Aktualności

Warsztat fotografii miejskiej w Stambule

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Tegoroczna jesień to doskonała okazja do poznania kolejnego miejsca na fotograficznej mapie świata oraz fascynującej kultury z pogranicza Bałkanów, świata muzułmańskiego i cywilizacji zachodniej.

 

 

 

Najbliższa fotoekspedycja w ramach Akademii Nikona wyrusza do Stambułu pod opieką Tomka Sikory i Timurtasa Onana już we wrześniu.
Szczegóły

Każda kolejna fotoekspedycja to wyjątkowa okazja do odbycia niezapomnianej podróży w wyjątkowy zakątek świata. Tym razem od 20 do 26 września uczestnicy fotoekspedycji odbędą pieszą podróż przez zatłoczone ulice stolicy Turcji, Stambułu, próbując uchwycić na zdjęciach wyjątkowe momenty - miejski zgiełk i codzienne życie mieszkańców. Poza tajemniczymi zaułkami tureckiej metropolii grupa odwiedzi także plac Taksim oraz Wielki Bazar, Bazylikę Mądrości Bożej (Hagia Sophia), Błękitny Meczet czy Cysternę Bazyliki.

Pobyt w Stambule da nam niezliczone okazje do tego, aby opanować i wielokrotnie przećwiczyć trudną, ale fascynującą i dającą wielką satysfakcję odmianę miejskiej sztuki fotograficznej. Ważnymi elementami ekspedycji będą też próby uchwycenia panoramy miasta i fotografia dzikiej przyrody – mówi Tomasz Sikora, fotograf Akademii Nikona.Skupimy się na europejskiej części miasta, położonej na zachodnim brzegu Bosforu. Jej sercem jest obszar historycznego Konstantynopola – czyli Stare Miasto, część dzisiejszej dzielnicy Fatih – dodaje.

 


Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego udostępnionego przez firmę Nikon. Więcej informacji na temat fotoekspedycji, w tym dokładny program wydarzenia oraz mapa wyprawy, dostępne jest pod adresem https://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/157/stambul-wrzesien-2015/.


O firmie Akademia Nikona

Akademia Nikona

Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.akademianikona.pl.

Partnerzy Akademii Nikona
Eizo, Epson, Wacom, Datacolor, Manfrotto


 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Nowe studyjne lampy …

Na rynku pojawiły się nowe modele studyjnych lamp błyskowych serii...

Stylowa lornetka Nik…

Jesień oraz zimowe miesiące sprzyjają organizacji imprez kulturalnych „pod dachem”....

Torby Crossworlds – …

Torby Crossworld firmowane przez Hamę to interesująca propozycja dla miłośników...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google