Aktualności

Fujifilm potrójnym zdobywcą nagród TIPA 2013

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

Powszechnie uznawane za najcenniejsze wyróżnienia w branży, przyznawane przez TIPA nagrody przypadły w tym roku takim produktom Fujifilm jak kompaktowy aparat systemowy X-E1, kompaktowy aparat klasy premium X20 oraz obiektyw FUJINON XF14mm F2.8 R.

 

 

Aparaty fotograficzne Fujifilm serii X niezmiennie triumfują w kolejnych edycjach nagród TIPA, czego przykładem jest choćby aparat FUJIFILM X100 będący laureatem tej nagrody dwa lata temu oraz modele FUJIFILM X-Pro1 i FUJIFILM X-S1, które nagradzano w ubiegłym roku.

 


 

 

1. Nagroda TIPA dla Najlepszego Eksperckiego Kompaktowego Aparatu Systemowego – Premiowy aparat fotograficzny z wymiennymi obiektywami FUJIFILM X-E1

Model FUJIFILM X-E1 jest aparatem klasy Premium z wymiennymi obiektywami, instrumentem, który opracowano, aby zapewniał doskonałą jakość obrazu i wspaniałe walory użytkowe. Aparat został nagrodzony w uznaniu za jego analogowy, przykładający wagę do detali design, którego przykładem są choćby idealnie wygrawerowane wartości na pokrętłach czasów migawki i korekcji ekspozycji czy też tryby ekspozycji nastawione na twórcze podejście do fotografowania z niewieloma zaprogramowanymi interpretacjami. Nagroda potwierdza także inne walory tego zaawansowanego technologicznie aparatu z 16.3-megapikselową matrycą APS-C X-Trans CMOS Sensor, która pozwala na rejestrowanie obrazów z czułością do ISO6400, czy też ze wspaniałym elektronicznym celownikiem OLED o rozdzielczości 2.36 miliona punktów.

 


 

2. Nagroda TIPA dla Najlepszego Eksperckiego Kompaktowego Aparatu Fotograficznego – FUJIFILM X20

Model FUJIFILM X20 jest kompaktowym aparatem fotograficznym klasy Premium, który został wyposażony w obiektyw zoom oraz celownik, a przy tym charakteryzuje się stosunkowo niewielkimi wymiarami. Aparat oferuje doskonałe walory użytkowe i zdobył nagrodę w uznaniu za swoją nowo opracowaną 12 megapikselową 2/3-calową matrycę X-Trans CMOS II sensor, która umożliwia rejestrowanie obrazów z czułością do ISO 12800 zapewniając przy tym wyjątkowo wysoką rozdzielczość fotografii i niski poziom szumów.  Nagroda został przyznana także za konstrukcję obiektywu FUJINON będącego 4-krotnym zoomem (ekwiwalent ogniskowych 28-112mm); jest to jasny obiektyw o maksymalnym otworze względnym f/2, obiektyw, który przy maksymalnej długości ogniskowej traci jedynie jedną działkę przysłony i oferuje jasność f/2.8, a ponadto pozwala na wykonywanie makrofotografii już z odległości 1cm. Dodatkowo, X20 został wysoko oceniony za swój szybki i niezawodny Hybrydowy AF, funkcję focus peaking, która wyróżnia punkty ostrości na 2.8-calowym ekranie LCD, za manualny pierścień regulacji zoomu, możliwość manualnej regulacji ostrości podczas filmowania, a także za liczne inne funkcje, w tym 8 “Zaawansowanych filtrów”.

 


 

3. Nagroda TIPA dla najlepszego stało-ogniskowego obiektywu do kompaktowych aparatów systemowych – Wymienny obiektyw FUJINON XF14mm F2.8 R z mocowaniem X

FUJINON XF14mm F2.8 R jest super-szerokokątnym obiektywem o ogniskowej 21mm (ekwiwalent dla formatu małoobrazkowego); obiektyw ten to przykład szczytowych osiągnięć konstrukcji optycznych Fujifilm, układ, w którym zastosowano najwyższej jakości szklane komponenty. Obiektyw zdobył nagrodę w uznaniu za krótką odległość tylnego ogniskowania, która pomaga w eliminowaniu winietowania i przyczynia się do zachowania odpowiedniej jasności i wysokiej rozdzielczości w narożnikach kadru. Przyznając nagrodę doceniono także umieszczenie na tubusie obiektywu skali odległości i głębi ostrości, możliwość zmiany wartości przysłony w krokach co 1/3EV (łącznie 19 kroków zmiany otworu przysłony) oraz uzyskaną minimalna odległość fotografowania wynoszącą 0.18m (0.59ft).


Źródło: materiały prasowe Fujifilm


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Fotografowanie krajo…

  Wydaje się, że fotografowanie krajobrazów jest łatwe.  Nic bardziej mylnego,...

Fujifilm X100S zdoby…

Aparat Fujifilm X100S został uznany przez sędziów European Imaging and...

Nowe obiektywy Fujif…

FUJIFILM Corporation (Prezydent: Shigehiro Nakajima) powiększa gamę obiektywów Fujifilm X....

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Małgorzata Wądołowska - Buzek

Małgorzata Wądołowska - Buzek

"I tak, dzięki mojej córce, rozpoczęła się moja przygoda z fotografią."      

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Marcin Pycha

Marcin Pycha

"Fotografia interesowała mnie odkąd pamiętam i pomimo wielu innych zainteresowań zawsze towarzyszy...

Reklamy Google