Aktualności

„Bride’s Eye View” - czyli Welon wyposażony w kamerę.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Sony z myślą  Młodych Parach,  rozpoczęła współpracę ze słynną modystką Rosie Olivią, znaną między innymi z szycia kapeluszy dla brytyjskiej rodziny królewskiej.

W efekcie powstała pierwsza „kolekcja technologicznych welonów ślubnych”, zaprojektowana z myślą o nagrywaniu przebiegu ślubu i wesela z perspektywy panny młodej. W futurystyczne welony wmontowano kamerę 4K Action Cam firmy Sony — model FDR-X1000V.

Rosie Olivia, która projektowała już nakrycia głowy dla wielu sławnych ludzi, chciała w ten sposób umożliwić każdej pannie młodej uwiecznienie dnia ślubu i wspominanie go w przyszłości. Technologia „do noszenia” została wkomponowana w dwa wyjątkowe, misternie wykonane ślubne nakrycia głowy wraz z przybraniami z najnowszej kolekcji Rosie. Całość zaprojektowano tak, aby państwo młodzi nie stracili żadnego istotnego ujęcia w tym tak ważnym dla nich dniu. Wyjątkowy materiał można później zmontować, tworząc klasyczny film wideo ze ślubu i wesela. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy Sony wykazały, że ponad jedna trzecia ankietowanych żyjących w związkach małżeńskich żałuje, że nie ma filmu ze swojego ślubu.

Rosie wypróbowała swoją kolekcję, nazwaną „Bride’s Eye View” („Okiem panny młodej”) na ślubie i weselu w Londynie. Pierwsze nakrycie głowy to olśniewający diadem udekorowany małymi kryształkami — coś, o czym w dniu ślubu marzy każda księżniczka. Drugie jest nieco prostsze i bardziej dyskretne, a kamera Sony Action Cam ukryta jest w nim w sposób równie subtelny, co elegancki. Widać wyraźnie, że najważniejszym kryterium w projektowaniu obu modeli była estetyka, a autorka nie poszła w tej kwestii na żaden kompromis
— Wielu moich przyjaciół żałuje, że nie ma filmu ze swojego ślubu — mówi Rosie, komentując ten niezwykły projekt. — Sama niedługo wychodzę za mąż i chciałam mieć pewność, że nie zabraknie mi żadnego ujęcia i żadnej ważnej sceny. Kolekcja „Bride’s Eye View” daje mi pewność, że każdy istotny moment zostanie zarejestrowany i będę mogła zawsze do niego wracać.

Pierwszy element kolekcji „Bride’s Eye View” stworzyłam, montując kamerę 4K Action Cam w nakryciu głowy panny młodej. Zmieniłam zwykły welon w „technologię do noszenia” po to, aby panna młoda mogła wyglądać olśniewająco, a jednocześnie nagrywać ważne dla niej chwilę z jej własnego, wyjątkowego punktu widzenia. Dzięki współpracy z firmą Sony mam gwarancję, że wspomnienia z tego najważniejszego dnia będą naprawdę trwałe.

Przygotowuję się do własnego ślubu, więc zależy mi nie tylko na tym, żeby mieć coś pożyczonego i coś niebieskiego, ale także na tym, aby móc nagrać to wszystko z mojego punktu widzenia.

— To fascynujące móc zobaczyć innowacyjne technologie firmy Sony wkomponowane w tak niezwykły projekt — mówi Frederik Lange, dyrektor działu Digital Imaging firmy Sony w Wielkiej Brytanii i Irlandii. — Nasze kamery skonstruowane są tak, aby nagrywać zarówno codzienne, jak i wyjątkowe wydarzenia. Nie chcielibyśmy, aby ktokolwiek stracił szansę zarejestrowania ważnych wspomnień, zwłaszcza w dniu ślubu. Kamery 4K Action Cam firmy Sony są małe i lekkie, ale umożliwiają nagrywanie obrazu o wysokiej jakości. Mamy nadzieję, że Rosie Olivia stworzy w przyszłości więcej podobnych projektów.

Rosie wykorzystała kamery 4K Sony Action Cam X1000V w dwóch projektach ślubnych nakryć głowy. FDR-X1000V to najnowszy model kamery z rodziny Action Cam, który dzięki stworzonemu przez firmę Sony kodekowi XAVC S umożliwia nagrywanie w jakości i technologii 4K — takiej samej jak w najnowszych hollywoodzkich produkcjach.

Kamera wyposażona jest w najnowocześniejszy przetwornik obrazu o dużej rozdzielczości, który umożliwia nagrywanie z niewielką ilością szumu nawet w słabym oświetleniu. Ultraszerokokątny obiektyw ZEISS Tessar® o kącie widzenia 170° umożliwia nagrywanie efektownych panoram i ujęć z lotu ptaka. Kamera FDR-X1000V wyposażona jest także w stabilizator obrazu SteadyShot, mikrofon stereofoniczny i funkcję osłabiania zakłóceń powodowanych przez wiatr.

 


Sony Corporation jest czołowym producentem sprzętu audio, wideo, rozrywkowego, telekomunikacyjnego i informatycznego oraz podzespołów elektronicznych przeznaczonych na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Działalność w segmentach muzyki, filmu, rozrywki komputerowej i Internetu zapewnia Sony wyjątkową pozycję: światowego lidera w branży elektronicznej i rozrywkowej. Skonsolidowany obrót Sony w roku obrachunkowym, który zakończył się 31 marca 2015, wyniósł w przybliżeniu 68 miliardów dolarów USA. Ogólnoświatowa

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Obudowa podwodna Nik…

Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj nowe akcesoria do fotografii podwodnej z...

Nowa promocja Nikon …

Firma Nikon Polska rozpoczęła nową promocję konsumencką JESTEM Z POWROTEM....

Nowy przenośny zasil…

Medikon, dystrybutor marki Fomei poinformował o wprowadzeniu na polski rynek...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Reklamy Google