Aktualności

IMAGIA. Nowy, polski program do edycji zdjęć.

Ocena użytkowników:  / 0
SłabyŚwietny 

IMAGIA to nowy program do edycji zdjęć. Edycja odbywa się w sposób niedestrukcyjny. To znaczy, że podczas edycji zdjęć oryginalne pliki nie są zmieniane bez względu na to, jakich zmian użytkownik dokona. Dzięki temu ma on większą swobodę działania, a jego kreatywność nie jest ograniczana obawą przed zepsuciem zdjęcia. Ponad czterdzieści przygotowanych szablonów pozwala w ciągu kilku chwili zobaczyć, jak edytowane zdjęcie będzie wyglądało w różnych stylach: jako czarnobiałe, lomo, z wygaszonymi kolorami lub  kolorowe, z winietą albo bez... Każdy szablon to inny styl. Do tego użytkownicy mogą tworzyć własne szablony i dzielić się nimi za pośrednictwem strony imagia.oprolab.pl.

 

IMAGIA ma spójny i konsekwentny interface użytkownika. Program zawsze uruchamia się w trybie pełnego ekranu a logicznie pogrupowane kontrolki ustawień znajdują się zawsze w tych samych miejscach, dzięki temu łatwiej zapamiętać ich pozycje. Pracę z programem ułatwiają także skróty klawiaturowe, których opis jest zawsze dostępny po naciśnięciu F1. Nowatorskim pomysłem jest połączenie skrótów klawiaturowych z obsługą programu myszą. Na przykład po naciśnięciu "T", poziome ruchy myszy zmieniają temperaturę, a pionowe - tintę zdjęcia. Jeden ruch zmienia jednocześnie dwa ustawienia. Dziesiątki innych ustawień jest na wyciągnięcie ręki. Nie są one poukrywane w menu i w oknach dialogowych, tylko od razu dostępne w oknie głównym, na panelach po lewej stronie. Poznawanie, jak działa IMAGIA samo w sobie jest ciekawe i przyjemne. Jest to oprócz wygodnego interface-u także zasługa prędkości działania programu, która wyróżnia IMAGIĘ na tle jej konkurencji. Zmiany ustawień są natychmiast widoczne na zdjęciach.

 

 

Wielką zaletą IMAGII jest także to, że oferuje narzędzia przydatne na każdym etapie pracy ze zdjęciami. Może zastąpić kilka innych programów. Zacznijmy od tego, że potrafi otwierać pliki RAW. Dzięki wykorzystaniu open-sourcowego narzędzia dcraw lista obsługiwanych aparatów jest bardzo długa i wydłuża się szybko po każdej premierze nowego sprzętu fotograficznego. Trudno znaleźć aparat, którego plików RAW IMAGIA nie byłaby w stanie otworzyć. Jeśli zdjęcie wymaga prostowania lub przycięcia, również można to zrobić w IMAGII.

 

 

Kolejnym krokiem obsługiwanym przez IMAGIĘ są globalne korekty zdjęcia - od zmian jasności czy kontrastu, przez zmiany kolorów, po wyostrzanie zdjęcia. Jeżeli chcemy, możemy urozmaicić nasze zdjęcia dodając efekty znane ze zdjęć lomo - wycieki świateł, winiety, krosowanie… Zmiany globalne zgodnie ze swoją nazwą zmieniają całe zdjęcie. Jeżeli chcemy zmienić tylko wybrane fragmenty zdjęcia, np podkreślić źrenice modelki na portrecie, wyrównać skórę, przyciemnić obiekty, które odwracają uwagę od tematu zdjęcia…, należy użyć narzędzi edycji punktowej.

 

 

W pełnej wersji programu gotowe zdjęcie można wydrukować lub zapisać na dysku. IMAGIA potrafi także wysłać zdjęcie prosto do portali społecznościowych. W tym przypadku darmowa wersja Lite ogranicza wielkość obrazu do 1800 pikseli w pionie, co i tak przekracza rozdzielczość większości monitorów. W wersji Lite dodawany jest także mały znak wodny z nazwą programu w dolnym prawym rogu zdjęcia.

IMAGIĘ można obsługiwać w różnych wersjach językowej, w tym oczywiście w języku polskim.
Na stronie imagia.oprolab.pl/Tutorials dostępne są filmy pokazujące możliwości programu.

 

Źródło: www.imagia.oprolab.pl

 

Komentarze  

 
0 #1 Michał Rajewicz 2013-10-15 18:19
Staram się, żeby IMAGIA była dostępna w sprzedaży na Steam. Chętnych do wsparcia zapraszam na stronę
http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=180719382
Cytuj
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Czytaj więcej

"Idea –Materia,…

"Idea –Materia, Inny Potencjał Fotografii" przedstawia wybór prac 31 twórców...

Nowy czujnik Smart T…

Firma Sony wprowadza nowy produkt stworzony specjalnie dla fanów tenisa:...

Nowe wydanie katalog…

Firma Fujifilm zakończyła właśnie pracę nad aktualną wersją katalogu obiektywów...

Zdjęcia

Forum

Sylwetki

Łukasz Szwejkowski

Łukasz Szwejkowski

"Fotograf amator wszystkiego czego się rusza i też nie."      

Arkadiusz Kucharski

Arkadiusz Kucharski

"...później pokochałem fotografię. Czy z wzajemnością nie ma pewności..."      

Andrzej Wojciech Dworaczek

Andrzej Wojciech Dworaczek

"To doświadczenie pokazało mi jak niewiele jeszcze potrafię i że w fotografia to dziedzina, w której...

Reklamy Google