Aktualności

Nowy czujnik Smart Tennis Sensor SSE-TN1W

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Firma Sony wprowadza nowy produkt stworzony specjalnie dla fanów tenisa: czujnik Smart Tennis Sensor SSE-TN1W. Wykorzystuje on najnowsze zdobycze w inteligentnej technologii mobilnej do precyzyjnego śledzenia jakości gry i komunikacji z urządzeniami typu smart.Umożliwia analizę i udostępnianie danych oraz porównywanie osiągnięć z założonymi celami. Pomaga utrzymać motywację i rozwijać umiejętności.

Sony nawiązało współpracę z firmą Wilson, będącą czołowym producentem sprzętu dla tenisistów, a także z firmami HEAD, Prince i YONEX. Celem tej współpracy jest zapewnienie idealnego współdziałania czujnika z zaawansowanymi, atrakcyjnymi rakietami tych renomowanych wytwórców, których nazwy są dobrze znane wielu pokoleniom graczy. Połączenie technologii pozyskiwania i rejestracji danych z nowo opracowanym systemem analizującym wibrację pozwala łatwiej niż kiedyś analizować swoje osiągnięcia i możliwości. Po naładowaniu czujnika wystarczy zdjąć z rakiety zaślepkę z logo, przyczepić do uchwytu rakiety pierścień montażowy, a następnie zamocować na nim czujnik. Po włączeniu urządzenie rejestruje cały szereg danych, takich jak liczba uderzeń, miejsce uderzenia piłki, rodzaj zamachu, prędkość zamachu, prędkość piłki i jej rotacja.Całkowicie naładowany czujnik SSE-TN1W może pracować przez 180 minut[1] — dostatecznie długo, by zgromadzić dane z całego meczu. Dane te można analizować w czasie rzeczywistym lub po zakończeniu gry. Wystarczy w tym celu bezprzewodowo połączyć czujnik ze smartfonem albo tabletem[2] i skorzystać z aplikacji Smart Tennis Sensor, którą można bezpłatnie pobrać z serwisu Google Play lub App Store. Aplikacja umożliwia rejestrację wymian oraz równoczesne wyświetlanie nagranego obrazu i parametrów uderzenia. Dzięki temu można powiązać zarejestrowane dane z konkretnym fragmentem gry bądź treningu. Gracz i trener mogą ponadto wyświetlać informacje na żywo na zegarku typu smart[3], smartfonie albo tablecie, a więc bez potrzeby opuszczania kortu.
Aplikacja Smart Tennis Sensor pozwala na różne sposoby analizować zarejestrowane dane. Jej możliwości obejmują przegląd danych syntetycznych, analizę aktualnych i historycznych osiągnięć, jak również weryfikację długoterminowych postępów poprzez ich porównanie z założonymi celami. Wizualizacja danych znacznie ułatwia określenie i zrozumienie swoich mocnych stron oraz aspektów wymagających dalszego doskonalenia. Aplikacja pozwala nawet prezentować własne osiągnięcia za pośrednictwem mediów społecznościowych.Używając trybu odtwarzania w zwolnionym tempie i tworząc sekwencję Motionshot[4], można szczegółowo przeanalizować wszystkie etapy ruchu i sprawdzić, gdzie niezbędna jest jeszcze dalsza praca.— Czujnik Sony Smart Tennis Sensor jest bardzo prosty w użyciu — mówi Marc DiPizzo, specjalista ds. sprzedaży i marketingu w Europie. — Nie wymaga korzystania z niczego, co mogłoby przeszkadzać tenisiście. Dzięki temu pozwala skupić się na rzeczy najważniejszej, czyli grze, i dopiero po jej zakończeniu wykorzystać dane do analizy i poprawy techniki następnym razem.

Źródło: materiały prasowe organizatora

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Ogólnopolski Plener …

Projekt xpozycja prowadzony przez Macieja Mrozika i Tomasza Seidlera przy...

Wystawa fotografii …

Warszawski Okrę ZPAF, zaprasza do odwiedzenia wystawy Bogdana Sarwińskiego i...

Świąteczne promocje …

Firma Fujifilm Polska poinformowała, że już dziś, dzień przed Mikołajkami...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google