Aktualności

Nikon Photo Contest: Polacy z nagrodami

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Nikon ogłosiła dziś wyniki międzynarodowego konkursu Nikon Photo Contest 2014-2015. Nagrodę Główną w kategorii „fotografia” zdobył Katsuhiro Noguchi z Japonii, który został nagrodzony za zdjęcie „Kwiaty Fukushimy”. W kategorii „wideo” - filmów trwających nie dłużej niż 3 minuty - zwyciężył „One” autorstwa Chrisa Rudza z Polski. Nagrodę w kategorii przedstawiającej temat „Dom” zdobyła natomiast Katarzyna Pawlica, za zdjęcie „Tradycja“.

Wszystkie prace można zobaczyć na stronie http://www.nikon-photocontest.com

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 89 tysięcy prac. Wyboru tych najlepszych dokonało międzynarodowe jury, składające się z 17 jurorów – znanych fotografów, reżyserów i dyrektorów kreatywnych. Zwycięskie obrazy zostały docenione ze względu na wyjątkowe walory artystyczne oraz wysoką jakoś prac. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Polaków. Nagrodę Główną w kategorii „wideo” zdobył Chris Rudz. Jego film „One” to wejście w głąb męskiej tożsamości. Obraz ukazuje jej konstrukcję oraz stara się rozłożyć ją na czynniki pierwsze.

Katarzyna Pawlica, fotografka ślubna, została natomiast wyróżniona w kategorii obrazującej temat „Dom” za zdjęcie „Tradycja”. Przedstawia ono tradycyjną scenę przedślubną, w której pan młody wkłada pieniądze do buta wybranki.  
    
Chris Rudz prezentuje wyjątkowy styl, wymagający od widza spojrzenia w głąb swojej tożsamości. W jego filmie widać piękno graniczące z brzydotą, co czyni go jeszcze bardziej uwodzicielskim. Choć wśród zgłoszeń otrzymaliśmy wiele naprawdę niesamowitych historii, to jednak obraz Rudza był wyjątkowy – podsumował film „One” przewodniczący jury, John C Jay.Prestiżowy konkurs Nikon Photo Contest (NPC) po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Jest on świetną okazją, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografii z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W ramach konkursu zgłaszane są prace w 4 kategoriach fotograficznych oraz 2 wideo. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy chętni – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – niezależnie od wieku, płci i narodowości. Nagrodą za najlepszą kompozycję jest Grand Prize, przyznawana jest także nagroda za zdjęcie cieszące się największą popularnością.  Więcej informacji na stronie www.nikon.com.


Źródło: materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa Dominiki Dzi…

Fotografia Dominiki Dzierżymirskiej-Podpłomyk jest niezwykłym studium światła, ale również tego,...

Warsztaty fotografii…

 Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza na kolejne warsztaty....

Nowy algorytm do ozn…

Od 2010 roku Facebook wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy na...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google