Aktualności

Warsztat fotografii miejskiej w Stambule

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Tegoroczna jesień to doskonała okazja do poznania kolejnego miejsca na fotograficznej mapie świata oraz fascynującej kultury z pogranicza Bałkanów, świata muzułmańskiego i cywilizacji zachodniej.

 

 

 

Najbliższa fotoekspedycja w ramach Akademii Nikona wyrusza do Stambułu pod opieką Tomka Sikory i Timurtasa Onana już we wrześniu.
Szczegóły

Każda kolejna fotoekspedycja to wyjątkowa okazja do odbycia niezapomnianej podróży w wyjątkowy zakątek świata. Tym razem od 20 do 26 września uczestnicy fotoekspedycji odbędą pieszą podróż przez zatłoczone ulice stolicy Turcji, Stambułu, próbując uchwycić na zdjęciach wyjątkowe momenty - miejski zgiełk i codzienne życie mieszkańców. Poza tajemniczymi zaułkami tureckiej metropolii grupa odwiedzi także plac Taksim oraz Wielki Bazar, Bazylikę Mądrości Bożej (Hagia Sophia), Błękitny Meczet czy Cysternę Bazyliki.

Pobyt w Stambule da nam niezliczone okazje do tego, aby opanować i wielokrotnie przećwiczyć trudną, ale fascynującą i dającą wielką satysfakcję odmianę miejskiej sztuki fotograficznej. Ważnymi elementami ekspedycji będą też próby uchwycenia panoramy miasta i fotografia dzikiej przyrody – mówi Tomasz Sikora, fotograf Akademii Nikona.Skupimy się na europejskiej części miasta, położonej na zachodnim brzegu Bosforu. Jej sercem jest obszar historycznego Konstantynopola – czyli Stare Miasto, część dzisiejszej dzielnicy Fatih – dodaje.

 


Warsztaty prowadzone będą z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu fotograficznego udostępnionego przez firmę Nikon. Więcej informacji na temat fotoekspedycji, w tym dokładny program wydarzenia oraz mapa wyprawy, dostępne jest pod adresem https://www.akademianikona.pl/fotoekspedycje/157/stambul-wrzesien-2015/.


O firmie Akademia Nikona

Akademia Nikona

Akademia Nikona to projekt edukacyjny stworzony przez firmę Nikon Polska, skierowany do amatorów zainteresowanych rozszerzaniem wiedzy fotograficznej i robieniem bardziej kreatywnych zdjęć, a także do profesjonalistów chcących poznać zaawansowany technologicznie sprzęt oraz skorzystać z wiedzy znanych fotografów. Akademia posiada ofertę edukacyjną dla klientów indywidualnych oraz dla firm. Akademia Nikona w ramach swojej działalności prowadzi kursy, warsztaty tematyczne i fotoekspedycje. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć na stronie www.akademianikona.pl.

Partnerzy Akademii Nikona
Eizo, Epson, Wacom, Datacolor, Manfrotto


 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fujifilm XQ1 - aktua…

Dobra wiadomość dla posiadaczy Fujifilm XQ1! Producent udostępnił najnowszą wersję...

Aplikacje Lightroom …

Firma Adobe ogłosiła wydanie nowych wersji aplikacji Lightroom 5.2 i...

Wystawa Zofii Rydet …

25 października o godzinie 16:00 w Galerii Fotografii Ratusz, Zamojskie...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysiek Krawczyk

Krzysiek Krawczyk

"Wciąż jeszcze 2 lustrzanki, ale ponieważ polubiłem też "lekkość" X-ów to coraz częściej towarzyszą ...

Reklamy Google