Aktualności

Borys Makary "They were"

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Od 11 września będzie można zobaczyć wystawę Borysa Makarego "They were" w galerii  Ney Gallery&Prints.

 

 

 

 


Projekt Borysa Makarego „They were” sprowadza się w swojej formie do man-rayowskiego obrazowania rzeczywistości za pomocą negatywów, na których autor ręcznie malował znaki i cyfry symbolizujące charakter postaci przedstawionej na zdjęciu. Punktem wyjścia była numerologia, ukryte symbole, które miały coś powiedzieć o danej osobie, unikając dosłowności. „They were“ – fotografie, z których każda opowiada historię innej kobiety. Te graficzne obrazy, ręcznie malowane przez autora, intrygują i zatrzymują odbiorcę, skłaniając go do analizy złożonych „wzorów” osobowości. Borys Makary pozostawia widzowi liczne niedomówienia oraz swobodę w odczytaniu znaczeń swoich prac.


 

Projekt został pokazany na wystawie FOTOFEVER w muzeum LUWR, jak i w paryskiej galerii NUE. Zdobył pierwsze miejsce w kategorii Fine Art – Nude w międzynarodowym konkursie Prix de la Photograpie Paris (PX3).

Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Poszukuje ciekawych i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów. Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody od Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena.

 Borys Makary wystawiał swoje prace w Paryżu, m.in. na wystawie FOTOFEVER w Muzeum LUWR, oraz w Paryskiej Galerii NUE. Fotografie artysty prezentowane były również na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles, oraz na wielu wystawach krajowych. Otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym trzy medale na Prix de la Photographie Paris 2013 - zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie. Portfolio, informacje o wystawach i nagrodach można znaleźć na stronie www.bmakary.com.

 Istnieje możliwość zakupu sygnowanych, limitowanych wydruków kolekcjonerskich.

Patroni i Partnerzy wystawy: contra doc!, Magazyn FineLife.pl, Magazyn Zupełnie Inny Świat, ŚwiatObrazu.pl, Portal Rynek i Sztuka.pl, Portal Kulturalny enter the ROOM, Związek Polskich Artystów Fotografików, Kruliq Wine&Art


Wernisaż wystawy odbędzie się 11 września godzinie 19.00.

Wystawa czynna do 30.09.2015r.
 Źródło: materiały prasowe organizatora

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Samyang 8mm T3.1 V-D…

Samyang informuje o rozszerzeniu swojej oferty o kolejny obiektyw filmowy...

lford Pinhole Camera…

Firma Medikon, dystrybutor materiałów marki Ilford, poinformowała o wprowadzeniu do...

Odbierz prezent: świ…

Ruszyła świąteczna promocja „Odbierz prezent od Fujifilm”, organizowana przez Fujifilm...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Reklamy Google