Aktualności

Spotkanie z Przemysławem Pokryckim gościem !ART COME OUT!

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

FotoBzik oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu autorskim !ART COME OUT! ze znakomitym fotografem Przemysławem Pokryckim.

 

 

 

 


13 stycznia 2016 godz. 18:00
ASP (aula główna)
pl. Jana Matejki 13, Kraków


Przemysław Pokrycki - pochodzi z Honiatyna koło Dołhobyczowa, powiat hrubieszowski. Absolwent Łódzkiej Filmówki, ukończył PWSFTViT na wydziałach: Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej / Fotografia.

Fotografią zajmuje się zawodowo od 1998 roku. Przez wiele lat pracował jako fotoreporter. Od 2005 skupiony na dokumentacji chrztów, komunii, wesel i pogrzebów. Temu wyjątkowemu cyklowi nadał tytuł „Rytuały Przejścia”. Według niego, fotografując te cztery wydarzenia w życiu człowieka, obrazujemy najważniejsze chwile z naszego życia.

Jego prace można było oglądać na licznych wystawach w Polsce i na świecie. Fotografie z realizowanego od kilku lat projektu „Rytuały Przejścia” były pokazywane na wystawach indywidualnych w Galerii Starmach w Krakowie, Galerii PF w Poznaniu oraz w galeriach na Słowacji, w Niemczech, Chinach i USA. Brał także udział w wystawach zbiorowych, które wpisały się już do najnowszej historii sztuki współczesnej, m.in. w słynnych Nowych dokumentalistach w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej w 2006 roku i w wystawie Efekt czerwonych oczu – Fotografia polska XXI wieku w CSW w 2008 roku.
www.pokrycki.com

 

 

 

 Nasi partnerzy, CentrumPapieru.pl oraz Canon Polska, przygotowali prezentację urządzeń oraz papierów do wydruków fotograficznych. Po spotkaniu z Przemysławem Pokryckim każdy będzie mógł wziąć udział w polskiej premierze drukarki fotograficznej Canon Pro-1000 oraz wygrać wydruk swojej fotografii w formacie 100x70 cm. Wystarczy przyjść na spotkanie13-go stycznia o 18:00, zabrać ze sobą pendrive z fotografią odpowiednio przygotowaną do wydruku i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu. Spośród osób, które zgłoszą chęć udziału w akcji, zostanie wylosowanych aż 5 szczęśliwców.
Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Darczyńców pozyskanemu w trakcie akcji społecznościowej na portalu PolakPotrafi oraz mecenasom wydarzenia, Centrum Papieru oraz Canon Polska.

 

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wschodnia - Międzyna…

W dniu dzisiejszym (8 sierpnia)  rozpoczyna się najważniejsze tegoroczne przedsięwzięcie...

Irena Nawrot z Rosar…

W Galerii Bielskiej BWA w Bielsku-Białej będzie można oglądać wystawę...

Firma Ricoh wprowadz…

Firma Ricoh wprowadza na rynek śednioformatowy aparat cyfrowy Pentax 645Z...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Reklamy Google