Aktualności

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej
16 maja br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) ma zaszczyt zaprosić na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie.


W godz. 18.00 – 0.30 WSFiGP proponuje trzy wystawy. Pierwszą z nich jest wystawa „11:15 do Amsterdamu”, prezentująca zdjęcia wykonane przez studentów i absolwentów szkoły, podczas pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu 2014 roku stolicy Holandii. Pokażemy też szerszej publiczności grafiki oraz plakaty naszych studentów z kierunku Grafika Projektowa.W programie także otwarte warsztaty z profesjonalnego skanowania zdjęć, które odbędą się w godz. 20.00 - 21.30. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak uzyskać najwyższej jakości pliki obrazu w procesie skanowania zdjęć i negatywów. Zajęcia poprowadzi Karol Bagiński - wykładowca WSFiGP.
O godz. 19.00 odbędzie się autorskie spotkanie z prof. Marianem Schmidtem pt. Sposoby patrzenia na dzieła sztuki.Podczas Nocy Muzeów w godz. 21:30 – 0:30 zaprezentujemy też dwa dokumenty, wyprodukowane przez Wajda Studio.Superjednostka, Reż. Teresa Czepiec. Prod. Polska. Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera jako "maszyna do mieszkania". Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się - lub nie spełniają ich pragnienia.


Kiedy będę ptakiem, Reż. Monika Pawluczuk. Prod. Polska. Jeden z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów. Główną bohaterką produkcji jest MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, która od dwóch lat mieszka wraz z piątką synów i mężem w Tajlandii, tuż przy granicy z Birmą. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka. Matka chce ją sprowadzić do lepszego świata. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i atmosferę tej niezwykłej i przejmującej opowieści.


Źródło: Materiały prasowe organizatora.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fujifilm X-T1 Graphi…

Firma Fujifilm zaprezentowała limitowana edycję specjalna aparatu X-T1, pod nazwą...

Nowe oprogramowanie …

Firma Fujifilm wprowadza na rynek nowe oprogramowanie umożliwiające tethering –...

Wystawa fotografii z…

Już wkrótce odbędzie się wystawa fotografii Macieja Jeziorka. Zdjęcia prezentowane...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google