Aktualności

Zwycięzcy IV edycji Akcji (foto)edukacji

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wyłoniono laureatów pierwszej lekcji Akcji (foto)edukacji - konkursu organizowanego przez firmę Nikon Polska. Najlepsze zdjęcia nadesłali Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

 

 Pierwsza lekcja, rozpoczynająca IV edycję projektu, dotyczyła fotografii architektury. W kategorii grupowej nadesłano kilkadziesiąt zgłoszeń z całej Polski, a zdania członków jury co do werdyktu były podzielone do ostatniej chwili. Obradujących przekonała różnorodność kadrów i warunków oświetleniowych, w jakich powstały nadesłane przez ośrodek fotografie. W zestawieniu znalazły się zarówno wieczorne ujęcia efektownie oświetlonych budynków, sfotografowane pod światło sylwetki, jak i geometryczne abstrakcje. Placówka wygrała warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa i reprezentanta jury konkursu Akcji (foto)edukacji. Ośrodek ma też szansę na wygranie wyposażenia pracowni fotograficznej.

W kategorii indywidualnej szkoła wybiera ucznia, którego prace zgłaszane są w dowolnej tematyce. Tym razem bezsprzecznym zwycięzcą okazał się Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, który zaprezentował dwa zestawy portretów. Pierwszy z nich zawierał kolorowe zdjęcia modeli, zaaranżowane w dyptyki i uzupełnione o odręczne notatki. W drugim zestawie znalazły się nastrojowe czarno-białe portrety wykonane w technice multiekspozycji. Patryk wygrał aparat fotograficzny firmy Nikon i tym samym zyskał szansę na stypendium naukowe w wysokości 11 111zł.

 

 

 Akcja (foto)edukacja to konkurs fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu.

Więcej informacji:
https://www.szerokikadr.pl/lekcje/o-programie.

 

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Wstyd” - Ol…

Wystawa "Wstyd", będącą efektem współpracy Olgi Świąteckiej i Moniki Redzisz,...

Wystawa fotografii w…

Od kwietnia br. trwają zmagania grupy artystów fotografików z trudną...

Sławek „hesja” Krajn…

Cisza, oczekiwanie i niewielki punkt nad horyzontem to momenty poprzedzające...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Reklamy Google