Aktualności

Wprowadzenie apartu Fujifilm X-A1 oraz obiektywu Fujinon XC 50-230mm

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

Firma FUJIFILM poinformowała o wprowadzeniu na rynek swojego czwartego aparatu z wymienną optyką – FUJIFILM X-A1. Najnowszy model z serii FUJIFILM X pozwoli dotrzeć do nowego grona odbiorców. Powstał z myślą o użytkownikach, którzy zamiast zwykłym kompaktem chcą robić zdjęcia bezlusterkowcem z wymiennymi obiektywami.

 Aparat X-A1 jest kompaktowy i lekki jak dostępny od niedawna model Fujifilm X-M1 z tą różnicą, że jest wyposażony w matrycę APS-C CMOS i procesor EXR II odpowiedzialny za wysoką jakość obrazu. Duża matryca APS-C CMOS 16 MPix oferuje bogate odwzorowanie tonacji, piękny efekt bokeh, większy zakres dynamiczny i maksymalną czułość ISO 25600.

Tak jak w pozostałych aparatach z serii Fujifilm X, mocną stroną produktu jest jego konstrukcja. Aparat można obsługiwać jedną ręką, a intuicyjny, szybki dostęp do funkcji jest przydatny podczas codziennego fotografowania. Wszystkie przyciski i pokrętła są umieszczone z prawej strony tylnego panelu aparatu, aby zapewnić optymalną funkcjonalność i łatwość obsługi. Przycisk nagrywania zapewnia łatwe rejestrowanie filmów z możliwością wstrzymania i wznowienia nagrania.

Odchylany wyświetlacz LCD HD, wbudowana lampa błyskowa i interfejs Wi-Fi umożliwiający przesyłanie zdjęć do smartfonów - sprawiają, że aparat FUJIFILM X-A1 ma wszelkie funkcje potrzebne użytkownikom, którzy mają styczność z bezlusterkowcami po raz pierwszy.


Obiektyw FUJINON XC 50-230 mm F4,5-6,7 z optyczną stabilizacją obrazu (odpowiednik ogniskowej 76-350 mm)

Obiektyw FUJINON XC 50-230 mm F4,5-6,7 OIS zaczyna tam, gdzie kończy model FUJIFILM XC 16-50 F3,5-5,6 OIS, oferując szeroki zakres przybliżenia od 76 do 350 mm i zachowując niezmiennie doskonałą wydajność optyczną. Ten zaawansowany obiektyw 50-230 mm pozwala wykonywać wyraziste zdjęcia oddalonych obiektów.


Obiektyw zawiera 13 szklanych elementów w 10 grupach, w tym 1 soczewkę asferyczną i 1 soczewkę ze szkła ED. Doskonałą wydajność optyczną zapewnia optyczna stabilizacja obrazu, która skutecznie minimalizuje rozmycia w przypadku zdjęć wykonywanych przy dużej długości ogniskowej lub przy słabym oświetleniu. Dzięki zastosowaniu lżejszej soczewki skupiającej i precyzyjnego silnika krokowego uzyskano bardzo szybki autofokus i ograniczono szum generowany przez mechanizm zoomu. Obiektyw będzie dostępny w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

 

Źródło: materiały prasowe Fujifilm.


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

Zdjęcie przykładowe …

Krakowska firma Delta, dystrybutor marki Samyang na polskim rynku, zaprezentował...

Wojtek Skrzypczyński…

Nowe wyjście staje się starą ucieczką. W szale eksperymentu ból...

Aktualizacja Adobe L…

Dobra nowina dla użytkowników cyfrowej ciemni, nowa wersja Adobe Lightroom...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Tadeusz Wróbel

Tadeusz Wróbel

"Długie godziny w ciemni akademika nad odbitkami cz-b. eksperymenty z sepią..."        

Lilianna Bryszewska

Lilianna Bryszewska

"W 2004 roku kupiłam swoją pierwszą lustrzankę..."        

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google