Aktualności

Znamy zwycięzców Poland National Award w konkursie Sony World Photography Awards 2015

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Polski fotograf Paweł Jędrusik z Jaworzna otrzymał nagrodę Poland National Award przyznawaną w ramach prestiżowego konkursu Sony World Photography Awards 2015.

 

Wyróżniono najlepsze pojedyncze zdjęcie zgłoszone przez fotografa z Polski na największy na świecie konkursie fotograficzny. Autor zdjęcia poleci do Londynu na uroczystą galę Sony World Photography Awards, a jego praca będzie prezentowana w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.


Pierwsze miejsce — Paweł Jędrusik


Praca Jędrusika, zatytułowana „Gimnastyczki”, została uznana za najlepsze pojedyncze zdjęcie autorstwa Polaka zgłoszone w kategorii otwartej tegorocznej edycji Sony World Photography Awards — największego na świecie konkursu fotograficznego.

Jędrusik — dziennikarz lokalnej gazety „Co tydzień” i lokalnej stacji „Telewizja dla Ciebie” — otrzyma w nagrodę aparat RX100 III firmy Sony, a 23 kwietnia weźmie udział w uroczystości wręczenia nagród SWPA 2015 w Londynie. Jego zdjęcie będzie prezentowane na wystawie w londyńskim Somerset House w dniach od 24 kwietnia do 10 maja.

— Jestem naprawdę szczęśliwy, że wygrałem konkurs National Award — mówi Jędrusik. — To jak dotąd mój największy sukces. Chciałbym podziękować tym, którzy pomogli mi wybrać zdjęcia na konkurs, szczególnie mojej rodzinie i mojej dziewczynie Inie, która nieustannie wspiera mnie w pracy.

Fotograf tak opisuje zwycięskie zdjęcie: „Widać na nim gimnastyczki przygotowujące się do występu w Jaworznie. Dziewczęta za chwilę wyjdą na scenę, gdzie zaprezentują swoje umiejętności przed meczem bokserskim między polską drużyną JKB Jawor a angielską BC Bolton Champion”.

Kolejne miejsca w polskiej edycji konkursu National Award zajęli:
  

 

Drugie miejsce — Wiktor Zdrojewski

 

 

Trzecie miejsce — Adrian Jaszczak

 

Ogłoszono także zwycięzców wszystkich 54 konkursów National Awards organizowanych w ramach Sony World Photography Awards. W programie National Awards nagradzane są najlepsze pojedyncze zdjęcia wykonane przez lokalnych fotografów z całego świata, od Argentyny po Australię. Swoje prace mogą zgłaszać fotografowie o różnym poziomie umiejętności. Wszystkie nagrodzone zdjęcia można obejrzeć na www.worldphoto.org.


Źródło: Informacje Prasowe Sony Polska


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowa kamera sportowa…

Marka Genius wprowadza na rynek kamerkę Life-Shot FHD300, która pozwala...

X100s i X20 - konfer…

Firma Fujifilm poinformowała o mającej się wkrótce odbyć konferencji prasowej,...

Adobe Creative Week …

Canon zaprasza na cykl warsztatów poświęconych kreatywnemu projektowaniu przy użyciu...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google