Aktualności

Nowe lampy studyjne Quantuum z serii Move i Pulse

Ocena użytkowników:  / 2
SłabyŚwietny 

9. czerwca bieżącego roku dwie nowe serie studyjnych lamp błyskowych wzbogaciły ofertę firmy Quantuum. Pierwsza z nich to seria Move dedykowana dla entuzjastów fotografii oraz osób stawiających pierwsze kroki w fotografii studyjnej. Z myślą o profesjonalistach stworzono natomiast serię Pulse. Obie serie charakteryzują atrakcyjne ceny.
Quantuum Move to kompaktowe lampy błyskowe dedykowanych dla amatorów. Seria obejmuje trzy modele różniące się mocą błysku: 200, 300 oraz 400Ws z regulacją w zakresie pięciu przysłon z dokładnością 1/6 EV. Lampy wyposażone są w wyświetlacze LED i światło pilotujące o mocy 150W, które możemy regulować niezależnie od mocy błysku. Lampy umożliwiają bezprzewodowe sterowanie za pomocą opcjonalnego wyzwalacza radiowego Quantuum Navigator. Dzięki niemu można zdalnie wyzwalać lampę, regulować siłę błysku, włączać i wyłączać światło modelujące oraz sygnalizację akustyczną. Obie serie posiadają mocowanie akcesoriów typu Bowens.


Seria Quantuum Pulse obejmuje natomiast dwa modele lamp studyjnych o mocy 300 i 600Ws, przeznaczone dla segmentu semi-pro oraz profesjonalistów. Zastosowano w nich podobne rozwiązania techniczne jak w serii Move tj. regulację mocy w zakresie pięciu przysłon, regulacja światła pilotującego w sposób płynny i niezależny. W serii Pulse również zastosowano funkcje sterowania i wyzwalania bezprzewodowego.

Obudowy lamp serii Pulse wykonane zostały z aluminium. Zaopatrzone są w uchwyt, który ułatwia operowanie lampą, jej przenoszenie i montaż. Ze względu na większą masę lampy uchwyt tarczy regulacji nachylenia został wzmocniony. Pozwala swobodnie nią operować przy zastosowaniu większych i cięższych akcesoriów. Użytkownik może zmienić położenie uchwytu na obudowie, aby podeprzeć lampę z softboksem w ich środku ciężkości. Lampy objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta.


Ceny detaliczne z VAT:

  • Move 200 - 395 zł
  • Move 300 - 449 zł
  • Move 400 - 545 zł
  • Pulse 300 - 599 zł
  • Pulse 600 - 939 zł


Lampy obu serii Move oraz Pulse wyposażone zostały w wbudowany port radiowy przeznaczony do podłączenia bezprzewodowego systemu sterowania Quantuum Navigator. Pozwala on operować jedną lub kilkoma lampami jednocześnie, na odległość kilkudziesięciu metrów. Quantuum Navigator zamocowany na sankach aparatu zapewnia synchronizację błysku do czasu 1/250 sekundy. Umożliwia dzielenie lamp na grupy (maksymalnie 16) i sterowanie każdą z osobna lub wszystkimi jednocześnie. Zapewnia możliwość zdalnej regulacji mocy błysku, włączanie i wyłączanie świała pilotującego, wyzwalanie błysku testowego oraz włączanie sygnalizacji akustycznej. Wyposażony jest w podświetlany ekran LCD informujący o aktualnych nastawach. Nadajnik zasilany jest dwiema bateriami AA 1.5V. Natomiast odbiornik czerpie energię bezpośrednio z portu radiowego w lampie.Źródło: www.quantuum.pl


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Lampa błyskowa Sunpa…

Firma Foxfoto, wyłączny dystrybutor marki Sunpak w Polsce, ma przyjemność...

Fujifilm prezentuje …

Fujifilm wprowadza na rynek model XQ1, aparat fotograficzny, który sprawi,...

Wystawa poplenerowa …

Efektem pleneru jest wystawa pokazująca ponad 60 prac artystów. W...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Rafał Kapica

Rafał Kapica

"Taki tam sobie zakręcony człowieczek."      

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Aneta Warszawska

Aneta Warszawska

"Moja fotograficzna torba jest zróżnicowana i czasem jest w niej na prawdę wszystko! :)"       ...

Reklamy Google