Aktualności

Rusza 11. edycja BZ WBK Press Foto

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Od jedenastu lat zawodowi polscy fotoreporterzy nadsyłają swoje zdjęcia do konkursu fotografii prasowej BZ WBK Press Foto. W tegorocznej edycji, podobnie jak ubiegłych latach można zgłaszać zdjęcia pojedyncze lub fotoreportaże w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Sport, Portrety i Przyroda. Zgłoszenia przyjmowane są od 17 lutego do 3 marca.Spośród nadesłanych prac najlepsze zdjęcia 2014 roku wybierze jury pod przewodnictwem Wojciecha Grzędzińskiego, jednego z czołowych polskich fotografów młodego pokolenia, laureata licznych nagród w Polsce i na świecie, w tym Grand Prix za Zdjęcie Dekady BZ WBK Press Foto.

W gronie jurorów zasiadają również: Anna Brzezińska-Skarżyńska, od wielu lat redaktor naczelna – dyrektor redakcji fotograficznej Polskiej Agencji Prasowej oraz Katarzyna Sagatowska – fotografka i kuratorka wystaw, propagatorka kolekcjonowania fotografii w Polsce. Prace oceniać będzie również Chris Niedenthal – jeden z najbardziej cenionych na świecie polskich fotoreporterów oraz Waldemar Kompała – od 1990 roku związany z fotografią prasową, najpierw w "Gazecie Wyborczej", następnie jako szef działu foto w "Rzeczpospolitej".BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii prasowej – fragmenty życia zwykłych i niezwykłych ludzi, ważne wydarzenia historyczne. To również codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który trzeba poznać i zrozumieć.
 
Zdjęcia konkursowe można nadsyłać do 3 marca 2015 roku. Rejestracja zgłoszeń odbywa się na stronie konkursu www.bzwbkpressfoto.pl. Tam również znajduje się regulamin konkursu.
 
Organizatorem Konkursu jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik "Rzeczpospolita".

Źródło: www.bzwbkpressfoto.pl

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fujifilm X100 Black…

Po raz kolejny w tym miesiącu polski oddział Fujifilm przygotował...

Nowe aparaty Nikon C…

Nikon prezentuje dwa nowe aparaty kompaktowe z serii COOLPIX o smukłym,...

Nowość w ofercie Sam…

Samyang Europe wprowadza do swojej oferty nowy produkt - uchwyt...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google