Aktualności

Zwycięzcy IV edycji Akcji (foto)edukacji

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Wyłoniono laureatów pierwszej lekcji Akcji (foto)edukacji - konkursu organizowanego przez firmę Nikon Polska. Najlepsze zdjęcia nadesłali Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej.

 

 Pierwsza lekcja, rozpoczynająca IV edycję projektu, dotyczyła fotografii architektury. W kategorii grupowej nadesłano kilkadziesiąt zgłoszeń z całej Polski, a zdania członków jury co do werdyktu były podzielone do ostatniej chwili. Obradujących przekonała różnorodność kadrów i warunków oświetleniowych, w jakich powstały nadesłane przez ośrodek fotografie. W zestawieniu znalazły się zarówno wieczorne ujęcia efektownie oświetlonych budynków, sfotografowane pod światło sylwetki, jak i geometryczne abstrakcje. Placówka wygrała warsztaty fotograficzne prowadzone przez fotografa i reprezentanta jury konkursu Akcji (foto)edukacji. Ośrodek ma też szansę na wygranie wyposażenia pracowni fotograficznej.

W kategorii indywidualnej szkoła wybiera ucznia, którego prace zgłaszane są w dowolnej tematyce. Tym razem bezsprzecznym zwycięzcą okazał się Patryk Madany z Zespołu Szkół Plastycznych w Kole, który zaprezentował dwa zestawy portretów. Pierwszy z nich zawierał kolorowe zdjęcia modeli, zaaranżowane w dyptyki i uzupełnione o odręczne notatki. W drugim zestawie znalazły się nastrojowe czarno-białe portrety wykonane w technice multiekspozycji. Patryk wygrał aparat fotograficzny firmy Nikon i tym samym zyskał szansę na stypendium naukowe w wysokości 11 111zł.

 

 

 Akcja (foto)edukacja to konkurs fotograficzny skierowany do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Formuła projektu opiera się na comiesięcznych lekcjach, składających się z filmu instruktażowego i tekstu, a każda z lekcji zakończona jest zadaniem domowym. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymują aparaty fotograficzne w kategorii indywidualnej oraz warsztaty fotograficzne, w kategorii grupowej. Na głównych zwycięzców edycji czeka stypendium naukowe oraz wyposażenie pracowni fotograficznej. Obecnie trwa IV edycja konkursu.

Więcej informacji:
https://www.szerokikadr.pl/lekcje/o-programie.

 

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Sudeckie fotowarszta…

Tokina wraz z projektem fotowarsztaty.com, zapraszają w weekend 20-22 marca...

Wystawa "Sklep…

„Małe, ciemne i nieśmiałe, wciśnięte skromnie w mury kamienicy. Kilka...

Nowa książka Photosh…

Księgarnia Helion powiększyła swoją ofertę o kolejną pozycję wydawniczą poświęconą...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google