Aktualności

Red Bull Illume

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Już za niecałe trzy tygodnie, 1 grudnia 2015 r., rozpocznie się faza nadsyłania zgłoszeń do najważniejszego konkursu w świecie fotografii sportowej i przygodowej: Red Bull Illume 2016.

 

 

 

 

 

W tym roku konkurs nabierze kolorów za sprawą wprowadzenia kategorii Mobile oraz nowych wspaniałych nagród, sędziów, partnerów i większej liczby fantastycznych zdjęć.

Od czasu pierwszej edycji Red Bull Illume w 2007 roku konkurs niezmiennie przyciąga najważniejsze osoby ze świata fotografii oraz wcześniej nieznane talenty. Faza nadsyłania zgłoszeń rozpocznie się już 1 grudnia 2015 r. i potrwa do 31 marca 2016 r. Do tego czasu na stronie redbullillume.com pojawią się tysiące zapierających dech w piersiach fotografii.

Ujawniono także pierwsze nazwiska sędziów. Do panelu sędziowskiego Red Bull Illume 2016 składającego się z 50 uznanych fotoedytorów dołączą Eva Maria Tomé, fotoedytorka z El Pais oraz Kathrin Kosaca, zastępczyni redaktora naczelnego i dyrektor kreatywna Stern View.

 

 

 Konkurs obejmuje 11 kategorii:

Zbliżenie,Energia, Efekty specjalne, Lifestyle, Arcydzieło Yodobashi, Nowa kreatywność, Miejsce, Sekwencja Sony, Klimat, Skrzydła i po raz pierwszy – Mobile.

Grupa 50 sędziów – fotoedytorów z najbardziej prestiżowych międzynarodowych publikacji – wybierze 55 finałowych zdjęć, w tym 11 zwycięzców poszczególnych kategorii oraz głównego lauerata.

Wysiłki fotografów w 2016 roku zostaną sowicie nagrodzone – główny zwycięzca otrzyma od Yodobashi voucher o wartości 40 000 euro na zakup dowolnej ilości produktów z imponującej oferty firmy. Gigant elektroniki użytkowej Sony, który niedawno dołączył do grona oficjalnych partnerów Red Bull Illume, także przekaże zwycięzcom sprzęt fotograficzny o wartości 60 000 euro. Na liście nagród pojawią się aparaty, w tym modele Sony ILCE-A7RII i Sony DSC-RX1RII, oraz szeroka gama akcesoriów i obiektywów.

 Pełna lista nagród, na której znajdują się także te ufundowane przez pozostałych partnerów Red Bull Illume, zostanie wkrótce opublikowana na stronie redbullillume.com.

Finałowe zdjęcia zostaną zaprezentowane szerokiej publiczności podczas ceremonii wręczenia nagród Red Bull Illume, która odbędzie się jesienią 2016r., a następnie przemierzą cały świat pod postacią niepowtarzalnej nocnej wystawy, zatrzymując się w światowych stolicach oraz centrach kulturalnych.

Faza nadsyłania zgłoszeń rozpoczyna się 1 grudnia 2015 r. i potrwa do 31 marca 2016 r. Wejdź na redbullillume.com, aby zapoznać się z zasadami, kategoriami i szczegóami zgłaszania zdjęć.Źródło: materiały prasowe organizatora

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Leica przedstawia n…

Firma Leica zaprezentowała nowy aparat dalmierzowy z wymiennymi obiektywami. Model...

Jesienne warsztaty p…

W sezonie jesiennym Fujifilm zaprasza na zajęcia plastyczno-fotograficzne „Zostań małym...

Premiera Fujifilm X3…

Firma Fujifilm poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty następce cenionego...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google