Aktualności

Najnowsza kamera Sony Action Cam: każdy dzień zmienia się w przygodę

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kamera Action Cam z nowymi funkcjami filmowania i ulepszeniami ułatwiającymi uchwycenie każdej akcji.

 

      
Stabilizator Advanced SteadyShot™ zwiększający płynność i stabilność obrazu rejestrowanego przez 11,1-megapikselowy przetwornik CMOS wykonany w technologii BSI oraz obiektyw ZEISS® Tessar
Bezstopniowy zoom 3x i dwa ustawienia kąta widzenia: możliwość doboru optymalnego kąta obiektywu.
Bardziej funkcjonalny, udoskonalony korpus kamery i dostarczana w zestawie obudowa podwodna do filmowania na głębokości do 60 m
   
Zaawansowane funkcje filmowania: nagrywanie w formacie XAVC S[i] przy przepływności 50 Mb/s, zapis materiału 120p/100p do wyświetlenia w zwolnionym tempie oraz tworzenie animacji poklatkowych 4K w programie Action Cam Movie Creator
Najnowsza kamera Sony Action Cam HDR-AS50 pozwala utrwalać niezwykłe, oglądane na własne oczy obrazy z podróży, uprawianie sportów wodnych, jazdę na rowerze lub codzienne spacery — by potem ponownie przeżywać przygody uwiecznione na filmach HD.
Model HDR-AS50 jest wyposażony w 11,1-megapikselowy, wykonany w technologii BSI przetwornik CMOS oraz obiektyw ZEISS® Tessar. Takie połączenie umożliwia rejestrację idealnie wyraźnego materiału w rozdzielczości HD. W urządzeniu wykorzystano też stabilizator Advanced SteadyShot, zastosowany wcześniej w kamerze FDR-X1000V. Jest on trzykrotnie bardzie wydajny od swojego poprzednika[ii], dzięki czemu gwarantuje stabilny obraz w każdych warunkach, od motokrosu po zdjęcia z lotu ptaka. Stabilizator ten szczególnie skutecznie radzi sobie z wibracją o małej amplitudzie, która występuje między innymi po podwieszeniu kamery do sterowanego radiem drona bądź helikoptera. Teraz uzyskanie wyraźnego i stabilnego nagrania akcji w sporcie nie jest już problemem: kamera skutecznie kompensuje drgania i zamazywanie się obrazu podczas skoków spadochronowych, biegania lub jazdy na rowerze.

Użytkownik kamery HDR-AS50 ma do dyspozycji dwa narzędzia zmieniające kąt widzenia: „ustawienie kąta” i „ustawienie zoomu”. Dwa ustawienia kąta[iii] umożliwiają idealne skadrowanie każdej sceny i uzyskanie świetnego obrazu z mniejszą ilością zniekształceń. Urządzenie jest także wyposażone w 3-krotny, bezstopniowy zoom, który pozwala pokazać akcję w zbliżeniu.
Modyfikacje wprowadzono także w korpusie, co zwiększyło jego funkcjonalność. Nowy, ulepszony system obsługi skraca wybieranie potrzebnych ustawień i umożliwia intuicyjne sterowanie z użyciem ikon i przycisków. Do obsługi kamery Action Cam można także użyć smartfona lub tabletu. Aplikacja PlayMemories Mobile[iv] daje ponadto możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzenia.
Znajdujący się z tyłu kamery port USB umożliwia podłączenie kabla nawet po zainstalowaniu akcesoriów. Kamerę można więc zasilać z akumulatora przenośnego nawet w czasie zdjęć. Nowością jest gniazdo statywu na korpusie. Dzięki niemu nie trzeba już używać adaptera do statywu.
Konstruktorzy nowego modelu wprowadzili w nim pewne zmiany, uwzględniające opinie sportowców oraz innych użytkowników. W rezultacie w kamerze pojawiły się nowe i ulepszone funkcje. Należą do nich regulowana i udoskonalona sygnalizacja dźwiękowa oraz trzy lampki kontrolne: u góry, z przodu i z tyłu. Rozwiązania te zapewniają lepszą kontrolę nad stanem nagrywania i innych funkcji przy noszeniu kasku, gdy kamera jest zamocowana na kierownicy, zainstalowana na monopodzie itp.
Kamera HDR-AS50 pozwala na użycie szeregu niecodziennych funkcji, które pomagają uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjne filmy. Funkcja Time‑lapse Capture umożliwia nagrywanie interwałowe fotografii o rozdzielczości 8 megapikseli. Oznacza to, że choć sama kamera nagrywa w jakości HD, to w wyniku edycji obrazów w programie Action Cam Movie Creator[v] można uzyskać film poklatkowy o rozdzielczości 4K. Można też tworzyć filmy poklatkowe w rozdzielczości Full HD, przy użyciu aplikacji Action Cam[vi].

Kamera HDR-AS50 umożliwia nagrywanie w formacie XAVC S przy przepływności 50 Mb/s. Zapewnia dzięki temu imponującą szczegółowość złożonych scen, przedstawiających na przykład pryskającą wodę czy tłum ludzi. Ulotne chwile zasługujące na szczególne podkreślenie, można je teraz rejestrować na kinowych ujęciach w zwolnionym tempie. Pozwala to nadać nagraniu indywidualny, twórczy rys.[vii]
Wbudowana w kamerę firmowa funkcja automatycznego montażu Highlight Movie Maker[viii] wykorzystuje obecnie technologię rozpoznawania twarzy. Funkcja ta automatycznie generuje krótki film złożony z najlepszych scen, który można natychmiast wyświetlić i opublikować. Uzupełnieniem wypełnionego akcją materiału filmowego jest czysty i żywy dźwięk z mikrofonu stereofonicznego o wysokiej jakości. Ułatwia on wierne przedstawienie fal rozbijających się o brzeg czy śmiejących się dzieci.

Model HDR-AS50 pozwala na korzystanie z szerokiego wachlarza akcesoriów, dodatkowo pomagających w utrwaleniu ważnych chwil z życia. Amatorom pływania i nurkowania przyda się dostarczana w zestawie obudowa podwodna, która umożliwia filmowanie na głębokości do 60 m. Jej zadaniem jest ochrona kamery Action Cam przed uszkodzeniem. Z tego powodu obudowa wyróżnia się nie tylko wyjątkową wytrzymałością, lecz także odpornością na pył, uderzenia i wodę. W uzyskaniu idealnie wyraźnych nagrań podwodnych pomaga dedykowany, płaski obiektyw. Oferowany oddzielnie zaczep do przykrywki (AKA-CAP1) idealnie sprawdzi się w wielu typowych zastosowaniach, takich jak podróż czy wędkowanie.


Źródło: materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Szkolenia profesjona…

Podstawą w profesjonalnej obróbce zdjęć jest zachowanie maksymalnej jakości zdjęć...

Anton Solomoukha - W…

W pracach Antona wszystko jest ważne i nieprzypadkowe - postać,...

Wystawa "Nasze …

Polska Akademia Nauk Muzeum Ziemi zaprasza na wystawę "Nasze spotkania...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Reklamy Google