Aktualności

Nikon 1 J4, Nikon 1 S2 i COOLPIX S6900 laureatami Red Dot Award: Product Design 2015

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Trzy aparaty Nikon zdobyły prestiżowe nagrody „Red Dot Award: Product Design 2015” (nagrody w dziedzinie funkcjonalności i wzornictwa). Zaawansowane aparaty bezlusterkowe z wymienną optyką Nikon 1 J4 i Nikon 1 S2 oraz kompaktowy aparat cyfrowy COOLPIX S6900 zostały wyróżnione z uwagi na wysoką jakość wykonania oraz przemyślaną konstrukcję.


„Red Dot Award: Product Design” to jedna najbardziej prestiżowych nagród, jakimi na całym świecie wyróżnia się projekty cechujące się najwyższą jakością, innowacyjną formą, funkcjonalnością oraz trwałością. Urządzenia firmy Nikon zostały wyróżnione z grona 4928 produktów pochodzących z 56 krajów.

Zwycięskie produkty zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie trwającym od 30 czerwca do 26 lipca 2015 roku w muzeum Red Dot Design Museum znajdującym się na terenie kompleksu Zeche Zollverein (obiektu znajdującego się na liście światowego dziedzictwa UNESCO) w miejscowości Essen w Niemczech.

Nikon 1 J4

Aparat Nikon 1 J4 umożliwia wyjątkowo precyzyjne śledzenie ruchomych obiektów dzięki najwyższej* na świecie szybkości wykonywania zdjęć seryjnych z AF, wynoszącej około 20 kl./s. Jako model z wymiennym obiektywem, aparat ten oferuje wiele funkcji związanych z robieniem zdjęć i nagrywaniem filmów, jak również z ich edycją. Jednocześnie wyróżnia go lekki i kompaktowy korpus. Dzięki wyświetlaczowi LCD z matrycą TFT obsługa aparatu jest prosta i intuicyjna, a wbudowany moduł Wi-Fi® zapewnia szybkie przesyłanie i udostępnianie obrazów w wysokiej jakości.

* Wśród aparatów cyfrowych z wymiennymi obiektywami dostępnych na rynku na dzień 2 kwietnia 2015 r. Informacja uzyskana na podstawie badań firmy Nikon.


Nikon 1 S2

Aparat Nikon 1 S2 umożliwia fotografom, którzy dopiero uczą się korzystania z wymiennych obiektywów, uzyskiwanie wspaniałych rezultatów fotograficznych w bardzo prosty sposób. Aparat charakteryzuje się minimalistyczną konstrukcją i niewielkimi rozmiarami, a korpus oraz obiektywy są dostępne w czterech kolorach, w tym czerwonym i żółtym.


COOLPIX S6900

Kompaktowy aparat cyfrowy COOLPIX S6900 jest wyposażony w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym, ma również szereg funkcji ułatwiających wykonywanie tzw. selfie. Zalicza się do nich m.in. wyświetlacz LCD o zmiennym kącie nachylenia, umożliwiający fotografowanie z perspektywy niskiej i wysokiej, wbudowaną podstawkę aparatu oraz przedni spust migawki. Aparat charakteryzuje się również łatwością i wygodą obsługi oraz jest wyposażony m.in. w funkcję kontroli gestów, która umożliwia zdalne sterowanie aparatem za pomocą ruchu dłoni. Wbudowany moduł Wi-Fi® i obsługa technologii NFC sprawiają, że udostępnianie filmów i zdjęć jest wyjątkowo proste.


Źródło: Materiały prasowe firmy NikonDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Promocja Instax w sa…

Firma Fujifilm zorganizowała kolejną akcję promującą aparaty do fotografii natychmiastowej...

Sony A7S - kolejny p…

Firma Sony poinformowała o trzecim już bezlusterkowcu z matrycą Full...

Olympus Touch&Tr…

Firma Olympus serdecznie zaprasza do udziału w Olympus Touch&Try Show,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google