Aktualności

Zwycięzcy IV edycji Akcji (foto)edukacji

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wyłoniono laureatów pierwszej lekcji Akcji (foto)edukacji - konkursu organizowanego przez firmę Nikon Polska. Najlepsze zdjęcia nadesłali Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

 

 Pierwsza lekcja, rozpoczynająca IV edycję projektu, dotyczyła fotografii architektury. W kategorii grupowej nadesłano kilkadziesiąt zgłoszeń z całej Polski, a zdania członków jury co do werdyktu były podzielone do ostatniej chwili. Obradujących przekonała różnorodność kadrów i warunków oświetleniowych, w jakich powstały nadesłane przez ośrodek fotografie. W zestawieniu znalazły się zarówno wieczorne ujęcia efektownie oświetlonych budynków, sfotografowane pod światło sylwetki, jak i geometryczne abstrakcje. Placówka wygrała warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa i reprezentanta jury konkursu Akcji (foto)edukacji. Ośrodek ma też szansę na wygranie wyposażenia pracowni fotograficznej.

W kategorii indywidualnej szkoła wybiera ucznia, którego prace zgłaszane są w dowolnej tematyce. Tym razem bezsprzecznym zwycięzcą okazał się Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, który zaprezentował dwa zestawy portretów. Pierwszy z nich zawierał kolorowe zdjęcia modeli, zaaranżowane w dyptyki i uzupełnione o odręczne notatki. W drugim zestawie znalazły się nastrojowe czarno-białe portrety wykonane w technice multiekspozycji. Patryk wygrał aparat fotograficzny firmy Nikon i tym samym zyskał szansę na stypendium naukowe w wysokości 11 111zł.

 

 

 Akcja (foto)edukacja to konkurs fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu.

Więcej informacji:
https://www.szerokikadr.pl/lekcje/o-programie.

 

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Aukcja fotografii z …

Kolekcjonujesz fotografie? 20. czerwca za sprawą DESA Unicum i Muzeum...

Polish "Misia…

Galerii Imaginarium zaprasza na wystawę Polish "Misia" Borysa Makarego. "Maskotka,...

Fujifilm FinePix SL1…

Fujifilm FinePix SL1000 to aparat fotograficzny typu bridge, który oferuje16...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Reklamy Google