Aktualności

Znamy zwycięzców Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Polski fotograf Paweł Jędrusik z Jaworzna otrzymał nagrodę Poland National Award przyznawaną w ramach prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2015.

 

Wyróżniono najlepsze pojedyncze zdjęcie zgłoszone przez fotografa z Polski na największy na świecie konkursie fotograficzny. Autor zdjęcia poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, a jego praca będzie prezentowana w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.


Pierwsze miejsce — Paweł Jędrusik


Praca Jędrusika, zatytułowana „Gimnastyczki”, została uznana za najlepsze pojedyncze zdjęcie autorstwa Polaka zgłoszone w kategorii otwartej tegorocznej edycji Sony World Photography Awards — największego na świecie konkursu fotograficznego.

Jędrusik — dziennikarz lokalnej gazety „Co tydzień” i lokalnej stacji „Telewizja dla Ciebie” — otrzyma w nagrodę aparat RX100 III firmy Sony, a 23 kwietnia weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród SWPA 2015 w Londynie. Jego zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.

— Jestem naprawdę szczęśliwy, że wygrałem konkurs National Award — mówi Jędrusik. — To jak dotąd mój największy sukces. Chciałbym podziękować tym, którzy pomogli mi wybrać zdjęcia na konkurs, szczególnie mojej rodzinie i mojej dziewczynie Inie, która nieustannie wspiera mnie w pracy.

Fotograf tak opisuje zwycięskie zdjęcie: „Widać na nim gimnastyczki przygotowujące się do występu w Jaworznie. Dziewczęta za chwilę wyjdą na scenę, gdzie zaprezentują swoje umiejętności przed meczem bokserskim między polską drużyną JKB Jawor a angielską BC Bolton Champion”.

Kolejne miejsca w polskiej edycji konkursu National Award zajęli:
  

 

Drugie miejsce — Wiktor Zdrojewski

 

 

Trzecie miejsce — Adrian Jaszczak

 

Ogłoszono także zwycięzców wszystkich 54 konkursów National Awards organizowanych w ramach Sony World Photography Awards. W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane przez lokalnych fotografów z całego świata, od Argentyny po Australię. Swoje prace mogą zgłaszać fotografowie o różnym poziomie umiejętności. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na www.worldphoto.org.


Źródło: Informacje Prasowe Sony Polska


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Autorskie spotkanie …

30 maja br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul....

Nowe aparaty Nikon C…

Firma Nikon wprowadza na rynek dwa nowe aparaty kompaktowe typu...

Nowe firmware dla ko…

Firma Fujifilm opublikowała nowy firmware opracowany dla modelu X100s. Oprogramowanie...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google