Aktualności

FOCUS na edukację

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jeszcze  tylko do 26 czerwca br. będą mogą wziąć udział w ogólnopolskim konkursie Akcja (foto)edukacja organizowanym przez Nikon Polska. Od trzech lat uczniowie i pedagodzy w całej Polsce, mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności. Pod koniec czerwca poznamy laureatów całej III edycji konkursu, na których czekają już atrakcyjne nagrody. Zwycięska szkoła otrzyma profesjonalny sprzęt fotograficzny na wyposażenie pracowni fotograficznej, a najlepszy młody fotograf 10 000 zł stypendium naukowego.


W ramach Akcji (foto)edukacja co miesiąc młodzież ze szkół i domów kultury walczy o warsztaty fotograficzne pod okiem zawodowego fotografa, a najlepsze prace indywidualne nagradzane są aparatami fotograficznymi.Jednymi z laureatów tegorocznego konkursu są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana III Sobieskiego w Oławie oraz ich opiekunka Pani Małgorzata Sajur, która od wielu lat prywatnie zajmuje się fotografią. Zamiłowanie do robienia zdjęć przekazuje swoim uczniom, a od września 2014 roku aktywnie zaangażowała młodzież w program i konkurs Akcja (foto)edukacja.

W programie Akcja (foto)edukacja urzekło mnie przede wszystkim to, że lekcje są przygotowane bardzo profesjonalnie. Nie trzeba przeszukiwać Internetu, żeby znaleźć potrzebne informacje. Mam pewność co do poprawności merytorycznej. Dodatkowo comiesięczne lekcje i formuła konkursu mobilizują młodzież do sięgnięcia po aparat – podkreśla Małgorzata Sajur.

Akcja (foto)edukacja to projekt, w którym zarówno młodzież, jak i nauczyciele, znajdą dla siebie wartościowe materiały. Składają się na niego multimedialne lekcje, każda przygotowywana pod okiem pedagoga i specjalistów w obszarze fotografii. Laureaci poszczególnych etapów w kategorii indywidualnej otrzymują atrakcyjne aparaty fotograficzne, a zwycięzca całej III edycji – stypendium naukowe w wysokości 10 000 zł. Dla uczniów, których zdjęcia zostaną najwyżej ocenione w kategorii grupowej, Nikon Polska organizuje warsztaty fotograficzne z profesjonalnym fotografem. Podczas tych spotkań uczniowie otrzymują literaturę fotograficzną oraz wykład o prawach autorskich w ramach współpracy z programem Fotoprawo.pl. W czerwcu br. najlepsza szkoła lub dom kultury z całej III edycji, zostaną wyposażone w profesjonalny sprzęt na potrzeby swojej pracowni fotograficznej.

Myślę, że Akcja (foto)edukacja jest ciekawym przedsięwzięciem, które dostarcza różnych doświadczeń. Daje możliwości sprawdzenia siebie, a także poznania różnych technik fotograficznych – zauważa Dagmara Adamus, uczennica Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Oławie. To jej prace między innymi zostały wyróżnione przez jury konkursu.


Źródło: materiały prasowe organizatoraDodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Startuje Nikon Europ…

Firma Nikon zapowiedziała start pierwszej ogólnoeuropejskiej edycji Nikon European Film...

Wystawa "Film o…

Od połowy XIX wieku powstało wiele utopijnych koncepcji fotografii totalnej,...

Premiera drukarki fo…

Firma Epson, globalny lider w dziedzinie drukowania, obrazowania oraz innowacyjności,...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Reklamy Google