Aktualności

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Noc Muzeów w Warszawskiej Szkole Fotografii i Grafiki Projektowej
16 maja br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul. Łazienkowska 14) ma zaszczyt zaprosić na kulturalną Noc Muzeów. W programie wystawy, warsztaty, projekcje filmowe i autorskie spotkanie.


W godz. 18.00 – 0.30 WSFiGP proponuje trzy wystawy. Pierwszą z nich jest wystawa „11:15 do Amsterdamu”, prezentująca zdjęcia wykonane przez studentów i absolwentów szkoły, podczas pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu 2014 roku stolicy Holandii. Pokażemy też szerszej publiczności grafiki oraz plakaty naszych studentów z kierunku Grafika Projektowa.W programie także otwarte warsztaty z profesjonalnego skanowania zdjęć, które odbędą się w godz. 20.00 - 21.30. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak uzyskać najwyższej jakości pliki obrazu w procesie skanowania zdjęć i negatywów. Zajęcia poprowadzi Karol Bagiński - wykładowca WSFiGP.
O godz. 19.00 odbędzie się autorskie spotkanie z prof. Marianem Schmidtem pt. Sposoby patrzenia na dzieła sztuki.Podczas Nocy Muzeów w godz. 21:30 – 0:30 zaprezentujemy też dwa dokumenty, wyprodukowane przez Wajda Studio.Superjednostka, Reż. Teresa Czepiec. Prod. Polska. Superjednostka to ogromny blok mieszkalny zaprojektowany zgodnie z ideą Le Corbusiera jako "maszyna do mieszkania". Na 15 kondygnacjach budynku może mieszkać nawet 3 tysiące ludzi. Winda zatrzymuje się co 3. piętro więc mieszkańcy, żeby dojść do swoich mieszkań, muszą pokonać prawdziwy labirynt korytarzy i schodów. Głównymi bohaterami filmu dokumentalnego są ludzie zamieszkujący wnętrze Superjednostki i przeżywający w niej ważne chwile swojego życia. Tu pulsują ich emocje, rodzą się oczekiwania i spełniają się - lub nie spełniają ich pragnienia.


Kiedy będę ptakiem, Reż. Monika Pawluczuk. Prod. Polska. Jeden z najczęściej nagradzanych polskich dokumentów. Główną bohaterką produkcji jest MuLa, kobieta z birmańskiego plemienia Kajan, która od dwóch lat mieszka wraz z piątką synów i mężem w Tajlandii, tuż przy granicy z Birmą. Po drugiej stronie granicy została jej jedyna córka. Matka chce ją sprowadzić do lepszego świata. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i atmosferę tej niezwykłej i przejmującej opowieści.


Źródło: Materiały prasowe organizatora.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Obiektyw Fujinon XF …

W piątek 20 lutego do sprzedaży w Polsce trafi długo...

Fotografia artystycz…

12 grudnia br. Warszawska Szkoła Fotografii i Grafiki Projektowej (ul....

Wystawa „Mandale” - …

Budowanie harmonii wokół siebie, porządkowanie rzeczywistości, równowaga  - to główne...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google