Aktualności

Nikon Photo Contest: Polacy z nagrodami

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Firma Nikon ogłosiła dziś wyniki międzynarodowego konkursu Nikon Photo Contest 2014-2015. Nagrodę Główną w kategorii „fotografia” zdobył Katsuhiro Noguchi z Japonii, który został nagrodzony za zdjęcie „Kwiaty Fukushimy”. W kategorii „wideo” - filmów trwających nie dłużej niż 3 minuty - zwyciężył „One” autorstwa Chrisa Rudza z Polski. Nagrodę w kategorii przedstawiającej temat „Dom” zdobyła natomiast Katarzyna Pawlica, za zdjęcie „Tradycja“.

Wszystkie prace można zobaczyć na stronie http://www.nikon-photocontest.com

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono ponad 89 tysięcy prac. Wyboru tych najlepszych dokonało międzynarodowe jury, składające się z 17 jurorów – znanych fotografów, reżyserów i dyrektorów kreatywnych. Zwycięskie obrazy zostały docenione ze względu na wyjątkowe walory artystyczne oraz wysoką jakoś prac. Wśród wyróżnionych nie zabrakło Polaków. Nagrodę Główną w kategorii „wideo” zdobył Chris Rudz. Jego film „One” to wejście w głąb męskiej tożsamości. Obraz ukazuje jej konstrukcję oraz stara się rozłożyć ją na czynniki pierwsze.

Katarzyna Pawlica, fotografka ślubna, została natomiast wyróżniona w kategorii obrazującej temat „Dom” za zdjęcie „Tradycja”. Przedstawia ono tradycyjną scenę przedślubną, w której pan młody wkłada pieniądze do buta wybranki.  
    
Chris Rudz prezentuje wyjątkowy styl, wymagający od widza spojrzenia w głąb swojej tożsamości. W jego filmie widać piękno graniczące z brzydotą, co czyni go jeszcze bardziej uwodzicielskim. Choć wśród zgłoszeń otrzymaliśmy wiele naprawdę niesamowitych historii, to jednak obraz Rudza był wyjątkowy – podsumował film „One” przewodniczący jury, John C Jay.Prestiżowy konkurs Nikon Photo Contest (NPC) po raz pierwszy został zorganizowany w 1969 roku. Jest on świetną okazją, zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów, do nawiązania znajomości wśród entuzjastów fotografii z całego świata i zaprezentowania swojego talentu. W ramach konkursu zgłaszane są prace w 4 kategoriach fotograficznych oraz 2 wideo. Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy chętni – zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – niezależnie od wieku, płci i narodowości. Nagrodą za najlepszą kompozycję jest Grand Prize, przyznawana jest także nagroda za zdjęcie cieszące się największą popularnością.  Więcej informacji na stronie www.nikon.com.


Źródło: materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotograficzny dzień …

Pzedstawiciele firm Epson, Alstor (dystrybutor Eizo w Polsce) oraz gospodarze...

Bezpłatne warsztaty …

Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty skanowania zdjęć i negatywów...

Wystawa "Warsza…

Galeria Fundacji Archeologii Fotografii zaprasza na wystawę Tadeusza Sumińskiego. Wystawa...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google