaczonego do aparatów formatu APS-C. W wyniku zastosowania nowej formuły optycznej, obiektyw zyskał znacznie szerszy zakres ogniskowych wynoszący teraz od 11 do 20mm, przy jednoczesnym podniesieniu jakości optycznej względem poprzednika i zachowaniu stałej jasności F2.8. Uzyskanie tak szerokiego zakresu zoom oraz poprawienie parametrów optycznych możliwe było dzięki wykorzystaniu aż trzech soczewek asferycznych redukujących aberrację sferyczną. Dwie z nich wykonane zostały w całości ze szkła optycznego, natomiast trzecia jest elementem hybrydowym P-MO. Oprócz nich w konstrukcji optycznej znalazły się także trzy soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji, które skutecznie ograniczają powstawanie aberracji chromatycznej. Nowy obiektyw mimo zwiększonego zakresu ogniskowych cechuje się równie kompaktowymi wymiarami i wagą co jego poprzednik.

 Tokina AT-X 11-20 PRO DX dzięki swojej dużej i stałej światłosile, uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz wysokim parametrom optycznym stanowi doskonałe narzędzie pracy zarówno dla fotografów przyrody i reportażu, jak również pasjonatów filmowania.Nowy obiektyw z mocowaniami Nikon F oraz Canon EF dostępny będzie w sprzedaży od marca 2015 r.

Obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 będzie można przetestować podczas targów FILM VIDEO FOTO 2015, które odbędą się w dniach 26-28 marca 2015 roku w Łodzi. Premierze nowego obiektywu towarzyszyć będzie wykład zatytułowany: „Nigdy nie jesteś za blisko - obiektyw szerokokątny w praktyce fotografa prasowego” który poprowadzi zawodowy fotoreporter Grzegorz Michałowski.

 

Źródło: www.next77.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa "3 000 …

Zazwyczaj fotografia jest rejestrowaniem tego, co rzeczywiste, teraźniejsze. Co jednak...

Epson L850 i L810 - …

Epson prezentuje sześciokolorowe drukarki fotograficzne A4 z systemem stałego zasilania...

Obudowa podwodna dla…

Firma Nauticam zaprezentowała nową obudowę podwodną NA-RX100III przeznaczona dla kompaktu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google