Aktualności

Warsztat fotografii miejskiej w Stambule

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Tegoroczna jesień to doskonała okazja do poznania kolejnego miejsca na fotograficznej mapie świata oraz fascynującej kultury z pogranicza Bałkanów, świata muzułmańskiego i cywilizacji zachodniej.

 

 

 

Najbliższa fotoekspedycja w ramach Akademii Nikona wyrusza do Stambułu pod opieką Tomka Sikory i Timurtasa Onana już we wrześniu.
Szczegóły

Każda kolejna fotoekspedycja to wyjątkowa okazja do odbycia niezapomnianej podróży w wyjątkowy zakątek świata. Tym razem od 20 do 26 września uczestnicy fotoekspedycji odbędą pieszą podróż przez zatłoczone ulice stolicy Turcji, Stambułu, próbując uchwycić na zdjęciach wyjątkowe momenty - miejski zgiełk i codzienne życie mieszkańców. Poza tajemniczymi zaułkami tureckiej metropolii grupa odwiedzi także plac Taksim oraz Wielki Bazar, Bazylikę Mądrości Bożej (Hagia Sophia), Błękitny Meczet czy Cysternę Bazyliki.

Pobyt w Stambule da nam niezliczone okazje do tego, aby opanować i wielokrotnie przećwiczyć trudną, ale fascynującą i dającą wielką satysfakcję odmianę miejskiej sztuki fotograficznej. Ważnymi elementami ekspedycji będą też próby uchwycenia panoramy miasta i fotografia dzikiej przyrody – mówi Tomasz Sikora, fotograf Akademii Nikona.Skupimy się na europejskiej części miasta, położonej na zachodnim brzegu Bosforu. Jej sercem jest obszar historycznego Konstantynopola – czyli Stare Miasto, część dzisiejszej dzielnicy Fatih – dodaje.

 


Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego udostępnionego przez firmę Nikon. Więcej informacji na temat fotoekspedycji, w tym dokładny program wydarzenia oraz mapa wyprawy, dostępne jest pod adresem https://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/157/stambul-wrzesien-2015/.


O firmie Akademia Nikona

Akademia Nikona

Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.akademianikona.pl.

Partnerzy Akademii Nikona
Eizo, Epson, Wacom, Datacolor, Manfrotto


 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Druga edycja „Spotka…

Ostatnia szansa, aby zapisać się na bezpłatne warsztaty ze znakomitymi...

Nowy Firmware do Nik…

Firma Nikon udostępniła na swojej stronie aktualizację firmware dla aparatu...

Wystawa Antoniego Zd…

Galeria Fundacji Archeologia Fotografii zapraszamy na wystawę Antoniego Zdrodowskiego -...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google