Aktualności

Polak wśród finalistów kategorii Mobile Phone Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Sony World Photography Awards to największy na świecie konkurs fotograficzny. W tym roku otwarto nową kategorię dedykowaną fotografii wykonywanej telefonami komórkowymi. Ponad 6200 zdjęć zgłoszonych zgłoszonych zostało w ciągu zaledwie czterech tygodni. Wśród nominowanych autorów zdjęć jest Polak ‒ Ryszard Kaźmierczak


    
Eksperci nominowali 20 zdjęć z całego świata. Tylko do wtorku 17 marca na stronie www.worldphoto.org można wziąć udział w publicznym głosowaniu na najlepsze zdjęcie. Autor, którego fotografia zdobędzie największą liczbę głosów, wygrywa wyjazd do Londynu, flagowy smartfon i tablet Sony Xperia™, a jego zdjęcie będzie prezentowane podczas uroczystości wręczenia nagród i na wystawie w Londynie. Aby zagłosować wystarczy wejść na http://worldphoto.org/mobshortlist/, zobaczyć 20 wybranych zdjęć i wybrać ulubione zdjęcie za pomocą kliknięcia ikonki "Like".


Zdjęcie z największą ilością kliknięć wygrywa rywalizację konkursową i zostanie zaprezentowane podczas ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards 2015 w Londynie w czwartek 23 kwietnia 2015 roku.

 Zwycięzca otrzyma w nagrodę wyjazd do Londynu, by wziąć udział w ceremonii wręczenia nagród Sony World Photography Awards (23 kwietnia) oraz zestaw produktów Sony Mobile zawierający flagowy smartfon i tablet Xperia™. Zwycięska fotografia zostanie włączona do wystawy Sony World Photography Awards Exhibition 2015 w Somerset House w Londynie w dniach 24 kwietnia ‒ 10 maja 2015 r.

Wyboru najlepszych 20 zdjęć dokonali następujący eksperci wywodzący się z branży fotograficznej: Anna Dickson, Chris Hudson, Anthony Lepinay, Alvin Soon, Evgeny Tchebotarev.

Kategoria Mobile Phone Award została utworzona w uznaniu rosnącej dostępności i rozwoju najnowszych technologii fotograficznych w telefonach komórkowych, które oferują fotografom wiele nowych możliwości rejestrowania obrazu i pozwalają na niczym nieskrępowaną kreatywną wolność.

Fotografowie mieli zaledwie miesiąc na zgłoszenie swoich najlepszych zdjęć wykonanych telefonem komórkowym. Do konkursu zgłoszono zdumiewającą jak na tak krótki czas liczbę zdjęć: 6297 prac z całego świata.

Źródło: Materiały prasowe organizatora konkursu

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Autoportretowe warsz…

FotoBzik zaprasza do udziału w kameralnych warsztatach fotograficznych poświęconych tematyce...

NEC SpectraView Refe…

NEC Display Solutions wprowadza na rynek najnowszy model monitora z...

IX regaty Fujifilm S…

Fujifilm oraz Szkoła zdrowia zapraszają do wzięcia udziału w dziewiątych...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google