Aktualności

World Press Photo zdyskwalifikowało nagrodzonego fotografa

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Jury ostatniej edycji konkursu fotografii prasowej World Press Photo odebrała Giovanniemu Troilo pierwszą nagrodę konkursu w kategorii Problemy współczesne.

 


Przyczyną był fakt, że jego zdjęcia okazały się być kreacją, a część z nich wykonano w innym miejscu, niż deklarowane przez fotografa. Nowym zwycięzcą tej kategorii został Giulio Di Sturco, który jest autorem cyklu fotografii Chollywood.
Troilo przedstawił swoją historię, zatytułowaną Mroczne serce Europy  jako opowieść o belgijskim mieście Charleroi. Jednak World Press Photo dowiedziało się, część zdjęć wykonano w Molenbeek w Brukseli. Troilo potwierdził przez telefon i e-mail, że zdjęcie nie zostało zrobione w Charleroi, w przeciwieństwie do tego, co zadeklarował w konkursie. Fałszowanie informacji jest naruszeniem zasad konkursu Photo Contest 2015. Zgodnie z procedurami nagrodzony został zdyskwalifikowany.


Ze względu na dyskwalifikację druga nagroda Giulio Di Sturco za cykl Chollywood zostanie przyznana w jako pierwsza. Chollywood ilustruje ambicje chińskich filmowców, którzy mają zamiar wyprzedzić Hollywood w liczbie produkcji. Chiny stały się obecnie drugim największym rynkiem kinematografii na świecie – prognozy mówią, że do 2018 roku wyprzedzą Stany Zjednoczone. Kraj ten jest najszybciej rozwijającym się rynkiem filmowym świata. Liczba kin w Chinach podwoiła w ciągu czterech lat, a liczba sprzedanych biletów wzrasta o 30% rocznie.Źródło: materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotograficzny dzień …

Pzedstawiciele firm Epson, Alstor (dystrybutor Eizo w Polsce) oraz gospodarze...

Wprowadzenie apartu …

Firma FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego czwartego aparatu...

Warsztaty fotografii…

Erik Clausen - nagradzany na całym świecie fotograf ślubny. Jego...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google