Aktualności

Wystawa Andrzeja Bogacza - The Endless City

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

 Od 10 lutego w Galerii Obok ZPAF będzie można zobaczyć wystawę Andrzeja Bogacza pt. "The Endless City”. To pierwsza odsłona projektu.

 


Autor, przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku dokumentował tętniące energią miasto. Mówi o nim:


"O Nowym Jorku można powiedzieć wszystko i to zawsze będzie prawda. Codzienne tempo życia jest bardzo dynamiczne; wydaje się, że nic tu nie ma początku ani końca - ani czas, ani przestrzeń. Że to niekończący się, gigantyczny przepływ ludzi w miejskiej maszynie. Uważnie obserwując codzienność, życie mieszkańców, turystów, ich reakcje na "spotkanie z miastem" stworzyłem fotograficzny dziennik. Fotografowałem, żeby zapamiętać. Kolor jest bardzo ważny w mojej pracy: moje wspomnienia związane
 z NY są w kolorze”.

Gdy patrzymy na zdjęcia autora z perspektywy widza widzimy olbrzymie miasto, które oferuje przebywającym w nim skrajne doznania - od radości, relaksu, wolności, po osamotnienie i pustkę. Ulicą Madison Ave przechadza się Batman, para turystów robi sobie zdjęcie na tle gigantycznej figury aktora Eddiego Murphy. W innym miejscu na przejściu dla pieszych płynie rzeka różnych ludzi, wszystkich ras i wyznań. Z budynków krzyczą kolorowe reklamy. W oknie zza amerykańskiej flagi wychyla się Angelina Jolie, w innym pies, który może czeka na powrót swojego właściciela. Miasto tonie w gamie różnych kolorów, tak inne od naszej szarości. Chciałoby się powiedzieć „szczęśliwego Nowego Jorku”, a może lepiej - Gotham City. Kto wie?

Andrzej Bogacz jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Jest tegorocznym laureatem prestiżowej nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego przyznawanej przez Polską Agencję Prasową za najlepszy materiał zdjęciowy 2015 roku. Jest autorem wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Projekt grupy fotografów "Made in Poland Contenporary pinhole photography" prezentowany był w Brant Gallery/Massachusetts College of Art w Bostonie w USA, University Art Gallery, College of Visual and Performing Arts, University of Massachusetts Dartmouth, New Bedford, Art Institute at Lesley University, Boston, USA 2007-2008. W 2009 r. wystawiał w Ceres Gallery w NYC w ramach projektu Exposure. Fotografie A. Bogacza publikowane były w takich magazynach jak: Harvard Review, Neewsweek Polska, Bloomberg Businessweek, Forbes, Wprost, Przekrój, Polityka, Playboy, Twój Styl, Super Express, Gazeta, Wyborcza, Rzeczpospolita, Dziennik, Fakt, Nowy Dziennik, Polska The Times, Poradnik Domowy, Wysokie Obcasy i innych.

 Andrzej Bogacz

 

Andrzej Bogacz

 

 Andrzej Bogacz

 

Andrzej Bogacz

 Wernisaż wystawy 10.02.2016 r., godzina 19.00.

Wystawa czynna do 10.03.2016 r.

Galeria Obok ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa.

Kuratorka Galerii – Anna Wolska

Komisarz wystawy – Milena Marciniak

Strona internetowa artysty: andrzejbogacz.pl


Partner wystawy: Epson Polska,

Patroni wystawy: Portal Fotopolis.pl, Fotografia Kolekcjonerska.pl, Portal Artinfo.pl, Warszawski Serwis Kulturalny, DOC!photomagazine, PolishStreetPhotography

 

Źródło: materiały prasowe organizatora

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

"Alternatywne h…

Patrycja Dołowy, fotografka i wiceprezeska Fundacji MaMa, usłyszała od umierającej...

Gold Award dla obiek…

Obiektyw Fujifilm XF14mm otrzymał Gold Award od portalu dpreview.com.

"Sól Ziemi…

„Sól Ziemi“ jest jedną z cyklu wystaw prezentowanych przez Galerię...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google