Aktualności

FOTOMARATON 2015 SZCZECIN

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Już 5 września rusza  Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „FOTOMARATON 2015 SZCZECIN”. Nie jest to zwykły konkurs. Uczestnicy będą mieli tylko 8 godzin na realizację zadania konkursowego.

 

 


Sławy polskiego fotoreportażu, cenne nagrody i praktyczna wiedza – tego na pewno nie zabraknie podczas Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii „Fotomaraton 2015 Szczecin”.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, kto zawodowo lub amatorsko zajmuje się fotografią. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Art Camera.

Konkursów fotograficznych w Polsce jest wiele, jednak tych liczących się, które na długo zapadają w pamięć odbiorców – zaledwie garstka. „Fotomaraton 2015 Szczecin” to wyjątkowy, pionierski projekt, który ma na celu propagowanie sztuk wizualnych poprzez fotografię.

Jest jednym z ważniejszych przedsięwzięć odbywających się w ramach działalności Fundacji Art Camera. Mamy nadzieję, że uda nam się przenieść na polski grunt wieloletnią tradycję podobnych imprez, odbywających się z dużym powodzeniem na świecie. Kolejny Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Fotomaraton” wystartuje w tym roku w Szczecinie i Częstochowie, co będzie okazją do pokazania najciekawszych, magicznych i być może nieodkrytych jeszcze miejsc goszczących nas miast.

Możliwe, że Uczestnicy Konkursu zaproponują nam po prostu inne spojrzenie na rzeczy powszechnie znane, zgodnie z maksymą Davida duChemina:

„Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył”.

O co chodzi w konkursie?

Konkurs będzie się dziać „tu i teraz”, zatem nie polega na przesyłaniu gotowych już fotografii. Zadaniem Uczestników będzie wykonanie serii 8 zdjęć, nawiązujących tematycznie do 8 motywów, podporządkowanych głównemu tematowi Konkursu.

Na realizację zadania przewidziano 8 godzin pierwszego dnia konkursu.

Tematyka zdjęć i motyw przewodni zostaną ogłoszone na starcie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Fotomaraton 2015 Szczecin” (5 września, godz. 9.00, Wały Chrobrego 4, w budynku Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie). Drugi dzień – 6 września, to Wielki Finał, podczas którego nastąpi wybór najlepszych serii zdjęć i ogłoszenie wyników (zaczynamy o godz. 10.00, Centrum Kultury Euroregionu "STARA RZEŹNIA", ul. Tadeusza Wendy 14, w Szczecinie).

 W Jury zasiądą takie sławy fotoreportażu, jak:

Chris Niedenthal - Gość specjalny Konkursu,

Krystian Bielatowicz - Przewodniczący Kapituły i Kuba Kamiński, a obrady zostaną przeprowadzane publicznie w formie warsztatów fotograficznych. Gościem honorowym Konkursu jest Krystyna Łyczywek. Na laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca czekają cenne nagrody o łącznej wartości ponad 10 tys. złotych. Po zakończeniu części konkursowej przewidziane jest spotkanie z Jurorami i Gościem specjalnym Konkursu, który otworzy autorską wystawę zdjęć. Wystawa będzie dostępna w CKE "STARA RZEŹNIA" we wrześniu i październiku.

Drugi dzień Konkursu będzie też okazją do zapoznania się ze sprzętem fotograficznym na specjalnie zorganizowanym panelu warsztatowym, gdzie w asyście specjalistów z branży będzie można uczestniczyć w warsztatach i prezentacjach sprzętu fotograficznego wiodących producentów. A najważniejsze - wszystko za darmo!

Jakie warunki trzeba spełnić?

Aby wziąć udział w Konkursie, należy wypełnić prosty formularz rejestracyjny, dostępny w formie elektronicznej na stronie internetowej Organizatora. Ze sobą wystarczy zabrać cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartą pamięci oraz... wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia. Więcej informacji, szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na www.artcamera.org.Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

NEC SpectraView Refe…

NEC Display Solutions wprowadza na rynek najnowszy model monitora z...

Fujifilm XF1 - recen…

Fujifilm XF1 to cyfrowy aparat fotograficzny typu kompakt, oferujący rozbudowane...

Bałtyckie warsztaty …

Organizatorzy warsztatów fotograficznych w ramach projektu fotowarsztaty.com zapraszają w dniach...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google