Aktualności

Najnowsza kamera Sony Action Cam: każdy dzień zmienia się w przygodę

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Kamera Action Cam z nowymi funkcjami filmowania i ulepszeniami ułatwiającymi uchwycenie każdej akcji.

 

      
Stabilizator Advanced SteadyShot™ zwiększający płynność i stabilność obrazu rejestrowanego przez 11,1-megapikselowy przetwornik CMOS wykonany w technologii BSI oraz obiektyw ZEISS® Tessar
Bezstopniowy zoom 3x i dwa ustawienia kąta widzenia: możliwość doboru optymalnego kąta obiektywu.
Bardziej funkcjonalny, udoskonalony korpus kamery i dostarczana w zestawie obudowa podwodna do filmowania na głębokości do 60 m
   
Zaawansowane funkcje filmowania: nagrywanie w formacie XAVC S[i] przy przepływności 50 Mb/s, zapis materiału 120p/100p do wyświetlenia w zwolnionym tempie oraz tworzenie animacji poklatkowych 4K w programie Action Cam Movie Creator
Najnowsza kamera Sony Action Cam HDR-AS50 pozwala utrwalać niezwykłe, oglądane na własne oczy obrazy z podróży, uprawianie sportów wodnych, jazdę na rowerze lub codzienne spacery — by potem ponownie przeżywać przygody uwiecznione na filmach HD.
Model HDR-AS50 jest wyposażony w 11,1-megapikselowy, wykonany w technologii BSI przetwornik CMOS oraz obiektyw ZEISS® Tessar. Takie połączenie umożliwia rejestrację idealnie wyraźnego materiału w rozdzielczości HD. W urządzeniu wykorzystano też stabilizator Advanced SteadyShot, zastosowany wcześniej w kamerze FDR-X1000V. Jest on trzykrotnie bardzie wydajny od swojego poprzednika[ii], dzięki czemu gwarantuje stabilny obraz w każdych warunkach, od motokrosu po zdjęcia z lotu ptaka. Stabilizator ten szczególnie skutecznie radzi sobie z wibracją o małej amplitudzie, która występuje między innymi po podwieszeniu kamery do sterowanego radiem drona bądź helikoptera. Teraz uzyskanie wyraźnego i stabilnego nagrania akcji w sporcie nie jest już problemem: kamera skutecznie kompensuje drgania i zamazywanie się obrazu podczas skoków spadochronowych, biegania lub jazdy na rowerze.

Użytkownik kamery HDR-AS50 ma do dyspozycji dwa narzędzia zmieniające kąt widzenia: „ustawienie kąta” i „ustawienie zoomu”. Dwa ustawienia kąta[iii] umożliwiają idealne skadrowanie każdej sceny i uzyskanie świetnego obrazu z mniejszą ilością zniekształceń. Urządzenie jest także wyposażone w 3-krotny, bezstopniowy zoom, który pozwala pokazać akcję w zbliżeniu.
Modyfikacje wprowadzono także w korpusie, co zwiększyło jego funkcjonalność. Nowy, ulepszony system obsługi skraca wybieranie potrzebnych ustawień i umożliwia intuicyjne sterowanie z użyciem ikon i przycisków. Do obsługi kamery Action Cam można także użyć smartfona lub tabletu. Aplikacja PlayMemories Mobile[iv] daje ponadto możliwość zdalnego włączania i wyłączania urządzenia.
Znajdujący się z tyłu kamery port USB umożliwia podłączenie kabla nawet po zainstalowaniu akcesoriów. Kamerę można więc zasilać z akumulatora przenośnego nawet w czasie zdjęć. Nowością jest gniazdo statywu na korpusie. Dzięki niemu nie trzeba już używać adaptera do statywu.
Konstruktorzy nowego modelu wprowadzili w nim pewne zmiany, uwzględniające opinie sportowców oraz innych użytkowników. W rezultacie w kamerze pojawiły się nowe i ulepszone funkcje. Należą do nich regulowana i udoskonalona sygnalizacja dźwiękowa oraz trzy lampki kontrolne: u góry, z przodu i z tyłu. Rozwiązania te zapewniają lepszą kontrolę nad stanem nagrywania i innych funkcji przy noszeniu kasku, gdy kamera jest zamocowana na kierownicy, zainstalowana na monopodzie itp.
Kamera HDR-AS50 pozwala na użycie szeregu niecodziennych funkcji, które pomagają uzyskać jeszcze bardziej atrakcyjne filmy. Funkcja Time‑lapse Capture umożliwia nagrywanie interwałowe fotografii o rozdzielczości 8 megapikseli. Oznacza to, że choć sama kamera nagrywa w jakości HD, to w wyniku edycji obrazów w programie Action Cam Movie Creator[v] można uzyskać film poklatkowy o rozdzielczości 4K. Można też tworzyć filmy poklatkowe w rozdzielczości Full HD, przy użyciu aplikacji Action Cam[vi].

Kamera HDR-AS50 umożliwia nagrywanie w formacie XAVC S przy przepływności 50 Mb/s. Zapewnia dzięki temu imponującą szczegółowość złożonych scen, przedstawiających na przykład pryskającą wodę czy tłum ludzi. Ulotne chwile zasługujące na szczególne podkreślenie, można je teraz rejestrować na kinowych ujęciach w zwolnionym tempie. Pozwala to nadać nagraniu indywidualny, twórczy rys.[vii]
Wbudowana w kamerę firmowa funkcja automatycznego montażu Highlight Movie Maker[viii] wykorzystuje obecnie technologię rozpoznawania twarzy. Funkcja ta automatycznie generuje krótki film złożony z najlepszych scen, który można natychmiast wyświetlić i opublikować. Uzupełnieniem wypełnionego akcją materiału filmowego jest czysty i żywy dźwięk z mikrofonu stereofonicznego o wysokiej jakości. Ułatwia on wierne przedstawienie fal rozbijających się o brzeg czy śmiejących się dzieci.

Model HDR-AS50 pozwala na korzystanie z szerokiego wachlarza akcesoriów, dodatkowo pomagających w utrwaleniu ważnych chwil z życia. Amatorom pływania i nurkowania przyda się dostarczana w zestawie obudowa podwodna, która umożliwia filmowanie na głębokości do 60 m. Jej zadaniem jest ochrona kamery Action Cam przed uszkodzeniem. Z tego powodu obudowa wyróżnia się nie tylko wyjątkową wytrzymałością, lecz także odpornością na pył, uderzenia i wodę. W uzyskaniu idealnie wyraźnych nagrań podwodnych pomaga dedykowany, płaski obiektyw. Oferowany oddzielnie zaczep do przykrywki (AKA-CAP1) idealnie sprawdzi się w wielu typowych zastosowaniach, takich jak podróż czy wędkowanie.


Źródło: materiały prasowe organizatora


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Wystawa „Mandale” - …

Budowanie harmonii wokół siebie, porządkowanie rzeczywistości, równowaga  - to główne...

Nikon wprawadza dwa …

Nikon ogłasza premierę dwóch wytrzymałych aparatów kompaktowych z serii COOLPIX, przeznaczonych...

Canon wchodzi na ryn…

 Firma Canon wchodzi na rynek produkcji monitorów, wprowadzając referencyjny 30-calowy...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Asia Kasina

Asia Kasina

"Przechodziłam zabawę w ciemni, rozrabianie chemikaliów, maczanie łapek w utrwalaczu itp. i tego mi ...

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Marta Zielińska

"Maluję i fotografuję. Łączę obie pasje, bo obie polegają na interpretacji otaczającego świata."   ...

Reklamy Google