Aktualności

Nowy obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 w sprzedaży już od marca!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Polski dystrybutor marki Tokina – firma Next77 – już na początku marca wprowadzi do sprzedaży najnowszy obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8. Model ten zaprezentowany został podczas targów Photokina 2014 i jest następcą obiektywu AT-X 11–16 PRO DX II F2.8


Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 jest udoskonaloną wersją niezwykle popularnego i wielokrotnie nagradzanego za jakość oraz możliwości, obiektywu AT-X 11-16 PRO DX II F2.8 przeznaczonego do aparatów formatu APS-C. W wyniku zastosowania nowej formuły optycznej, obiektyw zyskał znacznie szerszy zakres ogniskowych wynoszący teraz od 11 do 20mm, przy jednoczesnym podniesieniu jakości optycznej względem poprzednika i zachowaniu stałej jasności F2.8. Uzyskanie tak szerokiego zakresu zoom oraz poprawienie parametrów optycznych możliwe było dzięki wykorzystaniu aż trzech soczewek asferycznych redukujących aberrację sferyczną. Dwie z nich wykonane zostały w całości ze szkła optycznego, natomiast trzecia jest elementem hybrydowym P-MO. Oprócz nich w konstrukcji optycznej znalazły się także trzy soczewki SD o bardzo niskim współczynniku dyspersji, które skutecznie ograniczają powstawanie aberracji chromatycznej. Nowy obiektyw mimo zwiększonego zakresu ogniskowych cechuje się równie kompaktowymi wymiarami i wagą co jego poprzednik.

 Tokina AT-X 11-20 PRO DX dzięki swojej dużej i stałej światłosile, uniwersalnym zakresie ogniskowych oraz wysokim parametrom optycznym stanowi doskonałe narzędzie pracy zarówno dla fotografów przyrody i reportażu, jak również pasjonatów filmowania.Nowy obiektyw z mocowaniami Nikon F oraz Canon EF dostępny będzie w sprzedaży od marca 2015 r.

Obiektyw Tokina AT-X 11-20 PRO DX F2.8 będzie można przetestować podczas targów FILM VIDEO FOTO 2015, które odbędą się w dniach 26-28 marca 2015 roku w Łodzi. Premierze nowego obiektywu towarzyszyć będzie wykład zatytułowany: „Nigdy nie jesteś za blisko - obiektyw szerokokątny w praktyce fotografa prasowego” który poprowadzi zawodowy fotoreporter Grzegorz Michałowski.

 

Źródło: www.next77.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Dzień otwarty z mark…

Salon fotograficzny Foto-tip oraz marki Tokina i Samyang zapraszają na...

Łukasz Pepol z olszt…

"Kocham Zatorze jak człowieka… jest to fascynujący rytm, układ ludzi,...

Wystawa "Faux-p…

Galeria Piekary zaprasza na wystawę Dawida Misiornego, prezentującą najnowszy projekt...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google