Aktualności

Polak wśród finalistów kategorii Mobile Phone Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Sony World Photography Awards to największy na świecie konkurs fotograficzny. W tym roku otwarto nową kategorię dedykowaną fotografii wykonywanej telefonami komórkowymi. Ponad 6200 zdjęć zgłoszonych zgłoszonych zostało w ciągu zaledwie czterech tygodni. Wśród nominowanych autorów zdjęć jest Polak ‒ Ryszard Kaźmierczak


    
Eksperci nominowali 20 zdjęć z całego świata. Tylko do wtorku 17 marca na stronie www.worldphoto.org można wziąć udział w publicznym głosowaniu na najlepsze zdjęcie. Autor, którego fotografia zdobędzie największą liczbę głosów, wygrywa wyjazd do Londynu, flagowy smartfon i tablet Sony Xperia™, a jego zdjęcie będzie prezentowane podczas uroczystości wręczenia nagród i na wystawie w Londynie. Aby zagłosować wystarczy wejść na http://worldphoto.org/mobshortlist/, zobaczyć 20 wybranych zdjęć i wybrać ulubione zdjęcie za pomocą kliknięcia ikonki "Like".


Zdjęcie z największą ilością kliknięć wygrywa rywalizację konkursową i zostanie zaprezentowane podczas ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards 2015 w Londynie w czwartek 23 kwietnia 2015 roku.

 Zwycięzca otrzyma w nagrodę wyjazd do Londynu, by wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards (23 kwietnia) oraz zestaw produktów Sony Mobile zawierający flagowy smartfon i tablet Xperia™. Zwycięska fotografia zostanie włączona do wystawy Sony World Photography Awards Exhibition 2015 w Somerset House w Londynie w dniach 24 kwietnia ‒ 10 maja 2015 r.

Wyboru najlepszych 20 zdjęć dokonali następujący eksperci wywodzący się z branży fotograficznej: Anna Dickson, Chris Hudson, Anthony Lepinay, Alvin Soon, Evgeny Tchebotarev.

Kategoria Mobile Phone Award została utworzona w uznaniu rosnącej dostępności i rozwoju najnowszych technologii fotograficznych w telefonach komórkowych, które oferują fotografom wiele nowych możliwości rejestrowania obrazu i pozwalają na niczym nieskrępowaną kreatywną wolność.

Fotografowie mieli zaledwie miesiąc na zgłoszenie swoich najlepszych zdjęć wykonanych telefonem komórkowym. Do konkursu zgłoszono zdumiewającą jak na tak krótki czas liczbę zdjęć: 6297 prac z całego świata.

Źródło: Materiały prasowe organizatora konkursu

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Międzynarodowy Przeg…

Celem Przeglądu Sztuki Wideo THE 02 jest prezentacja szerszej publiczności...

Nowa lampa Quadralit…

Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, informuje...

Prawa autorskie, a p…

Twórcy programu Fotoprawo prezentują dane o podpisywaniu zdjęć w polskich...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google