Aktualności

Nowe obiektywy od Samyanga

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

Samyang zaprezentował wczoraj dwa kolejne nowe obiektywy, dedykowane pod matrycę APS-C. Pierwszy z nich to szeroki kąt o ogniskowej 16mm f/2.0, drugi to lustrzany obiektyw o ogniskowej 300 mm i jasności f/6.3. Oba modele mają pojawić się w sprzedaży w lipcu.
Precyzyjny szeroki kąt – Samyang 16mm f/2.0
Ultraszerokokątny, jasny obiektyw Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS został zaprojektowany z niezwykłą starannością. Jego budowę optyczną oparto na 13 elementach w 11 grupach. W tym zastosowano jedną soczewkę typu ED o bardzo niskim współczynniku dyspersji, jedną asferyczną ze szkła optycznego oraz jedną hybrydowo-asferyczną. Soczewki pokryto wielowarstwowymi powłokami antyrefleksyjnymi UMC, które zapewniają bardzo dobrą transmisję światła. Solidna obudowa i jakość wykonania w połączeniu z wysokimi parametrami optycznymi sprawiają, że obiektyw ma szansę stać się wyjątkowo atrakcyjnym i przystępnym narzędziem zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów fotografii.
Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS jest przeznaczony do lustrzanek cyfrowych oraz aparatów kompaktowych z wymienną optyką wyposażonych w matrycę APS-C. Producent zadbał o szeroką dostępność produktu oferując mocowania do takich modeli jak: Canon EF i M, Nikon F, Sony A i E, Pentax K, Fujiifilm X, Samsung NX, MFT oraz Cztery Trzecie.

Lekkie, kompaktowe lustro – Samyang 300mm f/6.3 Reflex
Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS to małogabarytowy obiektyw lustrzany przeznaczony do aparatów bezlusterkowych. W budowie optycznej znajduje się 9 elementów w 6 grupach, w tym jedna soczewka typu ED, która zapewnia wysoki kontrast i skutecznie zapobiega powstawaniu aberracji chromatycznej. Duża ogniskowa, wyjątkowo przystępna cena oraz niewielki rozmiar (obiektyw waży zaledwie 315 g) sprawiają, że szkło może stać się nieodłącznym towarzyszem miejskich i przyrodniczych wypraw.
Aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, dla których estetyka sprzętu jest równie istotna jak jego jakość i funkcjonalność, obiektyw zaprojektowano w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej oraz srebrnej. Dostępne mocowania: Sony E, Fujiifilm X, MFT oraz Canon M.
Sugerowana cena detaliczna obiektywów w Polsce to 1545 złotych - Samyang 16mm f/2.0 ED AS UMC CS; 1675 złotych - Samyang AE 16mm f/2.0 ED AS UMC CS oraz 1085 złotych - Samyang Reflex f/6.3 300mm ED UMC CS. Nowe produkty wejdą do sprzedaży w lipcu 2013 roku.


Źródło: Materiały prasowe Samyang


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Genesis Stroboss 58N…

Firma Next 77, wyłączny dystrybutor produktów marki Genesis, informuje o...

Artyści za Skórą w B…

Od 30 stycznia w galerii Awangarda BWA Wrocław będzie można...

Creative Roadshow 20…

Akademia Nikona, eduweb.pl, EIZO, Epson i Wacom zapraszają na wspólne...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Robert A. Mason

Robert A. Mason

"Fotograf-amator, amator fotografii. Fotografuję wszystko co mi się podoba, jeszcze częściej robię z...

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Krzysztof Powolny

Krzysztof Powolny

"Jestem pasjonatem marketingu i fotografii."

Reklamy Google