Aktualności

Fujifilm potrójnym zdobywcą nagród TIPA 2013

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Powszechnie uznawane za najcenniejsze wyróżnienia w branży, przyznawane przez TIPA nagrody przypadły w tym roku takim produktom Fujifilm jak kompaktowy aparat systemowy X-E1, kompaktowy aparat klasy premium X20 oraz obiektyw FUJINON XF14mm F2.8 R.

 

 

Aparaty fotograficzne Fujifilm serii X niezmiennie triumfują w kolejnych edycjach nagród TIPA, czego przykładem jest choćby aparat FUJIFILM X100 będący laureatem tej nagrody dwa lata temu oraz modele FUJIFILM X-Pro1 i FUJIFILM X-S1, które nagradzano w ubiegłym roku.

 


 

 

1. Nagroda TIPA dla Najlepszego Eksperckiego Kompaktowego Aparatu Systemowego – Premiowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami FUJIFILM X-E1

Model FUJIFILM X-E1 jest aparatem klasy Premium z wymiennymi obiektywami, instrumentem, który opracowano, aby zapewniał doskonałą jakość obrazu i wspaniałe walory użytkowe. Aparat został nagrodzony w uznaniu za jego analogowy, przykładający wagę do detali design, którego przykładem są choćby idealnie wygrawerowane wartości na pokrętłach czasów migawki i korekcji ekspozycji czy też tryby ekspozycji nastawione na twórcze podejście do fotografowania z niewieloma zaprogramowanymi interpretacjami. Nagroda potwierdza także inne walory tego zaawansowanego technologicznie aparatu z 16.3-megapikselową matrycą APS-C X-Trans CMOS Sensor, która pozwala na rejestrowanie obrazów z czułością do ISO6400, czy też ze wspaniałym elektronicznym celownikiem OLED o rozdzielczości 2.36 miliona punktów.

 


 

2. Nagroda TIPA dla Najlepszego Eksperckiego Kompaktowego Aparatu Fotograficznego – FUJIFILM X20

Model FUJIFILM X20 jest kompaktowym aparatem fotograficznym klasy Premium, który został wyposażony w obiektyw zoom oraz celownik, a przy tym charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami. Aparat oferuje doskonałe walory użytkowe i zdobył nagrodę w uznaniu za swoją nowo opracowaną 12 megapikselową 2/3-calową matrycę X-Trans CMOS II sensor, która umożliwia rejestrowanie obrazów z czułością do ISO 12800 zapewniając przy tym wyjątkowo wysoką rozdzielczość fotografii i niski poziom szumów.  Nagroda został przyznana także za konstrukcję obiektywu FUJINON będącego 4-krotnym zoomem (ekwiwalent ogniskowych 28-112mm); jest to jasny obiektyw o maksymalnym otworze względnym f/2, obiektyw, który przy maksymalnej długości ogniskowej traci jedynie jedną działkę przysłony i oferuje jasność f/2.8, a ponadto pozwala na wykonywanie makrofotografii już z odległości 1cm. Dodatkowo, X20 został wysoko oceniony za swój szybki i niezawodny Hybrydowy AF, funkcję focus peaking, która wyróżnia punkty ostrości na 2.8-calowym ekranie LCD, za manualny pierścień regulacji zoomu, możliwość manualnej regulacji ostrości podczas filmowania, a także za liczne inne funkcje, w tym 8 “Zaawansowanych filtrów”.

 


 

3. Nagroda TIPA dla najlepszego stało-ogniskowego obiektywu do kompaktowych aparatów systemowych – Wymienny obiektyw FUJINON XF14mm F2.8 R z mocowaniem X

FUJINON XF14mm F2.8 R jest super-szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 21mm (ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego); obiektyw ten to przykład szczytowych osiągnięć konstrukcji optycznych Fujifilm, układ, w którym zastosowano najwyższej jakości szklane komponenty. Obiektyw zdobył nagrodę w uznaniu za krótką odległość tylnego ogniskowania, która pomaga w eliminowaniu winietowania i przyczynia się do zachowania odpowiedniej jasności i wysokiej rozdzielczości w narożnikach kadru. Przyznając nagrodę doceniono także umieszczenie na tubusie obiektywu skali odległości i głębi ostrości, możliwość zmiany wartości przysłony w krokach co 1/3EV (łącznie 19 kroków zmiany otworu przysłony) oraz uzyskaną minimalna odległość fotografowania wynoszącą 0.18m (0.59ft).


Źródło: materiały prasowe Fujifilm


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

O fotografii w Zamo…

W zamojskiej Galerii Fotografii Ratusz prowadzonej przez Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne...

Świąteczna kartka ma…

Święta już niedługo więc warto pomyśleć nad ciekawym upominkiem dla...

Edward Hartwig – Wy…

Fundacja PRO MEMORIA zorganizowała wystawę fotografii Edwarda Hartwiga. Wystawa odbywa...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google