Aktualności

Konkurs Panasonic Lumix: Fotograficzne Perły Polski!

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

W Polsce jest wiele miejsc, które cieszą się popularnością wśród rodzimych i zagranicznych turystów. Jednak są także te zupełnie nieznane, nieodkryte, a czasami zapomniane, które pokazują swój czar dopiero na zdjęciach - prawdzie Fotograficzne Perły Polski. Warto je odkryć i o nich mówić!

 


Polska jest piękna! I niebywale różnorodna. A przecież niewiele osób zna dobrze nasz kraj i nie każdy wie, co naprawdę warto zobaczyć i sfotografować w różnych rejonach Polski. Czasami można odnieść wrażenie, że lepiej znane i częściej uwieczniane na zdjęciach są przez Polaków piramidy w Egipcie, wieża Eiffla czy Machu Picchu, ale mało kto zna cudowne, zapierające dech w piersiach uliczki Starego Miasta w Lublinie, prastare dęby w Rogalinie czy obłędne Błędne Skałki w Górach Stołowych. A przecież takich miejsc są w naszej ojczyźnie tysiące! Dlatego warto o nich mówić, warto je promować i pokazywać. No i z pewnością warto je fotografować!

Taki właśnie jest cel konkursu zorganizowanego przez firmę Panasonic wspólnie z zespołem Fotospacery.pl.

W pierwszym jego etapie każdy może zgłosić miejsca w Polsce, które będą kandydowały do miana Fotograficznych Pereł. Każde takie zgłoszenie jest odnotowywane na specjalnie stworzonej do tego celu mapie, która będzie pozostanie później dostępna w internecie. Dzięki temu każdy ma szansę współtworzyć unikalny, przyjazny i prosty w użyciu przewodnik po Polsce, który przyda się każdemu fotografowi!Pomysł ten jest dla projektu Fotospacery.pl momentem przełomowym. Dzięki niemu inicjatywa ruszy w Polskę. Jednak nie wszystko jest zaplanowane i do końca jasne - miejsca kolejnych Fotospacerów nie są jeszcze znane!

W drugim etapie konkursu w powszechnym, internetowym głosowaniu zostanie wybranych pięć miejsc, prawdziwych Fotograficznych Pereł Polski. I właśnie w tych miejscach zespół Fotospacery.pl zorganizuje specjalne, wyjątkowe Fotospacery, których uczestnicy wykorzystywać będą aparaty i obiektywy Panasonic Lumix G. Fotograficzne Perły Polski łączy w sobie popularyzację fotografii i pięknych zakątków Polski.  Dla miłośników tych dwóch aspektów będzie to doskonała okazja, aby odwiedzić urokliwe rejony i zamknąć ich czar w zdjęciach.

Pierwsza część konkursu – zgłaszanie miejsc kandydujących do miana Pereł Polski i wspólne tworzenie niezwykłej, fotograficznej mapy naszego kraju, trwa do 15 kwietnia 2015 roku. Następnie, między 16 a 30 kwietnia odbędzie się internetowe głosowanie i wybór pięciu miejsc: Fotograficznych Pereł Polski. To właśnie w nich zostaną zorganizowane wyjątkowe Fotospacery z aparatami Panasonic Lumix G, które odbędą się w dniach: 24 maja, 21 czerwca, 19 lipca, 16 sierpnia i 20 września. Warto dodać, że każdy taki Fotospacer również połączony będzie z konkursem na najlepsze zdjęcia, jakie zostaną na nim wykonane. Nagrodą główną jest – jakże by inaczej – aparat Panasonic z serii Lumix G!

Dodatkowe informacje na temat konkursu a przede wszystkim formularz do zgłaszania najbardziej fotogenicznych miejsc w Polsce (wraz z mapą) znajduje się na stronie http://fotospacery.pl/konkurs-lumix/

Dodatkowych informacji udzielą:
Karina Sękowska
tel: +48 531 500 705
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tomek Kulas
Fotospacery.pl
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Źródło: materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa Antoniego Zd…

Galeria Fundacji Archeologia Fotografii zapraszamy na wystawę Antoniego Zdrodowskiego -...

Wystawa Wojciecha St…

1057 km Wisły od samych źródeł do ujścia do Bałtyku...

DxO Optics Pro 8 do …

Największy konkurent Lightrooma - DxO Optics Pro w wersji 8...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google