Aktualności

Rusza 11. edycja BZ WBK Press Foto

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Od jedenastu lat zawodowi polscy fotoreporterzy nadsyłają swoje zdjęcia do konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W tegorocznej edycji, podobnie jak ubiegłych latach można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Portrety i Przyroda. Zgłoszenia przyjmowane są od 17 lutego do 3 marca.Spośród nadesłanych prac najlepsze zdjęcia 2014 roku wybierze jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego, jednego z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia, laureata licznych nagród w Polsce i na świecie, w tym Grand Prix za Zdjęcie Dekady BZ WBK Press Foto.

W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna – dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Katarzyna Sagatowska – fotografka i kuratorka wystaw, propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Prace oceniać będzie również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów oraz Waldemar Kompała – od 1990 roku związany z fotografią prasową, najpierw w "Gazecie Wyborczej", następnie jako szef działu foto w "Rzeczpospolitej".BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.
 
Zdjęcia konkursowe można nadsyłać do 3 marca 2015 roku. Rejestracja zgłoszeń odbywa się na stronie konkursu www.bzwbkpressfoto.pl. Tam również znajduje się regulamin konkursu.
 
Organizatorem Konkursu jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bzwbkpressfoto.pl

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

XII Doroczna Wystawa…

XII Doroczna Wystawa Studium Fotografii ZPAF prezentująca najlepsze prace Roku...

Adobe Lightroom mobi…

Firma Adobe udostępniła aplikację Lightroom mobile na tablety iPad. Program...

Wystawa Wojciecha St…

1057 km Wisły od samych źródeł do ujścia do Bałtyku...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google